gala1990

Zetor 5011 czy da radę?

Polecane posty

gala1990    0

Witam .

 

Mam do was pytania odnośnie tego zetora 5011 , 84 rok . mam go zamiar kupic ale niewiem czy on spełnia moje wymagania , mam sprzęt do niego: plug 3 skibowy unia grudziądz , talerzowka 20 talerzy , sadzarka do ziemniaków Gruse , i wielki ciężki Siewnik zbożowy Nodet gc 3m 25 redlic , i powiedzcie mi czy ten zetor 5011 poradzi sobie z takim osprzetem ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

A jakim ciągnikiem poprzednio pracowałeś z tymi maszynami? Siewnika nie znam więc ciężko powiedzieć bo jakiś taki spory na zdjęciach się wydaje. Chyba, że masz górki i ciężką glebę to może być ciężko też z pługiem i talerzówką bo to aby ledwo 45 KM jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gala1990    0

Urusus c 360 , ale w siewniku nie pracowal , bo go zakupiłem niedawno.

A gleba to tak od 4 a do 6z :D ale wiecej jest 4 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianlask    3

Ja mam zetora 5211 młodszy brat 5011. W latach młodości dawał radę z pługiem trzy skibowym bez problemu,

co do talerzówki mam do niego zrobioną talerzówkę 2 x 6 talerzy, lecz osie i talerze są od ruskiej - porządne, masywne przód nieraz podnosi, ale Zetorek dzielnie sobie radzi.

Siewnik też mam Nodet tylko zwykły 2,5m, ale myślę, że z 3m powinien smigać aż miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam zetora 5011 i on ma mniej koni od 5211 bo ma tylko 45 a 5211 do roku 87 miały 47 a po 87r 52km i z siewnikiem to raczej ok ale pługi 3 to nie wiem ja z 2 jak orka zimowa i głębiej to nie powiem ze nie idzie ale ma co robić i nie jest jakiś zatarty bo prasa rolująca mascar 120 to idzie aż miło. Ale tak sobie teraz myśle ze jak bym miał możliwość to wziołbym coś z przodem 5245 ale one drogie a za około 29 tysi można kupić 7045 on ma 65km i z tym to byś śmigał az miło,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gala1990    0

Wiadomo każdy by chciał coś większego :D ale tu chodzi o pieniądze :D tamtego moge kupic w dobrym stanie ladna kabina slnik zdrowy + ladowacz 24 tys :) I mam zamiar go kupic , ale boje sie o te pługi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mówie z pługami będzie chyba problem bo kiedyś sąsiada 3 robiłem podorywke to szło ale zimowa w 3 to będzie ciężko ale najwyżej 2 będziesz orał a tak to fajny ciągnik niebo a ziemia w porównaniu z c 360 i przez tel da się gadać cicho w środku

 

teraz bym kupił coś takiego http://tablica.pl/oferta/zetor-7045-export-ID4zVmw.html#9a3add5a2d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak to ten to żadna okazja tur za 3 tysie a za zetora 5011 dać 24 tysie przesada ale zresztą zrobisz jak zechcesz bo widać ze już postanowiłeś mam nadzieje ze nie będziesz załował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Myślę że na mojej ziemi poradzi sobie w 3 :) , ursus c 360 nie wchodzi w gre :D , 0 komfortu itp.. ja chce kupic cos takiego ocencie sami :)

 

http://tablica.pl/of...0664e8;promoted

To żadna okazja , za te pieniądze kupisz coś z serii 7011 , to jest 20 kM więcej i bez problemu da radę z Twoimi maszynami , tylko pług trochę za mały


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gala1990    0

No tak ale ciagnik jest zadbany wszystko sprawne zero wycieku itp. a znajdzcie mi takiego 7011 w łodzkim w dobrym stanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gala1990    0

nie no żarty żartami ale ciężko kupic dobrego zetora 7011 .

 

To mówicie że nie opłaci się tamtego 5011 kupywac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem za drogo za te pieniądze można kupic cos większego a jak trochę dołożysz to i z przodem a tak zobaczysz ze ten okaze się za mały i bez napędu bez obciążników z tyłu ten tur to lipa a tak za rok może za dwa będziesz załował ze nie ma paru koni więcej i bez przodu, i nie masz co chwalić ze ten taki dobry bo one wszystkie takie dobre ja im już 30 lat mineło

 

do zetora części tanie i dostępne nawet orginały to czy taki czy inny to idzie naprawić nie ma problemu i nie szukaj w łódzkim w tych czasach to z każdego miejsca ci przywiozą jak coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
bocianlask    3

Dzieki za informacje :)

 

A ten twój zetor 5211 ma obciążniki ?

 

Ma komplet obciążników z przodu jak i na kołach tylnych, mój jest z 84 roku od początku u nas ;)

Tak jak koledzy wcześniej pisali najlepiej jakbyś kupił coś z przodkiem... robota inaczej idzie, 7011 tez fajny sprzęt

 

P.S skąd z łódzkiego jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacpero123    5

zetor 5011 pójdzie ja z tatą zetorem 5211 z przyczepą na której było 10 ton piachu to 5211 to szedł jak dzik w kukurydzy :) więdz polecam małe zetory :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj