nht6030

Części zamienne do Gregoire Besson

Polecane posty

nht6030    17

Witam !

W tym roku chcę zakupić pług obrotowy, przymierzam się pod Gregoire Besson, znajomy ze wsi zakupił używanego z 93 roku, i nie znalazł do niego lemieszy zamiennych i bulił po 800 zł za lemiesz z dłutem a to LEKKA przesada. Ktoś się orientuje czy są częsci zamienne do tych pługów czy tylko orginały.. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Pługi GB słyną z drogich części a im starszy model tym części droższe przeważnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nht6030    17

unirol produkuje zamienniki

 

Wiem, że unirol produkuje części zamienne, ale w ich katalogu nei znalazłem części do tej marki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

na lemiesze.pl najdziesz wszystko co potrzeba, ja mam pług pewnie jeszcze starszy i nie ma problemu.

GB słynie z uniwersalnych części, na przykład odkładniczki i lemieszyki do przedpłużków nie zmieniły się od ponad 20 lat

zresztą oryginały do mojego nie są wcale takie drogie

jeśli już musisz oryginał to zadzwoń do GB Polska, u korbanków strasznie drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszek74    0

Witam

Miałem pług Gregoire używany z 87 roku a od 2 lat mam nowy bo byłem bardzo zadowolony i wziąłem na PROW , raz kupiłem części w zamienniku właśnie z unirolu i powiem szczerze że tyle ile kosztują tyle są warte nie wytrzymały nawet sezonu a jeden lemiesz nawet pękł na kamieniach i oprucz tego że odleciał kawałek lemiesza to jeszcze z dłutem , podwójna strata . Nie chce mi się wierzyć w cenę 800 zł za lemiesz z dłutem do starego pługa bo ja do swojego staruszka kupowałem 4 lata temu oryginały za około 170 zł netto i dłuto chyba 32 zł a w zeszłym tygodniu robiłem przedsezonowe zakupy i kupiłem do mojego nowego pługa oryginalny lemiesz wzmocniony za 198 zł netto i dłuto za 39 zł tylko że kupowałem bezpośredni w Bessonie a jak szukacie u pośredników to może i zdzieraja ja napewno nie wezmę już zamiennika do ręki bo szkoda mi czasu na przykręcanie co chwilę nowych zamienników wolę kupić oryginał i orać zamiast bawić się kluczami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niezlygagatek    425

Panowie potrzebuje lemiesze do GB 127401 szukałem przez Google i nic, podobnie jak w lokalnym sklepie. Z plozami nie było najmniejszego problemu a tu pewnie trzeba będzie gdzieś dorabiać na wymiar.Lemiesze proste posiadają jedynie 3 dziury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiek11961    0

niezlygagatek napisał:

Panowie potrzebuje lemiesze do GB 127401 szukałem przez Google i nic, podobnie jak w lokalnym sklepie. Z plozami nie było najmniejszego problemu a tu pewnie trzeba będzie gdzieś dorabiać na wymiar.Lemiesze proste posiadają jedynie 3 dziury.

polecam sprawdzić firmę ROLLAND z miejscowości Przedbórz dorabia wszystko ze stali borowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kuba42877
      Witam czy posiada ktoś ten pług?
      Chciałbym dowiedzieć się o nich opinii i na jaką szerokość orzą.
    • Przez Baldek
      Witam Wszystkich , chciałbym kupić pług obrotowy ,znalazłem kilka ogłoszeń kuhn ,powie mi ktoś czym różni się  kuhn master 120 od kuhn MULTI master 120,121??? Czy polecacie kuhny czy inne marki???
    • Przez ptaszyna
      Witam chciałbym zapytać czy ktoś ma pług Agro Masz z ramieniem do wału, chodzi o pług obrotowy na resorze i to ramię; http://www.agro-masz.eu/index.php?menu=oferta&kategoria=orka&podkategoria=POR&tab=opis. Moja prośba polega na tym by zrobić kilka zdjęć jak to jest zamocowane i podanie kilka wymiarów. 
    • Przez Radzio86
      Witam. 
      Drodzy forumowicze, powiedzcie mi proszę czy Zetor 7211 bez przedniego napędu poradzi sobie z pługiem zagonowym Kverneland 3 skibowym  16 calowym ? Ziemia mieszana - od ciężkiej gliny po piaski.
      Jestem też ciekawy jak duży pług obrotowy może poradzić taki ciągnik ? 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj