radekx90

Kupno używanego Renault 80-100 KM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
AlaCapone    5015

Przejrzyj moją galerię podczas orki to przekonasz się, że tym pługiem PZ4 orzę nie tylko 160cm ale 180cm bez problemu spalając max 8l/h. Ciągnik nie puszcza dymu, zakopie się a nie zadymi.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no tak silnik MWM jak mają ponad 20000 godz zaczynają brać olej ale jakieś 0,1 l na godzinę ale by brał 4 litr to dużo-wymaga remontu wystarczy wymienić pierścinie i poproblme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Kolego @antoni1 tutaj nie było mowy o tym że bierze 4l oleju tylko że tyle pali a z tym olejem to inni użytkownicy zaczęli się śmiać. Czytaj dokładnie i ze zrozumieniem.

Edytowano przez Renault85-15TX

Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekx90    1

No to te na silniku MWM naprawdę ekonomiczne są. To teraz ciekawi mnie ile więcej (bo chyba na pewno więcej) spali DPS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

chętnie bym się z tobą założył... jeśli na 1 ha ziemi spali więcej niż 9 litrów to następny hektar orzesz szpadlem :) ojjj ciekawe czy by się odważył założyć

 

U mnie są ziemie klasy 3 , czasem trafi się glina. orka na 1.7m - 1.8m głębokość nie mniej jak 20 cm. Moje renault o mocy 145 w niektóre górki ma ciężko ( w ogóle nie widać dymu z komina) i musze zrzucić półbieg a wtedy prędkość spada do 6-7 km/h normalnie prędkość około 10 km/h Więc nikiedy ma naprawdę ciężko i spalanie wychodzi około 15-17l na godzinę podczas której w długich kawałkach gdzie nie trzeba dużo manewrować spokojnie zrobie ponad 1.5 ha

Edytowano przez andrejus

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Szkoda, że tak daleko mieszkasz, ale zapraszam gdzieś w połowie kwietnia na orkę do mnie. Sam się przekonasz. :D

Nigdy nie orałem szpadlem, ale cóż człowiek uczy się całe życie :D Może i ja nauczę się czegoś od ciebie.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

nie napisałeś czy sie zakładasz czy tez nie, jedynie tanie cwaniakowanie z twojej strony które do niczego nie prowadzi... nie mamy o czym pisać

Edytowano przez andrejus

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Koledzy nie sprzeczajcie się kto ma rację. Wydaje mi się tylko że takie spalanie jest nie możliwe a poza tym widziałem twoje zdjęcia @AlaCapone i na pewno nie możesz zabierać 180cm bo nawet Ci pług za koło nie wychodzi więc to jest nie możliwe.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Moja Renia 95-14 85km w orce na IV klasie ziemi z pługiem 4x35cm na długich prostych kawałkach spala 8-9 litrów na hektar, kiedyś jeden kawałek też dość długi i prosty orał mi znajomy Zetorem 72-11 z pługiem 3x30cm i jak zmiezylismy to wyszło mu 14l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekx90    1

Ja w takie spalanie wierze. Mój ursus 902 w 4 skibach na V klasie weźmie 12-13 litrów, a nie jest to jak wiadomo super oszczędny ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Koledzy nie sprzeczajcie się kto ma rację. Wydaje mi się tylko że takie spalanie jest nie możliwe a poza tym widziałem twoje zdjęcia @AlaCapone i na pewno nie możesz zabierać 180cm bo nawet Ci pług za koło nie wychodzi więc to jest nie możliwe.

 

Kolego nie masz pojęcia o czym piszesz!

Pług zabiera ponad 180cm, ale to nie mieści się niektórych móźdżkach, dlatego nie pisałem, że zabiera więcej niź 180cm.

Poniżej zamieszczam dwa zdjęcia na których widać wyraźnie ile zabiera pług, ile wystaje pług za koło. I nie pisz kolego, że nie wystaje.

Jeżeli nie wierzysz w takie spalanie to twoja sprawa, ale nie pisz, że to nie możliwe. To, że twój ciągnik dużo pali to nie oznacza, że inne palą tyle samo.

 

Chciałbym to zobaczyć jak orzesz z prędkością około 8 km/h na szerokość 1.6m i głebokość średnio 17 cm. ciągnikiem o mocy 92 KM i spalanie 10 l/h ...

 

Chcesz zobaczyć to zobacz, jak orzę na szerokość 180cm, prędkość ok. 8km/h przy obrotach 1800 obr/min na biegu 4 II zakres, skrzynia 12x12.

Poniżej zamieszczam link do filmu:

http://www.youtube.com/watch?v=5ijUMXIgy8w

post-81345-0-66848900-1390261385_thumb.jpg

post-81345-0-25460500-1390262359_thumb.jpg


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Teraz kolego to dałeś popis, mógłbyś się już nie wypowiadać. Widać wyraźnie na zdjęciu że pług idzie równo z kołem i nie mów mi że zabiera aż 180cm czy nawet lepiej bo to jest nie możliwe. Ja mam pług 4x35 co daje 140cm wchodzi mi na początek koła od wewnątrz. Więc wiem że na pewno Twój tyle rady zabrać bo przecież ta renówka nie jest szersza od mojej. A poza tym widać że na zdjęciach jest rozkręcone ramiona w ciągniku żeby zabrać bruzdę. A na filmie wyraźnie widać że nie zabiera aż 180cm. I poza tym co do spalania to może i ci tyle pali jak widać że orzesz płytko i masz równe tereny. Chodź i tak jakoś to spalanie jest dla mnie podejrzane. Bo jak byś przyjechał w moje góry to byś nawet nie dał rady orać aż 180cm i takie małe spalanie już by Ci nie wyszło.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

panowie nie ma sie co klucic, duzo zalezy od ziemi i uksztaltowania terenu i samych warunkow na polu, nalezy rozniez pamietac o cisnieniu w oponach, co czesto jest pomijane, juz o konstrukcjii pluga nie wspominajac


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Teraz kolego to dałeś popis, mógłbyś się już nie wypowiadać. Widać wyraźnie na zdjęciu że pług idzie równo z kołem i nie mów mi że zabiera aż 180cm czy nawet lepiej bo to jest nie możliwe. Ja mam pług 4x35 co daje 140cm wchodzi mi na początek koła od wewnątrz. Więc wiem że na pewno Twój tyle rady zabrać bo przecież ta renówka nie jest szersza od mojej. A poza tym widać że na zdjęciach jest rozkręcone ramiona w ciągniku żeby zabrać bruzdę. A na filmie wyraźnie widać że nie zabiera aż 180cm. I poza tym co do spalania to może i ci tyle pali jak widać że orzesz płytko i masz równe tereny. Chodź i tak jakoś to spalanie jest dla mnie podejrzane. Bo jak byś przyjechał w moje góry to byś nawet nie dał rady orać aż 180cm i takie małe spalanie już by Ci nie wyszło.

 

Kolego nie gniewaj się, ale naucz się czytać ze zrozumieniem. Napisałem w jakich warunkach mam takie spalanie, ale skoro nie umiesz czytać, cóż ja na to poradzę.

Ty mi zabronisz się wypowiadać? Polecisz do mamusi, albo naskarżysz do moderatora? Nie pisz bzdur a nie będę musiał ich korygować.

Co do szerokości. Mierzona po zewnętrznej stronie opon w tamtym ustawieniu wynosiła 223cm, jedna opona ma 42cm. Teraz 223-42=181cm. Dziś i jutro pracuję w tartaku i nie mam czasu na zamieszczenie zdjęć ciągnika z miarą centymetrową, gdzie będzie widać ile ma szerokości, ale jak będę miał czas zamieszczę. Zapewne i wtedy będziesz zaprzeczał, że tyle nie ma.

Kolego napisz, jaki masz model Renault, bo może się okazać, że nie umiesz także pisać. ('Renault85-15TX')

Podejrzewam, że Renault 85-14 TX.

Dane techniczne ze strony tractoor.pl.

http://www.tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/114-renault/904-renault-75-12-ts-85-12tx.html

http://www.tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/114-renault/903-renault-891s-1181s.html

Renault 85-14 TX ma 78 KM i moment obrotowy 266 Nm, waga 4175 kg podczas, gdy

Renault 921-4 S ma 92 KM i moment obrotowy 337 Nm, waga 4920 kg.

Kto jest choć trochę <kumaty> będzie wiedział, że z taką różnicą mocy, momentu obrotowego i wagi przeciągnął bym cię tam i powrotem po tych twoich górkach.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

I po co te nerwy? masz najlepszy traktor, mocny , pali najmniej w swojej klasie więc nic tylko się cieszyć


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Coś się tak oburzył. Prawda boli i od razu zaczynasz się tu denerwować. Po pierwsze to nick jest taki iż z odpowiednim moim modelem czyli "Renault85-14TX" był zajęty bynajmniej tak mi wyskoczyło jak zakładałem konto i musiałem to zmienić więc proszę tu nie obrażać i nie mówić że nie umiem pisać jak nie wiesz o co chodzi. Po drugi to dalej gadasz bzdury bo porównujesz mój model do swojego i podajesz moc i że niby byś mnie tak przeciągną. Więc nie zaczynaj kłótni bo to nie o to w tym chodzi. A po trzecie rozmawiamy tutaj o spalaniu i o szerokości orki (tak dla przypomnienia) i nie mów że tak mało pali bo to jest nie możliwe nawet na lekkich ziemiach a zwłaszcza jak orzesz pługiem polskim co nie ma porównania do zagranicznych marek i każdy użytkownik to powie że takie pługi ciężej idą, A z tą miarką to z chęcią zobaczę te zdjęcia bo pewnie znowu tak poprzestawiasz pług i ramiona w ciągniku że będzie widać jak jest naciągnięty w lewą stronę jak patrząc od tyłu. Bo wyraźnie widać na powyższym Twoim zdjęciu ile zabiera więcej pierwsza skiba a ile pozostałe. Nie ma sensu z Tobą ta dyskusja bo widać że na rolnictwie i ustawianiu pługa to ty się jeszcze mało znasz.

Edytowano przez Renault85-15TX

Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Wiadomo że każdy chciałby mieć super nowy mocny traktor który pali 9l/h ale na miłość Boską nie próbujmy z naszych starych ciągników robić nie wiadomo czego...

Sądzę że dalsza dyskusja nie przyniesie nic mądrego.

Ps. temat dotyczy czegoś innego.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Dokładnie, bo wiadomo że nasze maszyny już nie są nowe i tyle nie mogą spalić w ciężkiej pracy, no chyba że nasz kolega @AlaCapone mówi o jeździ z pługiem po polu ale podniesionym to wtedy mu takie spalanie wyjdzie :D. Nie mam zamiaru nic już na ten temat pisać bo jak mówisz kolego ten temat jest do czego innego przeznaczony.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Kolego Renault85-15TX masz rację, że na niektórych zdjęciach nie widać owego zabierania 180 cm, bo nie zawsze orzę z taką szerokością. Napisałem tak, ponieważ jest taka możliwość, szczególnie od miedzy i często tak orzę. Te 180 cm wynika z faktu, że pierwsza skiba zabiera 60 cm ziemi a pozostałe już normalnie. Gdybyś przeczytał komentarze pod jednym ze zdjęć to byś wiedział.

 

Dodaję tak, jak obiecałem zdjęcia szerokości ciągnika:

1) szerokość całego ciągnika od zewnętrznej strony opon

2) szerokość od wewnętrznej strony opony widok z daleka

3) szerokość od wewnętrznej strony zbliżenie

 

Spalanie oczywiście 8l/h

post-81345-0-20841200-1390591825_thumb.jpg

post-81345-0-15973600-1390591875_thumb.jpg

post-81345-0-50340100-1390591917_thumb.jpg

Edytowano przez AlaCapone

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

No widzisz w końcu mówisz rozsądnie. Tak to się mogę zgodzić że wtedy Ci zabierze jak chcesz przy miedzy odebrać i rozkręcisz ale też wtedy ziemia na pierwszej skibie nie jest dobrze przerzucona. Tylko że nie pisz że orzesz na takiej szerokości bo jak sam napisałeś taka orka jest tylko wokół miedzy. I jedną rzecz udało się już ustalić teraz tylko powiedz prawdziwe spalanie i koniec dyskusji.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekx90    1

A jak panowie wygląda awaryjność EHR w 106.54? Znalazłem fajny ciągnik, na zdjęciach wygląda super, ale nie wygląda malowanego i jedyny mankament to to EHR. Macie ten bajer? Jak się spisuje i czy ewentualna naprawa jest kosztowna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

ehr to świetna rzecz. Kiedyś mi szwankowała ale to przez to że zostawiłem uchylone okno na noc i wody nakapało do środka kompa. Nie zamieniłbym na zwykły podnośnik. dużym plusem jest to że w błotnikach masz już sterowanie tuzem. Podnoszenie opuszczanie czy to pługa czy agregatu za pomoca jednego przycisku. Mój ojciec też się bał elektroniki ale teraz już sie przekonał że to lepsze niż mechaniczna dźwignia.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekx90    1

Ja wiem, że to wielkie udogodnienie, tylko dla kogoś kto przesiada się z Ursusa to nawet mechaniczny w nich jest bajerem. Chodzi mi o awaryjność i ewentualne koszty napraw. Myślę o używanym ciągniku więc w każdej chwili może to się zepsuć. I jak sprawdzić sprawność takiego EHR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

podepnij pług czy coś innego i sprawdzaj. żółty przycisk to góra - dół następny służy do recznej regulacji wyżej - niżej jeśli to działą to reszta też bedzie działać. Nie obawiaj się elektroniki, nie jest tak zawodna jak ta teraz.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
    • Przez BartekCiszek
      witam mam problem a mianowicie pólbiegi nie chca sie przelaczac jak pojezdze troche to wtedy sie przelaczy ale to dopiero po polowie dnia gdy przelacze z polbiegu 2 na 3 to kontrolka przeskakuje jak by sie przelaczyl a zaraz wskakuje spowrotem na 2 to samo z 1 póbiegiem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj