Gość Profil usunięty

oszuści maszyn rolniczych - kombajny claas

Polecane posty

petro11    29

Widze że nie tylko ja jeździłem do cygana z Różyny. Uważajcie na gościa ja też tam jeździłem pare lat temu i to od razy  z serwisantem obejrzeć 6930. Na początku miło i fajnie się rozmawiało ale jak dałem serwisanta z laptopem i późno się zrobiło bo jakieś błędy i cuda nie widy wyskakiwały to gościu marudził że nie ma czego tu szukać bo jak nowy jest i chciał umowe spisać bo się spieszył... Wsiedliśmy do samochodu i już nas nie było..... Mechanicy co tam robią milczą jak grób i nawet za kase nic nie powiedzą a jak się pokręciłem przy warsztatach to pełno John Deerów w kawałkach. Mało tego nawaliło mi auto 50km od jego firmy i poprosiłem go o pomoc to się wykręcił i nawet pracownika nie wysłał ani nic ham jeden. Tak dba o klienta.  Nigdy w życiu więcej nie pojade i wy też się nie wybierajcie. Kupiłem w końcu 6930 w Świątnikach koło Poznania już chyba 5lat go mam i żadnej awarii... Polecam tego gościa, też taki cyganowaty z wyglądu  ale uczciwy, nie ma warsztatu, ojciec tylko jego chodzi z puszką farby i cięgła bądź obciążniki podmaluje ale to błachostka. Sprowadza on także na zamówienia. Mam zamiar wybrać się do niego ponownie bo szukam tym razem 7930..... Mało tego u niego wszystkie ciągniki są po wymianie wszystkich płynów i olei oczywiście prze John Deera. Naprawdę warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skibal    0

Apeluję byśmy nie wrzucali wszystkich handlarzy i wszystkich rolników do jednego worka! W Srebrnej Górze pow Ząbkowicki kilku braci sprowadzają kombajny z zagranicy. I słuchajcie nie słyszałem by ktoś narzekał na ich sprzęt! Nie mam zamiaru robić nikomu reklamy ale szanujmy siebie nawzajem i po to jest to forum by rolnicy z całego kraju mogli sobie pomagać. Natomiast w Damasławku jest pewien pan, który zawsze przytrzymuje ciągnik dłóżej nić umówione 2 tyg, a żeby ukazać "swoją" dobroduszność to pomimo awarii na drodze ciężarówki - lawety to ciągnik jeszcze dziś będzie u gospodarza. Suma summarum późnym wieczorem na podwórko zajeżdża laweta na niej pięknie prezętujący się ciągniczek, którego wad nie sposób wymienić oraz niemożliwe jest zobaczenie jego defektów w świetle żarówki tudzież latarki... To są typowe sztuczki oszustów. Są też przypadki, gdzie pomimo nie porozumieniu się w sprawie kupna gospodarz poczęstuje herbatą obiadem a może i nawet kieliszkiem %% i takich ludzi się ceni ;) Nie mniej jednak sprawa jest bardzo prosta - Chcesz sprzęt taki, którym bez zaglądanie wjedziesz w pole? LIcz się z większym kosztem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Panowie mam pytanko , jestem na etapie kupna rozrzutnika Fortschritt t -088 może wiecie która z firm ogłaszających się na Allegro czy OLX jest żetelna pod względem odnowy całkowitej takiego rozrzutnika .Może ktoś był albo kupował z pewnego żródła bo ceny są zróżnicowane od 28 tyś do 38 niby na nowej ramie .Jak to jest naprawdę za wszystkie wskazówki będe wdzięczny . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiuc2    5

Witam. Szukam jakiś opinii o firmie Aron z Orchowa koło Łasku.

http://www.aron.pl/

Handlują kombajnami, w większości Claas. Oglądałem Dominatora 78, 1990. Rzuciłem okiem tylko z grubsza bo już przed zmierzchem. Trochę przerażał mnie widok kilkunastu szrotów rozbieranych na cześci. Ma ktoś jakieś opinie o tej firmie. Bardzo mi zależy na odpowiedzi.

 


Zapraszam do obejrzenia:

olx(kropka)pl/oferta/sampo-rosenlew-600-CID757-ID4Sl8H.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blawatek98    386

Jako że mieszkam blisko handlarza z Wysokiej, jak i z Różyn to szczerze nie polecam. W Wysokiej są picowane złomy, a w Rożynach to cuda na kiju się dzieją a do tego sprzęt przed sprzedażą robi u pana właściciela na ponad 1000 ha ziemi ;)


KPZ "Zetor Team"-Prezes
http://www.agrofoto....adaczy-zetorow/ Posiadacze zetorów zapisywać się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Apeluję byśmy nie wrzucali wszystkich handlarzy i wszystkich rolników do jednego worka! W Srebrnej Górze pow Ząbkowicki kilku braci sprowadzają kombajny z zagranicy. I słuchajcie nie słyszałem by ktoś narzekał na ich sprzęt! Nie mam zamiaru robić nikomu reklamy ale szanujmy siebie nawzajem i po to jest to forum by rolnicy z całego kraju mogli sobie pomagać. Natomiast w Damasławku jest pewien pan, który zawsze przytrzymuje ciągnik dłóżej nić umówione 2 tyg, a żeby ukazać "swoją" dobroduszność to pomimo awarii na drodze ciężarówki - lawety to ciągnik jeszcze dziś będzie u gospodarza. Suma summarum późnym wieczorem na podwórko zajeżdża laweta na niej pięknie prezętujący się ciągniczek, którego wad nie sposób wymienić oraz niemożliwe jest zobaczenie jego defektów w świetle żarówki tudzież latarki... To są typowe sztuczki oszustów. Są też przypadki, gdzie pomimo nie porozumieniu się w sprawie kupna gospodarz poczęstuje herbatą obiadem a może i nawet kieliszkiem %% i takich ludzi się ceni ;) Nie mniej jednak sprawa jest bardzo prosta - Chcesz sprzęt taki, którym bez zaglądanie wjedziesz w pole? LIcz się z większym kosztem 

Zgadzam się nie wszyscy są jednakowi.

Kolego możesz podać który w tym Damasławku jako że czasami tam bywam to dobrze by wiedzieć na którego zwrócić uwagę.

Może być na PW.

 

@blawatek98

Potwierdzam w Różynach się naciąłem.Miał być piękny Mf,gość zapewniał że jak z fabryki więc pognałem tam.Po zajechaniu i ujrzeniu tego ciągnika o mało nie usiadłem.Z ciągnika się lało,koło każde inne.Szkoda było mojego czasu i paliwa.

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Szkoda czasu i pieniędzy żeby jeździć po handlarzach. Lepiej rozejrzeć się i kupić bezpośrednio od rolnika. Na gospodarstwo się pojedzie, z właścicielem pogada to od razu widać co za gość i ile ma ha. Często maszyny są zadbane bo sami gospodarze nimi robią za które zapłacili. Teraz coraz więcej jest takiego sprzętu a przed nami nowy PROW także będzie jeszcze więcej. Już wyprzedaje dużo rolników maszyny ze starego PROWu albo z SPO które było ładne pare lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

Witam. Szukam jakiś opinii o firmie Aron z Orchowa koło Łasku.

http://www.aron.pl/

Handlują kombajnami, w większości Claas. Oglądałem Dominatora 78, 1990. Rzuciłem okiem tylko z grubsza bo już przed zmierzchem. Trochę przerażał mnie widok kilkunastu szrotów rozbieranych na cześci. Ma ktoś jakieś opinie o tej firmie. Bardzo mi zależy na odpowiedzi.

 

to starzy manipulanci...podmaluja i opychaja...w dodatku vat pakuja i są drodzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro2    4

Witam.

Interesują mnie opinie o tych handlarzach z : Zbuczyna, Garwolina, Kozienic, Zwolenia, Karczmisk Drugich, Modliborzyce?

Będę szukał u nich kombajnu i prosiłbym o opinie na którego uważać a u którego można coś w miarę dobrego kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

Ze dwa lata temu oglądałem ładnego fendta w karczmiskach. Po dwóch dniach od oglądania zdecydowałem się na niego ale było już za późno bo sprzedany, kupiłem u nich za to talerzówke. Jestem z niej zadowolony. Nie miała wad ukrytych. Sprzedający nie schodzi za dużo z ceny, ale maszyny nie wyglądają na jakieś picowane. A o jakiego sprzedawce ze zwolenia ci chodzi? sam jestem ze zwolenia i nie wiedziałem, że tu ktoś handluje kombajnami.

Na temat innych handlarzy się nie wypowiem bo nie miałem do czynienia.


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Kupiłem Deutz Fahr 2385 w firmie Danpol z Dziewul. 9 sezonów bez awarii :) Kręcą liczniki jak wszyscy ale z reguły badziewia nie ściągają. Prasa KRONE KR125 też chodzi mi bez zarzutu. Ciągnik Fendt Farmer 312 też od nich i tu niestety się zawiodłem. Nie jest tak kolorowo jak być miało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1111    0

UWAGA WSZYSCY KUPUJĄCY!

Zbliża się sezon popytu na różnego rodzaju sprzęt rolniczy.

Uważajcie na naszego BOHATERA handlarza z okolic Wandowa, zaczyna wylizywać rany po przejściach z wymiarem sprawiedliwości i znów zaczyna DZIAŁAĆ BEZKARNIE (oczywiście przy pełnym kamuflarzu).  Przez jego sprytne rączki przeszło już kilka maszyn, które nadawały się na złom, ale dzięki użyciu farby i szpachlu, oraz przerabianiu roczników a co za tym idzie atrakcyjnej cenie  niestety w dalszym ciągu znajduje amatorów taniego złomu ,oczywiście jak uprzednio nie rozliczając się z US.

Warto by założyć samorząd obywatelski w celu przestrzegania uczciwych ludzi przed nim. 

Będziemy obserwować w dalszym ciągu jego bezkarną działalność. 

Pozdrawiamy wszystkich kupujących i radzimy omijać szerokim łukiem tego osobnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Ten hahahandlarz o którym mowa w temacie ma jeszcze inne uzdolnienia damskobokserskie i nie tylko - powinni go zamknać w zakładzie psych. i leczyć do skutku 

Może dołaczą sie do tematu osoby , które widziały go w akcji - wtajemniczeni wiedzą o co chodzi.

 

 

Ps.Współczucie dla najbliższej rodziny i sąsiadów.

Edytowano przez rysioczesio1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JCB525    0

Witam przestrzegam przed panem z wandowa, który celowo zmienia swoje konta na olx jak rękawiczki, obecnie ma na sprzedaz ładowarke JCB której stan przed remontem JAK I PO jest w opłakanym stanie - JEST TO TYPOWA SKORUPA CIESZĄCA OKO, wystawia się teraz jako Adam z okolic Koła woj, wlkp , ostrzegam wszystkich kupujących i szukajacych  Ładowarka teleskopowa jcb 525 526, 530 poniżej link do aukcji : 

http://olx.pl/oferta/ladowarka-teleskopowa-jcb-525-526-530-CID5-IDaosB7.html#238bbaab77

 

nie kupujcie od tego gościa maszyn

 

pozdrawiam mariuszzyczliwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jork    0

Petro2 z tymi osobami nie miałem do czynienia ale chciałbym ostrzec przed nieuczciwą firmą LandTechnik Namysło koło Kędzieżyna-Koźla, która ma takie same metody "upiększania" starego złomiarstwa o jakich pisał kolega darek1111. Szpachla i lakier upiększają ten niemiecki i francuski szrot. Firma jest ukierunkowana sprzedawaniem kota w worku i liczy się tylko kasa i wyjazd "sprzętu" za bramę - nieistotne to czy klient dojedzie tym do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ludzie a czego wy się spodziewacie? Przecież oni muszą na czymś zarabiać. Popatrzcie np na agriaffaires ile kosztuje dany sprzęt. często we Francji czy Niemczech jest droższy niż w Polsce. Oczywiście mówię o sprzęcie zadbanym z oryginalnym przebiegiem. Na takim sprzęcie handlarz nie zarobi. Dlatego handlarze biorą tanie sztuki z dużym przebiegiem, zniszczone lub zepsute. I na tym dopiero mogą zarobić. Sprzęt kupiony u takiego handlarza to ruletka jak zresztą każdy sprzęt używany kupiony nawet u sprzedającego rolnika. Z tym wyjątkiem, że handlarz często zna stan sprzętu i świadomie go zataja. Chociaż robi to też wielu rolników. Jak handlarzowi uda się naprawić lub sprzęt nie jest poważnie zużyty to nabywca się cieszy. Jak ktoś wyżej pisał. Jak trafisz na szrota, jak ktoś kupił wyżej traktor to masz problem.

Jeśli chodzi o Zbuczyn to różnie tam można trafić. Jedni się cieszą jedni płaczą. Jak widzisz na zdjęciach 13 letnie fendty z błyszczącym lakierem, nowymi oponami i przebiegiem 4 tys mth. To długo zastanawiać się nie trzeba. Koleś kupił tam jd 6920. Niby ładny w oryginale 03r. Przywieźli mu na lawecie zimą. Trochę pojeździł. Ale gdy się zrobiło ciepło zaczęły się problemy. Zostawił w serwisie 20 tys. A ciągnik niby nie całe 6 tys mth.

Nie oszukujmy się maszyna rolnicza to nie samochód, który mógł się po kilku latach znudzić. Maszyny się nie nudzą w większości przypadków sprzedawane są na zachodzie z powodu zużycia.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

A ja chcę ostrzec przed handlarzem z Browinica Polskiego  woj Opolskie a nazywa się HOPPE Robert gościu jest OSZUSTEM, KŁAMCĄ,  NIE SŁOWNY, CWANIAK !!!!!!!!!!!! 1 maszynę robi z 10 maszyn. Ja niestety dałem się nabrać i kupiłem kombajn claas 108 maxi , gdy podpisywaliśmy umowę on jak i jego ojciec zapewniał nas kombajn idealny tylko wsiadać nasmarować i jechać a okazało się ,że tak nie do końca !! Mianowicie mam problemy z hederem , heder krzywy , nie podnoszą motowidła , nie przyspieszają ani nie zwalniają motowidła  ( prawdopodobnie silniczek elektryczny spalony) zębatki krzywe łańcuchy mi spadają (motowideł) i jeszcze parę spraw związane z elektryką . Po 20 telefonach odebrał i powiedziałem mu co jest nie tak ,że jeżeli tych usterek mi nie naprawi to mu maszynę oddaję bo nie tak  się umawialiśmy i  jeszcze co o nim myślę to mi powiedział ,że mam  spierdal.......i się odłączył. Żniwa się zbliżają a ja mam nie sprawną maszynę. Czy coś mogę nie uczciwemu handlarzowi zrobić a może ktoś miał podobną sytuację?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Kolego Igor po prostu dałeś się nabrać na bajer..... się nie obraź ale jak można być tak naiwnym i nie sprawdzić czy wszystko działa?  Następnym razem radzę zapłacić tysiąc dla serwisanta który pojedzie, zbada maszynę i wtedy można kupować, a nie kupić złom na którym można stracić nawet kilkadziesiąt tys. w żniwa bo kombajn będzie stał.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Dołączając się do postu kolegi JCB525-mariuszzyczliwy odnośnie ładowarki teleskopowej Jcb wystawionej na olx to mogę dodać tylko tyle że jak ktoś kupi tę maszynę to będzie musiał głęboko zajrzeć do portfela,oj głęboko -zatarty silnik naprawiony powierzchownie,uszczelniana pompa wtryskowa, połatana instalacja elektryczna oraz wiele innych dziwnych napraw(piękny lakier i naklejki) nic nie zmienią ponieważ maszyna była po całkowitym spaleniu, faktycznie skorupa która cieszy oko.
Ktoś wtopi w tę maszynę ładną kasę.
Gościu po odczytaniu tego postu chyba wycofał ogłoszenie z olxa czyżby się czegoś bał?
Pewnie będzie znów kombinował z komisem w Łapczycy albo innym.
Ale jak to mówią tonący brzytwy się chwyta....i pies go trącał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez erbelka
      Mam do was pytanie, jak czyścicie części maszyn i narzędzia, mniejsze i bardziej złożone? Mój mąż rolnik ciągle narzeka że nie może domyć części czy narzędzi, jak coś naprawia i myślałam, żeby kupić mu myjkę ultradźwiękową. Co sądzicie, dobry pomysł?
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez aniszek1
      Witam,
      Ponieważ po przeczytaniu tu na forum kilku obszernych tematów o malowaniu w tej chwili więcej nie wiem niż wiem, dlatego pozwoliłem sobie założyć ten wątek aby dowiedzieć się co jak i czym malować aby było dobrze
       
      Mam kilka sprzętów do pomalowania mianowicie:
      1: stare pługi -stan: farba oryginalna z odpryskami zadrapaniami i rdzą.
      2: sanki do bel, kulek,  - stan: sama stal bez żadnego podkładu ani farby w tej chwili cała pokryta rdzą.
      3: nowa dwukółka dopiero co pospawana - stan: stal nowa hutnicza ze składu więc gdzie nie gdzie trochę nalotu rdzy - zwłaszcza na belkach stalowych.
       
      Jakie efekty chce osiągnąć:
      - zabezpieczyć i odnowić maszyny aby nie rdzewiały,
      - farba na maszynach nie wyblakła za 2 lata. Maszyny będą pracowały w różnych warunkach deszcz, słońce, mróz
      - nie dało się tak łatwo sprzętów uszkodzić, zadrapać, porysować etc.. Wiadomo są to sprzęty rolnicze nie samochód wiec nikt nie będzie na nie dmuchał i chuchał.
       
      No i teraz od początku:
      To że trzeba oczyścić materiał ze rdzy i starych odprysków farby (czy cała farbę zdzierać?), potem odpylić i odtłuścić benzyną ekstrakcyjną to to wiem. Dalej nie wiem jaki podkład użyć? PROTECT 360 - PODKŁAD EPOKSYDOWY ANTYKOROZYJNY, Unikor C, Urekor S Podkład Antykorozyjny śnieżki?  coś innego? - w żadnym ze sprzętów nie uda mi się w 100 % pozbyć rdzy czy to w zakamarkach czy innych miejscach trudno dostępnych. Piaskowanie odpada. Więc z tego co się orientuje inne podkłady odpadają.
      Dalej czy jak już podkład wyschnie to go mam zmatowić papierem? nakładać jeszcze inny podkład? chciałbym użyć farby poliuretanowej, bo z tego co się orientuje jest  najlepsza do maszyn, ciężko ją uszkodzić i takie tam . Tylko że jest jedno ale, na stronach producentów unikor-u urekor-u (swoją drogą to czym się te dwa podkłady różnią?)  nigdzie nie jest wyszczególnione że można na nie kłaść farbę poliuretanową. więc jak to jest?

      Więc podsumowawszy gdyby ktoś mądry mógł napisać co i jak zrobić aby było dobrze i dlaczego akurat tą farbę czy podkład użyć a nie inny  to był bym ogromnie wdzięczny.
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj