michal1111

Blokujący podnośnik MTZ 82

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michal1111    2

Witam

Mam problem z MTZ 82

Gdy opuszczę pług to wtedy uruchamia mi się zawór odcinający na siłowniku a nie mam żadnej obejmy co by go uruchomiła wciska się sam i nie można podnieś pługa. Zawór się blokuje co robić.

Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Z tego co wiem to grzybek powinno wypchnąć ciśnienie oleju przy dociążaniu. Tam nie ma żadnej sprężyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz92    66

tak niema sprężyny ale jak sam się zacina pod wpływem opuszczania to trzeba coś zrobić by sam wracał na swe położenie i dlatego trzeba zastosować sprężynę by się nie zacinał bo zaworek zacina się pod wpływem podciśnienia które się wytwarza opuszczania ja w swoim tak zrobiłem i było dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

W ten sposób zlikwidujesz skutek a nie przyczynę. On w ogóle nie powinien sam się ruszać. Może to oznaczać że przytkany jest przewód od dociążania i przez to powstaje za duże podciśnienie.

Robione było coś przy siłowniku czy tak samo z siebie się stało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1111    2

Nic nie było przy nim robione. Zauważyłem że jak przestawię regulacje chyba siłową tam pod kabiną to jak jest dociążanie to jak opuszczę to go wciąga i trzeba opuścić na sam duł żeby dało się go wyciągnąć a jak przestawię regulacje w inną pozycję to w tedy nie opuszcza mi ramion na sam dół. A co do sprężynki to nie ma jak jej tam nawet założyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Dopasuj kawałek wężyka żeby naszedł na ten wystający pręt, wciśnij do końca uważając żeby nie wcisnąć zaworka, załóż opaskę, skręć dobrze i powinno trzymać. No chyba że siła wciągająca jest duża. Ewentualnie wężyk trochę krótszy i najpierw jakaś sprężynka dopiero ten kawałek wężyka z opaską. Wykonanie otworka w tym pręciku i zawleczka też by były dobre ale jak ten otworek zrobić bez wyjmowania siłownika.

Inaczej musiałbyś odkręcić tą blaszkę na kilka śrubek przez którą przechodzi zaworek, wyjąć go z siłownika i pod niego podłożyć sprężynę ale chyba patent z wężykiem powinien wystarczyć.

 

Nadal jednak uważam, że coś jest nie tak. Nawet jak by go wciągnęło w trakcie opuszczania to po dojściu ramion do oporu i zadziałaniu dociążenia powinno go wypchnąć.

Edytowano przez mani51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

U mnie pomogla wymiana oringow na tym zaworku.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Ciśnienie powinno go samo wypychać

 

A jeśli nie wypycha to możliwe że nie ma tam ciśnienia z jakichś przyczyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikus417    0

właśnie też podejrzewałem że przyczyna moga być wytarte oringi, bo trochę cieknie z pod tego zaworku i sprawia wrażenie jak się go przesuwa, że metal trze o metal .... no nic jutro biore się za ich wymianę i mam nadzieję, że to pomorze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez daniel20v
      Witam. Mam parę pytań odnośnie podnośnika w moim IHC.
       
      Interesuje mnie ta dźwignia od tempa podnoszenia (prawa górna), domyślam się że chodzi o to że odpowiada ona za szybkość podnoszenia, u mnie niestety nie ma reakcji na nią (czy odpowiada za coś innego a ja błędnie podejrzewam ?)
       
      Dwa to problem z podnoszeniem. Są dwie dźwignie, pierwsza od strony błotnika to poziom opadania / podnoszenia drugą to natomiast standardowa dźwignia od podnośnika do ustalenia  uniesienia wysokości ramion . Problem w tym że u mnie ona nie zostaje w wymaganym położeniu , a zawsze opada maxa (stąd ta blaszka tam dokręcona by się trzymał na górze ).
      Pytanie teraz co mogło ulec uszkodzeniu że ona się nie zatrzymuje w wymaganej pozycji ? 
       
      Na chwilę obecną by mieć wymagana pozycję podnośnika postanowiłem te dwie dźwignie połączyć i tak oto dwoma dźwigniami steruje na raz w wachlarzu od skrajnie dolnego poziomu do maxymalnie uniesionego . Pytanie tylko czy tak może być ? Czy nic się nie zepsuje w dźwigni która ustala ograniczenie odpadania i unoszenia gdy będę nią cały czas robił ?
       

    • Przez tedek2
      Witam. Mam kolejny problem. Wolno dzialajacy podnośnik, tur oraz hydtaulika zewnetrzna. Olej zalany fusha stou 10w30 filtry oba zmienione. Cisnienie na turze 180. Co moze byc przyczyna? 
    • Przez marioc14
      Witam
      Jakiś czas temu zaczął wyciekać mi olej spod zaworu rozdzielczego ( ten pod siedzeniem) więc wymontowalem go I wymieniłem te nieszczęsne uszczelnienie ale po zamontowaniu zauważyłem że podnośnik nie ma siły podnosić cięższych maszyn sprawdziłem ciśnienie na pompie poprzez podpięcie manometry z tylu na kiper daje 15Mp ale po puszczeni dźwigni szybko spada ciśnienie z manometru tak jakby coś gdzieś przypuszczalo co może być przyczyną? Dodam że pionową rurkę z uszczelnieniami wymieniłem jakieś sugestie co może być przyczyną?
       
    • Przez Piotr2211
      Witam mam problem w ciągu mtz 82 chodzi o siłownik podnośnika w którym Niedziala powrót(wychodzi a nie wraca) jaka moze byc przyczyna ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj