Skocz do zawartości
przemson

Jaki mały ciągnik do tura? -trudne decyzje

Polecane posty

Roxer    16

@edpawel

Widze, że masz już trochę w tym doświadczenia. Jest sens zakładać tur do takiego małego ciągnika jak mf255/u3512?

Daje radę taki zestaw kilkanaście bigbagów rozładować na rok?

Wiadomość z agroFakt.pl

MrCzesio123    2

to ja ci proponuje uszczelki powymieniać i kupić nowe tłoki do tura ja tak zrobiłem z miesiąc temu i teraz bez gazu podnosi siano kiszonkę  tanio ci wyjdzie niż coś kupywać a zamiast linki przy kierownicy można zrobić dźwignię z byle czego ręce nie bolą po dniu pracy :)

wento    0

Witam i pozdrawiam.

Może ktoś z kolegów ma tura na 3512, którym ładowałby skrzyniopalety z warzywami na polu ,jak sobie daje radę i czy opłaci się inwestować. Mam 3512 i chcę

kupić tura ,ale czy 3512 to wytrzyma ,bo tura to dopasuje.

Skrzynia z warzywami waży 500kg.

XMK13    365

Udźwig takiego tura jest w granicach 500 kg, więc polecałbym raczej coś w stylu masztu (jak w wózku widłowym) mocowanego na tył. Prędzej lub później tuleja w przednim moście będzie do wymiany, bo pewnie wysunie się z gniazda.

wento    0

Masztem ładuje już 5 lat nawet ciapkiem ,ale jakbym miał tura mógłbym wozić po dwie skrzynie ,a na tył zrobiłbym paleciaka i sużyłby jako przeciwwaga.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sparta
      Witam. mam problem z ogrzewaniem w mf 3095. odkąd kupiłem ciągnik nie było ogrzewania, rozkręciłęm u góry wszystko zeby posprawdzac i wiem ze wogole tam woda nie dochodzi, czy mogły ktos podać schemat lub informacje jak to ogarnąc aby było? bo za tydzien musze ze zbożem jeździć i nie chce zmarznąc ^^
    • Przez Cineek
      Witam, podpiąlem ostatnio MF'a do tandemu i nie ma hamulców hydraulicznych, co może być przyczyną niedziałających? Pozdrawiam!
    • Przez wojtek123
      Witam

dzisiaj założyłem nowe siedzenie ze sklepu i mam mały problem bo za wysoko się siedzi i trochę się nie wygodnie jeździ..

Może ktoś zakładał nowe siedzenie i jak u was ono pasuje??
    • Przez erni16pl
      kto wie niech napisze ile kosztuje pompa hydrauliki u korbanków oryginalna, mi wysiadła niedaje ciśnienia
      Najlepiej jak ktoś by sprawdził u korbanków
    • Przez dany1234
      Witam wszystkich ,czy może ktos wie czy da sie dokupić do mf 3060 wybierak do biegów ten co idzie pod kabina zlewej strony przy wejściu do skrzyni chodzi mi o tą kulkie i kielich od waichi od biegów bo sie ta kulka wyrobiła i wyskakuje z tego kielicha zgóry dzieki