Skocz do zawartości
MrHeniek

Uszczelnienie Bloku Silnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MrHeniek    6

Witam

Mam takie zapytanie, zna ktoś dobry preparat , metodę uszczelnienia bloku silnika.

Nieszczelności płynu chłodzącego.

Wiadomość z agroFakt.pl

MrHeniek    6

Napisz jaśniej gdzie ten wyciek .

Blok był zamrożony przez poprzedniego właściciela

Został on zaspawany ale pozostały mikro pęknięcia

Pytanie tyczy sposobu uszczelnienia go od środka :)

Nie wiem np jakiś dobry płyn który się wlewa do wody i po czasie się uszczelni :)

balcerek1    91

Są proszki i jest płyn.Rozgrzewasz silnik i wsypujesz lub wlewasz do chłodnicy i musi silnik minimum 15 minut chodzić najlepiej na wysokich obrotach.

Tomasz78    331

Proszki na pewno pomagają jak koledzy wyżej radzą ,ale to nie rozwiązanie ponieważ stal żeliwo się kurczy i rozszerza w zależności od temperatury i morze być konieczność zasklepienia łatą ale to rozwiązanie sprawdza się tylko na zewnątrz bloku.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez odyniec
      Jestem ciekawy czy do T25 dało by się założyć jakieś najmniejsze turbo a jak tak to czy by wytrzymał silnik. Mi sie zdaje że trzeba by było wymienić wał tłoki itd na jakieś mocniejsze jak wy myslicie o tym
    • Przez rolpio18
      Witam mam problem ze wspomaganiem w 4512 wymieniłem orbitrol oraz siłownik i nadal kreci się ciężko co moze być tego przyczyną?
    • Przez faofar
      Witam mam takie pytanko na jak długo podłancza sie kabel do podgrzewanie bloku??W instrukcji tego nie znalazłem.
      .Ciągnik ma 1000mth ,niby skandynaw a od -5 jest juz problem .Aku ma rok czasu wiec nowy.
    • Przez maciek
      Witam , znajomy chce założyć 6cylindrowy silnik do 914. Czy reszta ciągnika wytrzyma , czy jest taka sama jak w 4kach ,tzn sprzęgło, skrzynia ,wzmacniacz ,most. 914 jest z jest około 95 roku.
    • Przez jakubkaczmarek
      Witam. Mam problem z grzaniem sie t25. Po ok 15 min pokazuje temp 100 stopni. Dodatkowo zauważyłem wyciek oleju po kolektorem wydechowym lub głowicą..... Czy te dwie rzeczy mają jakis związek?