Zaloguj się, aby obserwować  
ursus1991

Problemy z prasą rivierre casalis

Polecane posty

ursus1991    10

Witam. Mam tą prasę i w niej fabrycznie jest tak że jak obwiązuje sznurkiem to muszę sam tym sterować, tzn przesuwać joystikiem sznurek w miejsce gdzie powinien być owinięty. i chciałem sie zapytać czy może ma ktoś pomysł jak to przerobić, aby było tak jak w większości pras, że tylko włączę jak chce owijać i samo się owija. Chciałem dopasować od jakieś innej prasy pasowej zmiennokomorowej. albo podpatrzeć jak to zrobione jest, ale nie mam nikogo w okolicy kto ma taka maszynę, i bym musiał najlepiej jechać na jakaś składnice , a w okolicy nic nie ma, i musiałbym jechać kilka set kilometrów.

 

Proszę o pomoc, bo to owijanie strasznie denerwujące jest. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EnergyUrsus    0

mam Feraboli ff44h i też mi działa owijanie tylko na manualu bo automat jest zepsuty tzn wysuwa sie siłownik do końca ale nie wraca a do recznego da sie przyłożyc chociaż wiadomo że lepiej jak by działał automat.Ale jak u cb jest sam manual to ci nie pomoge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Ale tak myślę, że te obwiązywanie jest podobne jak u ciebie, tylko w sterowniku musi być jakiś regulator prądu, który odpowiednio co jakiś czas go podaje. Nie wiem czy dobrze kombinuje. Tylko jest jeszcze takie coś, że ta rurka podająca sznurek przesuwa się po ćwierć okręgu i ten prąd też nie może byc w takich samych ilościach podawany, bo wtedy od jednej strony balot by był gęsto owinięty, a od drugiej rzadko.Pomózcie coś z tym, bo to wkurzające jest.

 

EnergyUrsus Mógłbys wstawić zdjęcie tego aparatu obwiązywania w twojej prasie? Albo wysłać na maila. ursus1991@gmail.com. z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

A może by wstawic sterownik od innej prasy np jakiego hesstona albo starszego jd.

Wiadomo, że wskaźniki nie bedą działać w tym sterowniku, ale jak by dobrze podłączyc to owijanie powinno byc automatczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EnergyUrsus    0

Ten sterownik jest u mnie w galerii . Czytałem gdzies nie dawno że to może byc wina ciągnika ma słaba moc prądu .Ciągnik z alternatorem ma łatwiej ale u mnie też nie działa jest to wkurzające ale kwestia przyzwyczajenia nawet jak by działał automat to te sznurki były by "porozrzucane" po beli bo ta rurka sie własnie nie zatrzymuje a regulacja gestosci sznurka nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    220

Witam

 

podczas prasowania drobnego siana zdarzało się że sznurki były zbyt blisko boków-krawędzi balota i wówczas spadały. Wie ktoś może jak sobie z tym poradzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SARNABMW    0

Do ustawiania odległości sznurka od lewej krawędzi balota (patrząc od strony ciągnika) służy tulejka ze śrubką na klucz 10, która znajduje się na jednej z rurek podających sznurek z lewej strony-przesuwając tulejkę w prawo odległość od krawędzi balota będzie większa .

Odległość od prawej krawędzi balota(patrząc od strony ciągnika) reguluje się przesuwając czujnik który zatrzymuje rurki przed nożem (czujnik znajduje się przy ramieniu prowadzącym rurki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    220

Mam problem z automatycznym wiązaniem sznurka w Prasie Rivierre casalis 126 L a konkretnie chodzi o to że sznurek na automatycznym wiązaniu nie dochodzi do końca krawędzi, żeby doszedł muszę naciskac przycisk start. Wie ktoś co może byc przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daryjusz10    2

Potrzebuje waszej pomocy, nie mam pojęcia jak ustawic wielkość balota w mojej prasie. Wielkość jaka mnie interesuje to 120...post-102562-0-31447600-1389687020_thumb.jpg


Jeśli pomogłem klikaj w zieloną strzałkę obok mojego posta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daryjusz10    2

Dzięki kolego :)

Edytowano przez daryjusz10

Jeśli pomogłem klikaj w zieloną strzałkę obok mojego posta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daryjusz10    2

Witam. W jednym z pasów przy mojej prasie puściła spinka i chciałbym założyc nową i moje pytanie brzmi czy jak zdejmę tą starą spinke to muszę obciąć kawałek pasa z jednej i drugiej strony żeby założyć nową czy jak to wygląda?? jeśli tak to po ile cm obciąć ten pas i czy nie będzie miało to wpływu na pracę prasy?? no bo jednak pas sie troche skróci... prasa to rivierre casalis rc 115 docisk hydrauliczny...

 

pozdrawiam :)


Jeśli pomogłem klikaj w zieloną strzałkę obok mojego posta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF3065    3

musisz zmierzyć jakiś cały dobry pas i od tego rozwalonego obciąć np. 0.5 i kupić tyle nowego pasa żeby po dołożeniu do tego rozwalonego miał taką długość jak orginalny bo jak skrócisz ten pas co ci się rozwalił do będzie ci się spinka rwała jak będziesz prasował ja tak miałem przy swojej prasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daryjusz10    2

a jest jakas tolerancja co do dlugosci jednego pasa od drugiego?? np jak jeden bylby krotszy o powiedzmy 3-5 cm od drugiego?? czy tez bedzie sie rwal??


Jeśli pomogłem klikaj w zieloną strzałkę obok mojego posta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

a jakby wszystkie pasy wyjąć i skrócić na taką samą długość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daryjusz10    2

jak dla mnie to niepotrzebne koszty bo wszystkie trzeba by bylo znowu zakuć :) a tak tylko tego jednego :)


Jeśli pomogłem klikaj w zieloną strzałkę obok mojego posta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF3065    3

jaka jest tolerancja to nw ale jak bezie krótszy to będzie się spinka rwała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacki31    5

W instrukcji obsługi NH 648 pisze że różnica długości pomiędzy pasami może być max 25mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daryjusz10    2

musisz zmierzyć jakiś cały dobry pas i od tego rozwalonego obciąć np. 0.5 i kupić tyle nowego pasa żeby po dołożeniu do tego rozwalonego miał taką długość jak orginalny bo jak skrócisz ten pas co ci się rozwalił do będzie ci się spinka rwała jak będziesz prasował ja tak miałem przy swojej prasie

 

w takim razie to to bedzie chyba najrozsadniejsze rozwiazanie :)


Jeśli pomogłem klikaj w zieloną strzałkę obok mojego posta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek15208    3

Witam mam broblem gdy prasuje prasa Rivierre casalis rc 125 po kombajnie class i sa stylu opuszone widelki do slomy żeby pokos był węższy to belki wychodzą mi slabo ubite sa nierówne, niekształtne nawet gdy prubuje jezdzic slalomem to tez nie pomaga a gdy widelki w kombajnie sa podniesione to pokos jest szerszy i belki sa dobze ubite równomierne ale znowu zdarza się ze podbierak zostawia slome po bokach i mam pytanie czy jest jakiś sposób żeby po tym węższym pokosie wychodzily dobrze ubite belki proszę was o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

troche to dziwne że jak prasujesz wąski pokos slalomem to wychodzi krzywa belka, rozumiem że 15m lewa i 15m prawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek15208    3

kiedyś tez tak chyba prubowalem ale też niebylo tak jak trzeba ciężko jest wyczuć żeby tyle samo metro przejechać po jedenej stronie jak i tyle samo po drugiej a ty może masz jakiś sposob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj