farmtraczek

Jakie lejecie oleje do Farmtrac

Polecane posty

plapla123    8

A czy można po zrobieniu 460 mtg na Texoco 15w30 przejść na olej półsyntetyczny 10w40 a z drugiej strony jak producent zaleca 15w30 lub 15w 40 czy powiną się zmieniać na 10w40?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Jak dzwoniłem dzisiaj do serwisu w mrągowie to raczej nie zalecają przejscia z oleju15w-40 na 10w-40 Producentów oczywiście można zmieniać byle by zachować parametry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

U mnie wlali po przeglądzie orlen agro i nie wiem czy na następny (350mth) nie powiedzieć żeby wzieli jakiś lepszy. Można zadzwonić do serwisu i powiedzieć że olej kupie sam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

Nie chcę zakładać nowego tematu, ale mam pytanie również dotyczące oleju tylko, że w skrzyni więc jaki macie olej w skrzyniach? pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

U mnie w Ft690 jest Texaco 15w-30 tylko ze Texaco nie można dostać mniejszego opakowania jak 20l na dolewki to trochę za dużo a i do wymiany w silniku nie pasuje.Może ktoś wie gdzie można kupić ten olej z beczki na litry w woj.lubelskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ptrk690    0

Jak dzwoniłem dzisiaj do serwisu w mrągowie to raczej nie zalecają przejscia z oleju15w-40 na 10w-40 Producentów oczywiście można zmieniać byle by zachować parametry.

to co piszesz jest sprawą oczywistą wkońcu olej 15W40 jest lepszy od 10w40. A to ich "nie zalecają" to raczej mogą sobie. Taka zmiana w zależności od warunków w jakich pracowałeś może być że tak to ujmę śmiertelna dla serca twojego FT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Co do olejów fabryczny zalany był 15w 30 olej ani na nasze lato szybko robi się rzadki ani mrożną zimę w mrozy gęsty przy rozruchy na przeglądzie zalali 10 w 30 lepszy na zimę już jest a potem zalałem 10w 40 w naszych Polskich warunkach optymalny a kto dużo używa ciągnika w mrożnych rejonach zalałbym 5w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SATURN    0

witam ja do 675 ma olej silnikowy orlenu 15w40 filtry oleju i paliwa donaldson filtr hydrauliki z sędziszowa cenowo wychodzi nawet dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtraczek    2

A sory pomyliłem się ja w swoim Farmtracu 80 orginalnie miałem olej Texaco 15W 30 a potem lałem Agro Stou 10W 30 a teraz Mannol 10W 30. Ale żeby z oleju 15W 30 przejść na 10W 40 ?? . Sam bym sobie zmienił na 10W 40 ale nie wiem jak to przyjmie silnik dlatego leje takie oleje PS pytałem po sklepach o olej 15W 30 i nie ma takich olejów to chyba tylko Texaco ma taki olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1970    51

Ja leję  do  silnika  Turdus  silnik  FORD    do  skrzyni   agrol  U     nowy  zalany  był  olejem   STATOIL   jednak  w  zimę  robił  się  strasznie   gęsty  i ciężko  było  uruchomić 

ciągnik  na tych  olejach  zrobiłem  już  1000 mtg  i nic    podejrzanego  się   nie  dzieje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Pablo1970 lejesz Turdus skoro jest zimą gęsty to zmien na też Turdus tylko 10W-30 a lepiej na 10W-40 zimą nie będzie gęsty latem w dużych gorączkach nie zrobi się woda ,oznaczenia są ważniejsze jak jakiej firmy jest olej, fabryka nalała taki olej serwis nalał mi inny olej chyba z jakim dostawcą mają umowę a ja leję już potem 10W-40 Agrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95

Sam myślę, aby nie nalać do silnika 10W40 do 555 np. firmy GM używam w aucie i jak wszyscy zgodnie twierdzę, że jest to dobry i niedrogi olej. Teraz pytanie używa ktoś 10W40 w FT 555 i podobnych ciągnikach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtraczek    2

Witam Posiadam Farmtraca 80 4WD  silnik perkins (nie posiada turbo)  chodzi mi o olej w silniku - orginalnie był zalany Texaco 15W30 potem zmieniłem na 10W 30 -na tym oleju robie tak 200 mth i szczerze jak spuszczam olej to morzna powiedzieć że woda <_<

(15W 30 jest lepszy od 10W30?)

jaki olej jest nallepszy dla takich silników?

 

czy mógłbym zmienić na jakiś lepszy olej po przebiegu 1800 mth na np 15 W 40 czy 10 W 40 ?

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez farmtraczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

15W40 czy 10W30 nie określa jego jakości, tylko jest to opis typu i właściwości oleju, przeznaczonych do różnych warunków pracy (temperatury otoczenia)

 

b6cfa34c00e82dc252b53c7f63b8ec26.jpg

 

Tutaj masy mniej więcej opisane kiedy oleje stosujemy.

 

jaki-olej-do-silnika.jpg

 

A tutaj optymalny zakres temperatur dla każdego oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Jak widać po tabeli kto mieszka w zimnych rejonach i dużo używa ciągnika zimą to olej min 10W jest dobry choć sąsiad we wszystkich ciągnikach używa mimo że drogi 5W ,drugi parametr na lato to 40 i ja nic nie kombinuję używam po gwarancji 10W40 choć nowy był zalany 15w30

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtraczek    2

Tabela dużo pomogła :D

 

To widać że olej 15W 40 jest lepszy na lato niż 10W 40

 

Moje pytanie :Moj Farmtrac 80 orginalnie był zalany Texaco 15W30 potem zmieniłem na 10W 30 ( Chyba ta zmiana mu nie zaszkodziła prawda?? )

 

i teraz po przebiegu 1800mth czy mógłbym zmienić na jakiś lepszy 10W 40 albo 15W40? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzychomen
      Witam czy wie ktoś z jaka siłą należy dokręcić głowice w farmtracu 690DT z silnikiem perkinsa 4cyl.
      Gdyż w instrukcji napisali że dokręcić głowice może tylko autoryzowana stacja obsługi (śmiech na sali xD) i nie ma podanych takich informacji.
      Czy ktoś już to robił i czy mógłby mi w jakiś sposób pomóc ?
    • Przez tomek926
      Witam mam problem z ciągnikiem Farmtrac 70 4WD drastycznie spadła w nim moc. W zeszłym roku na jesień pracował normalnie a od wiosny brakuje mu mocy ciągnik ma 2100 mth. Ciężko wkręca się na obroty nie mówiąc już o orce. Starą c-360 lepiej idzie. Proszę o pomoc bo za nie długo żniwa a ciągnik ledwo jedzie. Ciągnik dyma nie puści filtry paliwa wymienione.
    • Przez krzysiek100
      Witam posiadam c330 z 1977r. Chciałbym zamontować jedno wyjście hydrauliczne wprost z rozdzielacza i zmienić olej w skrzyni i w kolumnie kier. Moje pytanie brzmi: Czy lepszym rozwiązaniem będzie kupienie wyjścia z przewodem stalowym czy z gumowym oraz jaki najlepiej olej wlać do skrzyni i kolumny kierowniczej? 

    • Przez Pozdro
      Zaczął dymic na biało bardzo dużo dymu i wszedł na obroty nie dało się go zgasić co może byc przyczyną takiego czegoś
    • Przez TelefonyRadom
      Witam wszystkich ,
      Zapraszam do zapoznania się z produktami firmy Luki Oils  
      Lista naszych produktów 
      http://www.luki-oils.pl/produkty.php
      O nas 
      http://www.luki-oils.pl/o-nas.php 
      Cenny konkretnych produktów Dostępne pod numerem telefnu 533 949 989  
      Dostawa kurierem lub przez przedstawiciela 
      Do zakupionych u nas produktów miłe dodatki
      Pozdrawiam Adrian Budziński 
      Jeśli chcesz się ze mną spotkać w przypadku większych zamówień Obsługuję tereny Radomia Kielc Grójca Opoczna dalsza odległość też możliwa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj