Polecane posty

marquez    0

Mam problem z bezpiecznikami od oświetlenia roboczego. Było tak, że grzały mi się bezpieczniki od lamp roboczych do tego stopnia, że się trochę podtopił plastik w ich miejscu. Wstawiłem więc nowe oprawki bezpieczników, sprawdziłem instalacje, masę, wszystko niby ok, a bezpieczniki w dalszym ciągu grzeją się tak samo jak wcześniej, bezpieczniki założone takie jak powinny być - 25A, nie przepala ich. Dodam jedynie, że grzeją się w pobliżu oprawki bezpiecznika, przewody bliżej i dalej mają normalną temp. Moje wnioski, sprowadzają się do tego, że jest za duża rezystancja na stykach bezpiecznika i oprawki bezpiecznika dla takiego poboru mocy ( pod jeden bezpiecznik są podłączone 4 żarówki halogenowe 55W ). Wyjście: albo gabarytowo założyć większe oprawki, albo założyć np. 4 bezpieczniki. Czy ktoś miał podobny problem ?

Edytowano przez marquez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Kolego z tymi bezpiecznikami tam to normalna sprawa w tych modelach, już w starszej serii tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego oprawki sie grzaly u mnie lub sie stapialy bezpieczniki. Powut tego byl jeden bezpieczniki te zakupywane w sklepie maja zbyt cienkie koncuwki stykowe i sa wykonane z lipnego materialu. Poszukaj sobie bezpieczniki od jakiegos starego samochodu mozesz jechac na szrot samochodowy i wymontowac .Wtedy zobaczysz roznice w grubosci i materiale jakie sa wykonane.Dobre bezpieczniki mozna rozpoznac bo sa wykonanne z nieprzezroczystego plastiku. Moze to dziwnie wszystko bzmi ale ja w moim mf 8160 wymienilem te najbardziej opciazone i sie problem skonczyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22

Ja w swoim 6180 też mam wytopione gniazda. Na razie poradziłem sobie tak że nalutowałem na bezpiecznik cienką warstwę cyny na nogi bezpiecznika (po obu stronach). Jak jeździłem trochę jesienią w nocy to wygląda jakby pomogło choć nie wiem czy na dłuższą metę to się sprawdzi.

Edytowano przez slajders25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marquez    0

Przekaźniki w układzie oczywiście są! Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Temat zamknięty.

Najtrafniej przedstawił temat: krzysztoftores. Nowe bezpieczniki zazwyczaj są z gównianego materiału i mają niższą przewodność, wyższą rezystancje i się grzeją. Wstawię prawdopodobnie zamiast 20mm bezpieczników większe - 30mm.

Edytowano przez marquez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

U mnie znowu jest problem, że po ok 30 min pracy bezpiecznik 25A przepala sie i pomaga tylko odłączenie jednej z 4 żarówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Bezpiecznik raczej nie ma z tym nic wspolnego. Chinska obudowa bezpiecznika i za to jest tak. Za cienkie styki.
Dwa halogeny pod jeden bezpiecznik
A drugie dwa pod drugi.
Jeden bezpiecznik pod 16 A

Edytowano przez zetores

Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Stałem się posiadaczem Massey Fergusona 3060, a czy szczęśliwym to się jeszcze okaże. Otóż też mam problem nie tyle z bezpiecznikami co z całym oświetleniem. U gościa lampy robocze działały, ale po przyjechaniu na podwórko nie świecą się. No chyba że złym włącznikiem je włączam. Włączam je tymi pod kierownicą. Podrzuci ktoś schemat instalacji elektrycznej ? A i nie świecą też lampy przednie. Pomoże ktoś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziolek72    1

Misiaul nad silnikiem poprowadzone są dwa przewody z wtykami na piny po prostu trzeba wyczyścić wtyczki i po sprawie .Jedna jest czerwona druga czarna.Powodzenia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam czy udało się uporać z topieniem  sie bezpieczników mam ten sam problem mf 6150 topi mi bezpiecznik od halogenów i klimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazimirz11    0

Witam, w którym miejscu znajdują się bezpieczniki od lamp roboczych? Model 6160, przestały działać przednie halogeny i właśnie szukam przyczyny.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez fortschritt323
      witam mam broblem z instalacją w fortschritt zt 323 a dokładnie z deską rozdzielczą czy mógłby ktoś mi wysłać kolor kabla zasilającego deskę rozdzielczą i zdięcie  gdzie on wchodzi
    • Przez norbi222
      Czy rozrysuje ktoś mi taki jakiś schemat jak podłączyć dmuchawę 3 biegową do przełącznika a następnie do wtyczki od zapalniczki?
    • Przez UrsusC-330
      Witam,
      Mam pytanie, jak należy rozłożyć instalację wychodząca że studni glebinowej do agregatu, gdzie założyć zawory,jakie rury wybrac czy zdecydować się na zawory przy każdym pasku wychodzącymi do rządka czy zalozyc zawor na np.20 rzadkow? Ogólnie jak powinna wyglądać taka instalacja?
      Pompa będzie musiała popchnac wodę na ok.100 w jedną stronę
      Z góry dziękuję za odpowiedz
    • Przez wesol123101
      witam ostatnia spalił mi się bezpiecznik od kogutów przy ciągniku new holland ts 135a  nie wiem który to jest bezpiecznik a nie mam instrukcji obsługi najlepiej żeby mi ktoś wysłał zdjecie 
    • Przez hary6400
      witam mam john deere 7820 , gdzie w tym sa bezpieczniki to jest taki sam model jak 7720 albo 7920 w ktorym miejscu ,
      i mam z nim problem ostatnio na polu wyskoczył mi komunikat  ze mam niski poziom paliwa . chociaz przed wyjazdem wtankowałem około 120 litrow pozniej wyswietliło system poziom paliwa i ciagnik zaczał przerywac i zgasł, na słupku wyskoczyła mi jedna kreska paliwa a jak wjezdząłem na pole miałem prawe cały bak  paliwa ,  teraz  ciagnik pracuje na polu i cały czas komunikta niski poziom paliwa choc jest pelen co mogło sie stac , gdzie dostac sie do  czujnika poziomu paliwa 
      prosze o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj