Polecane posty

JacekSki    2

Witam. Zastanawiamy się nad zakupem ciągnika coś własnie z zetorów, w związku z tym czytałem różne opinie, fora i instrukcje obsługi, itp. Czytając instrukcję obsługi Zetora serii 52xx, 62xx, 72xx, 77xx natknąłem się na rozdział "Pompa hydrauliczna", gdzie było napisane:

Pompa hydrauliczna podaje 32/51 litrów oleju na minutę przy włączonych 540/1000 obr/min WOM-u i obrotach znamionowych silnika 2200 obr/min, ciśnieniu 12,0 MPa i temperaturze 60oC.

Tu moje pytanie, czy wydajność pompy hydraulicznej zależy od prędkości WOM-u? Jeśli tak to w jakich modelach to występowało Zetor 5711, 5718, 6711, 6718, 5911, 6911, 6011, 6211, 7011, 7211? Czy działa to przy włączonej samej pompie hydraulicznej czy musi być załączona pompa hydrauliczna + WOM?

Nie znalazłem na forum podobnego wątku więc założyłem nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekSki    2

To fajnie zależałoby mi właśnie dużej wydajności hydrauliki do ładowacza bel na tył tylko jeszcze w jakich to modelach było? Mi zależało by na 6911 i 7011 o nie głównie pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Te starsze zetory mają mniej wydajna pompę hydrauliczną: Przy obrotach wałka 540 obr/min 20 l i 1000 obr/min 35l . Oczywiście po małych przeróbkach można i założyć pompę od tych nowszych zetorów i wydajność jak wyżej.

  • Like 1

Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekSki    2

Właśnie o takie konkretne odpowiedzi mi chodziło, dzięki andrzej26108 i Radekk.

Posiada może ktoś instrukcję Zetora 6911 i 7011, w internecie znalazłem lecz tylko w języku czeskim, mam instrukcję po polsku dla Zetora 7211 ale te starsze modele mają zapewne inne parametry, inne wydajności, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekSki    2

Na forum zamieszczone są instrukcje dla tych zetorów ale też po czesku http://www.agrofoto....3/page__st__300

Mam jeszcze pytanie, zetor 7211 ma wydajność pompy 35l/540obr/min oraz 51l/1000obr/min, natomiast na stronie dla zetora

Zetor 6911 http://www.tractoor....-4911-6945.html

Zetor 7011 http://www.tractoor....-5011-7045.html

podano, że zetor 6911 i 7011 mają 20l wydajności, może ktoś to potwierdzić? Czytałem gdzieś, że 7011 to starszy odpowiednik 7211, zatem myślałem, że i pompę mają taką samą, a okazuje się iż nie do końca tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Przecież wyżej napisaliśmy dokładnie to samo co podajesz .

Co napisaliśmy to są na 100% dobre dane ja je spisywałem właśnie z skanów instrukcji znalezionych w internecie też po czesku , ale co to za problem.

Tym stronom w internecie nie wierzył bym tak bardzo , bo mogą być rozbieżności.

 

Zetory 6911 i 7011 mają taki sam model pompy o wydajności 20l/min przy 540 obr WOM-u.

Zetor 7011 to może i starszy odpowiednik 7211, ale wbrew pozorom różni się kilkoma rzeczami ,można by wymieniać.


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekSki    2

Tak, zgadza się, napisałem to samo co wcześniej napisaliście, gdyż pod pojęciem "starsze zetory" nie uwzględniałem modelu 7011 i stąd to nieporozumienie, moja wina.

Ok, podsumowując, starsze ciągniki tj. 5711, 5718, 6711, 6718, 5911, 6911, 6011, 7011 mają 20l przy 540obr/min WOM-u i 35l przy 1000obr/min, zaś zetor 7211 i 6211 posiada 32l przy 540obr/min i 51l przy 1000obr/min.

Co do instrukcji po czesku dla zetora 6911, zgadza się, podane jest, że pompa ma wydajność 20l, lecz nigdzie dalej nie jest wspomniane, że ta wydajność zwiększa się wraz ze mianą obrotów WOM-u.

ja je spisywałem właśnie z skanów instrukcji znalezionych w internecie też po czesku , ale co to za problem

Chyba mamy inne instrukcje obsługi :), ale to już nie ważne, dowiedziałem się tego czego dowiedzieć się chciałem Dzięki. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek1979    13

kolego JacekSki pompe do zetora 7011z (filtrem magnetycznym u góry w podnośniku co jest) możesz założyć z hylmetu od C 360 o wydajności 33 litrów z zaworem 17.5 MGA pasuje idealnie ale i filtr sitkowy też musi być o C 360 bo zetorowski ma przesunięty wlot ,sam mam taką pompę w swoim 7045 więc nie ma problemu .Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekSki    2

Dzięki kolego piotrek1979 będę kombinował jak coś :), ale do zetora 7011 itp znalazłem pompę dedykowaną do tego modelu Hylmetu o wydajności 33l/min, tylko jest tu pewna niejasność, gdyż pompa oznaczona 7011 4610 według http://sklep.hylmet.pl/pompa-hydrauliczna-wzmocniona-zetor-1070114610wal-7011-4610-7011-7045-7211-7245-7245h-7320-7340-7711-7745-p-166.html ma podwyższone ciśnienie lecz według http://www.farmexpert.pl/pompa_hydrauliczna_wzmacniana__produkt5828.aspx ciśnienie jest niższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Różnica ciśnień w tym wypadku wynika z materiału - ta droższa jest aluminiowa.


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekSki    2

Witam ponownie. Troszkę odświeżę temat. Zamierzamy kupić zetora 7211, mamy pewnego na oku, ale jedna rzecz mnie zastanawia, czy ten zetor 7211 ma w standardzie prędkość WOM-u 540 i 1000obr/min? czy jest to wyposażenie dodatkowe? Ten upatrzony zetor pod siedzeniem nie ma tej dźwigni służącej do przełączania prędkości WOM-u. Czy oznacza to, że posiada on wyłącznie 540 i nie ma możliwości zmiany, czy po prostu jest tam coś kombinowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Po prostu nie ma. To było wyposażenie dodatkowe.  Golasy mają tylko skrzynię 10/2 i wom 540.

  • Like 1

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu11234    0

Witam!!! jakby ktoś potrzebował części do zetora 6011-6211-7011-7211 itp to mam na sprzedaż wszystkie (oś sztywna,silnik, kabina, wspomaganie, zwolnice, most itp.) jestem z kuj-pom. Jak coś pisać - michu111@autograf.pl ........ Możliwość wysłania zdjęć  :) Przystępne ceny  :) (nie jestem handlarzem, zetor nie ma poprostu dokumentacji a w całości nikt nie da mi takich pieniędzy) 


Witam !!!  jakby ktoś potrzebował części do zetora 6011-6211-7011-7211 itp to mam na sprzedaż wszystkie (oś sztywna,silnik, kabina, wspomaganie, zwolnice, most itp.) jestem z kuj-pom. Jak coś pisać - michu111@autograf.pl ........ Możliwość wysłania zdjęć  :) Przystępne ceny  :) (nie jestem handlarzem, zetor nie ma poprostu dokumentacji a w całości nikt nie da mi takich pieniędzy) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj