pitras

Jałówki hodowlane

Polecane posty

rino    13

No tak filipoo a z papierami masz te jałówki, ja chciałem sprzedać dwie jałówki niedawno i chciałem po 4,5 tys tylko (z papierami i pochodzeniem) wydajność matek to 10tys i 12 tys ale przyjechali kupcy jedni drudzy cwaniaki z Podlasia i dawali po 3,5 wiec wygnałem z podwórza, jak ktoś chce dobra sztukę to na targu nie kupi nie ma co się oszukiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

tzn tylko paszporty mam. napewno od dobrych krówek ;) ile dokładnie nie wiem ale jego rodzinka on, zona, córka, zadowoleni i powiem ze dobrze im sie zyje jak cos potrzeba to bach do banku po kase :lol: nie no gósciu 40 pare sztuk ma tzn miał i ciagle dokupywał nowa obore postawił i niiby kredytu nie miał :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

Dzisiaj sprzedałem dwie sztuki z papierami po 4,5 tys. za sztukę rewelacja to nie jest no ale handlarz też musi zarobić B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No tak filipoo a z papierami masz te jałówki, ja chciałem sprzedać dwie jałówki niedawno i chciałem po 4,5 tys tylko (z papierami i pochodzeniem) wydajność matek to 10tys i 12 tys ale przyjechali kupcy jedni drudzy cwaniaki z Podlasia i dawali po 3,5 wiec wygnałem z podwórza, jak ktoś chce dobra sztukę to na targu nie kupi nie ma co się oszukiwać.

No widzisz kolego ja też jestem z Podlasia i ci moi cwaniacy jak u nas handlują to krzyczą 5tys. abo i więcej!! A tak ogóle to sam bym z 5 jałówek kupił ale tak za 3 tygodnie. Interesują mnie sztuki z hodowli pod oceną min.80%HF . Rino jak za twoje sztuki to bym z pocałowaniem w ręke wzioł za te 4,5tys ;) Hyyy ale jechać trochę daleko nom chyba, że ktoś by miał na raz z 5 do sprzedania. Jak cos to na PW proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

podlasie dobra jałówka koło siódemki stoi hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bez przesady nikt tyle nie zapłaci bo za tyle to masz z zagranicy jałówke lub pierwiastkę pierwsza klasa. No ale z 6tys to za dobrą trzeba dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Jak w temacie.Ile trzeba zapłacić za cielną jałówkę rasy simentalskiej?Ktoś sprzedał,lub kupił?Gdzie i za ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcoWzu    4

ja brałem w grudniu 10 simentali i 2 montablirde do Konrada po 6300 + Vat i jeszcze mam na 8 chęc.... :P


Dopóki jesteś młody Bóg troche dał urody rozkładaj pannom nogi.....i nie wstydź tego sie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

@MarcoWzu a jak oceniasz te rasy krów wiem że za dużo jeszcze o nich nie powiesz ale jaka wydajność w porównaniu do HF przy takim samym żywieniu


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcoWzu    4

jak narazie to bardzo sobie chwalę, wycieliło już się 10 sztuk i wszystkie przy pomocy jednej osoby, więc zero problemow przy wycieleniach gdzie w HF 3 osoby nie dawały rady, dają od 10 nawet do 14 litrów na jeden udój więc myślę że jak na pierwiastki bardzo dobry wynik....są spokojne ale stadne i jedna bez drugiej nie może życ....białko kształtuje się w granicach 3,4% i można by było je poprawic....HF może da więcej mleka ale pielęgnacji wymaga 3 razy więcej i dlatego rezygnuje z HF-a....


Dopóki jesteś młody Bóg troche dał urody rozkładaj pannom nogi.....i nie wstydź tego sie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

A porównując Sima i Montbeliarda, to która wg Ciebie jest lepsza?


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcoWzu    4

jeszcze montbelki się nie cieliły to narazie nie wiem...ale jest to prawie identyczna rasa no może trochę Monty są drobniejsze od Sima....


Dopóki jesteś młody Bóg troche dał urody rozkładaj pannom nogi.....i nie wstydź tego sie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

witam ponownie :) mam jałówke brozowa białą ze tak okresle w paierach mam MM wpisane a włascieciel mówiłze to mieszanka no włąsnie mieszanka i nie pamiętam jaka czy LM cz sima próbowałem po innych zdjeciach dojsc ale nie da rady zawsze sie podbna znajdzie ( moja jest z duzym łbem białym a prawie cała reszta brazowa)i zaczyna wymiona robić i cos sie zdaje ze jest cielna, a to sie okaze jak przyjedzie weter ale pytanie mam takie ile za taką jałówke wysokocielną mógłbym wołać?? moze w przyszłosci opłaciło by sie takie kupowac i zacielać? czy duzo wiecej dostane jak za zwykłą HF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franex    0

Witaj Filipoo z tego co sie doczytałem to ty chcesz dostać za tę jałówkę więcej niż za HF-ke, no bardzo ambitnie :D . W mojej okolicy ceny jałówek Hf zaczynają się od 4,5tys. w górę, natomiast za takie mieszańce to niewiem czy ktoś by dał 3tys. Kiedyś miałem taką i chciałem sprzedac ale za ceny jakie proponowano to lepiej opłaciło mi się poczekać do wycielenia, potem poddoić z miesiąc(mało dawała) sprzedać cielaka i na rzeź... (tak jest u mnie niewiem jak u was)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

hehe tylko ze ja dzsiaj HF sprzedaje po 2400zł :blink:i to jeszcze drogo sie widzi ;[a u mnie na czerwone i białe to popyt ze hoho kto przyjezdzałto chciał czerwoną i białą :Dwiec jak ooni chca to ja im sprzedam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franex    0

Ja jestem z podlaskiego, i napisałem że tak jest u mnie. To powiem Ci że strasznie tanie u Cieie te jałówki, za taką cenę to bym najsłabszej sztuki nie sprzedał... odchoowanie jałówki swoje kosztuje <_< A coś więcej o tych twoich jałówkach? Jaka wydajność matek? Sam może bym się kiedy pofatykował przyjechac w twoje okolice ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

kupie jałówki hodowlane HF wysoko cielne, kujawsko pomorskie, okolice inowrocławia,pisać na PW

Edytowano przez lamborghini105

Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

a co chesz o nich wiedzieć :) wiem ze sa z dobrego stada a wydajnosci niie znam bo ja je małe kupiłem wczesnie je zacieliłem :unsure: bo juz w 7 miesiacu sa a dwa lata na 5 lipca mają. pisz na gg jak co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    336

Koniami bym włóczył za takie coś. Co ty psy hodujesz czy bydło? Wydajności z takich sztuk nie będzie na pewno choćby nie wiem jacy rodzice byli, zacielać 11 miesięczne cielaki ( bo tyle mi wychodzi z tego co piszesz)to faux pass totalne. Mądra zasada dla 90% jałowic to 18 miesięcy i/lub 360 kg wagi by inseminować (wiadomo są rasowe odstępstwa).

 

Co do cen to zależy od targetu, czy idziemy w hodowlane z papierami, czy zwykle ( a u nas niestety póki co wałki nadal ostre kręcą z tym, znam ludzi którym od 10 lat zawsze rodzą się jałóweczki i potem masz czasem szajs chociaż niby z papierami)

 

Tzw. normalne sztuki czyli niehodowlane to cena tak jak u mnie (północna WLKP.) 2,5k-3,5k, zależy jak to stworzenie wygląda ;)

 

Osobiście i tak uważam, że jest to mało wbrew pozorom, zamiast samemu trzymać (mówię o producentach mleka) młodzież ( a taka jałówka prawie 2,5 roku żre darmo) lepiej w to miejsce wstawić krowę, śmiało można przyjąć, 2 lata żywienia jałowicy to rok trzymania krowy, szanujący się rolnik z pewnością ma minimum 6k kg od sztuki rocznie (jeśli ma poniżej 5k to nawet nie warto doić, nie mówiąc o tym że 6k przy dobrym bydle osiągnie się niewielkimi nakladami w żywieniu) co daje nam mniej więcej 6k PLN bo cenę też można średnio przyjąć 1PLN za kg mleka (przynajmniej OSM Czarnków), a na wschodzie placą podobno lepiej. Czyli kupując jałówkę zamiast trzymać samemu jesteśmy 3k PLN do przodu i dwa cielęta. Przy hodowlanych jałowicach jest podobnie bo mimo wyższej ceny zakupu mamy z pewnością wyższą wydajność.

 

 

Jedyny problem to ryzyko spowodowane pewną niewiadomą, kupowania kota w worku, ale by tego uniknąć można nawiazać współpracę z osobami które specjalizują się w chowie jałowic wysokocielnych, my im oddajemy/sprzedajemy młodzież z opcja pierwokupu gdy będzie gotowe do odbioru.

 

Miałem taki układ parę lat, kiedy jeszcze zajmowałem się produkcja mleka, z zaufanym człowiekiem funkcjonował świetnie.

 

Pozdraviam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

a mysli sz ze to był mój wymysł zeby tak wczesnie zacielac ja sie trzymałem tego ze rok i 3 mies ale jak wujostwo zrobiło inaczej bo mówwili ze roczne tez zacielali a ten co kupował nic naa to nie mówił i zdaje sie ze nie tylko u mnie takie młode sa zacielane w tej chwili patrzac na chudego byka a na nie te cielne to maja ponad 400 kG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel85    0

Chciałem spytać tych którzy hodują czy warto kupować jałówki rasy Simentale(mieszańce z HF) mięsne 3-4 tygodniowe w celu opasu czy lepiej kupować byczki hf ??Jak wygląda opasanie jałowic i do jakich rozmiarów można doprowadzić takiego opasa płci żeńskiej :rolleyes:

Pytam ponieważ mam dostęp do mieszańców 50 % i wzwyż tyle że jałówki, a byczki na naszym terenie to przede wszystkim głównie cienkie hf .

I jak się kształtują ceny za taki mieszane jałówki Sm ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Moim zdaniem jałówki się świetnie opasają,niestety cena produktu finalnego jest niższa,niż byków.Jednak dzienne przyrosty powinieneś mieć lepsze.Nie wspomnę o tym,że jako baza pod chów krów-mamek,są niezłym materiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

A moim zdaniem nie warto zostawiać jałówek do opasu. Mam teraz zostawione 3 które w maju i czerwcu będą miały dwa lata i maja po jakieś 450-500kg. Byki w tym samym wieku maja po 650-700kg i jeszcze z miesiąc i je sprzedam i myślę że każdy powinien mieć ponad 700kg. Przelicz sobie ile to wyjdzie przy sprzedaży. Byk 22miesiące 700kg- jałówka 22 miesiące 500kg. Jałówki troszkę mniej jedzą ale żeby miała 600kg musi stać dwa lata. Moim zdaniem lepszy byk HF niż jałówka mieszaniec. Teraz jak się rodzi jakaś po mięsnym to sprzedaje a zostawiam wszystkie byczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj