pitras

Jałówki hodowlane

Polecane posty

Teraz ceny jałówek hodowlanych z papierami to cena od 4500 w górę, za lepsze sztuki trzeba dać te 5,5tys w górę. Obecnie jest mało dobrych jałówek, a raczej mało ludzi uczciwych...


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

Orientuje się ktoś z Was, gdzie w Małopolsce lub okolicznych województwach można kupić jałówkę zacieloną lub krowę mleczną rasy SIMENTAL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

A czy to jest dobry genetycznie materiał pod względem mleczności? I napisz coś więcej na ich temat? w jakim są wieku? czy zacielone, bądź już wycielone? waga? i najważniejsze cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman84    0

W tej chwili mam do sprzedania 4 jalowki zacielone ok 6 mies, nie zacielone albo wycielone (krowy) nie sprzedajemy. Stado jest pod kontrola uzytkowosci mlecznej. Buhaje z Niemiec i Austrii (BVN Neustadt). Waga ok 500-550 kg wiek ok 26 mies. Cena 4200 zl. One sa juz zarezerwowane do poniedzialku.

 

Nie planowalem je sprzedawac ale dzisiaj dzwonil ktos z woj. lubelskiego i w poniedzialek chce je zobaczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

Ja mam takie pytanie do ciebie @Roman84: jak Simentalki wypadają w porównaniu do zwykłych HF? Chodzi mi tutaj o ilość mleka oddawanego w ciągu dnia, podatność na choroby itd:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

Podaj jakieś namiary do siebie na PW. I fajnie by było jakbyś wysłał mi zdjęcia tych jałówek na e-mail. semos@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman84    0

Ja mam takie pytanie do ciebie @Roman84: jak Simentalki wypadają w porównaniu do zwykłych HF? Chodzi mi tutaj o ilość mleka oddawanego w ciągu dnia, podatność na choroby itd:)

 

Wydajność mleczna simentali może nawet przekraczać 10 tys l, kolega ma kilka sztuk z wydajnością nawet 9-11 tys. Znam gospodarstwo Austrii gdzie średnia wydajność w oborze to 11 tys, a jest tam krowa z wyd. 15 tys. Wszystkie te krowy miały ok. 800 kg, w Polsce krowy tej rasy są mniejsze. Simentale mięsne mają bardzo dobre przyrosty, porównywalne do Charolaise i tylko niższą wydajność rzeźną.

 

Wydajność moich krów to ok 6 tys. 10 tys można uzyskać przy bardzo intensywnym żywieniu co w moim przypadku jest mniej opłacalne (programy rolnosrodowiskowe) . Simental mięsny jako jedyna rasa mięsna może odchować 2 cielęta.

 

W naszym gospodarstwie nigdy nie było krów HF i nie mogę je porównać. Wcześniej myślałem ze nigdy wydajnością nie dorównają HF ale w 2009 byłem w Austrii i widziałem Simentale z wyd nawet 15 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Jak w temacie. Jako że moje stado jest tylko uszlachetniane przez rasę HF (krowy rasa czarno biała są zacielane HF). Ze wzgędu na konieczność sprzedania starej krowy a niestety młoda jałówka padła przy wycieleniu. Powraca temat zakupu prawdziwego hf.

Niestety tata sceptycznie podchodzi do tego tematu mówiąc że krowy kupowane z wielkich gospodarstw hodowlanych są niezbyt dobrym materiałem (obawia się wyprzedaży gorszych osobników, tzw. "podstawionych" i chorych). Jak ustrzec się tegoż typu zjawiska jak kupić dobry towar, czy są metody na sprawdzenie czy jest to dobra sztuka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29

Chyba podstawą do sprawdzenia czy to jest dana sztuka, która figuruje w dokumentach, jest badanie krwi. U mnie część jałówek miała takie przeprowadzane, konkretnie pod kątem tego czy dana sztuka jest potomkiem podanych rodziców. Niestety nie pamiętam kosztów tego badania, bo było to ze 3/4 lata temu. A czy jest dobra? Chyba można to określić, ale tylko "prawdopodobnie", na podstawie dokumentów, które "prawdziwy hf" powinien posiadać. A reszta "wyjdzie w praniu"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    702

Zamierzasz kupić od rolnika który ma oborę pod kontrolą czy w firmie zajmującej się sprzedażą jałówek? Z polskiej hodowli czy importy?


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikrol    6

@aster453 nie kupuj nigdy krów z obcego stada, jałówki wysokocielne tak, ale nie krowy

My jak kupowaliśmy jałówki wysokocielne to patrzeliśmy na wydajności matki, i braliśmy weterynarza a by przebadał daną sztukę takie badanie kosztuje chyba coś ok 100/150zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Waśnie znalazłem taką stronkę www.prokmed.pl warmia mazury pewnie i mają też sprowadzane, Nie tylko jałówki stare już przerabiałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

Najlepiej wyjdziesz kupując przez tego kolesia z pfhbipm (w mojej okolicy p.Molenda) od małych rolników, tj takich co maja 10-40 krów, z tego co wiem to kilka razy w roku jeżdżą i kupują ostatnio dawali 3500 za jałówkę po wycieleniu(kilka dni) a cielak zostawał lub 4000-4200 taka tuz przed wycieleniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Co to jest pfhbipm ?

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

No fajnie tylko w jaki sposób można znaleźć takiego gościa np. w Małopolsce. Dzwoniłem do pfbcośtam ale oni nie zajmują się handlem olny pośredniczą w więc jeśli sobie kupię to oni mogą mi obiąc stadoczy krowę i dopiero powiedzieć wtedy to i ja już będę wiedział co zacz ta krowa znaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Ale chcesz kupić mieszańca z dużym dolewem HF? Nie zawsze to ze matka jakiejś jałówki dawała 9 tys na laktacje oznacza, ze ona będzie doiła podobnie, dużo to się ma żywieniem i dobrostanem jaki zapewnisz mećce. A wiadomo ze HF dosc delikatna i wrażliwa rasa krów. Moim zadaniem to poszukaj gdzieś w dalszej okolicy czy jakiś większy rolnik nie sprzedaj żeńskiego materiału hodowlanego.

U nas jedna firma sprowadza jałówki gdzieś z Żuław i można jechać samemu je wybrać, ale warunek jest taki ze trzeba wziąśc minimum 10 sztuk, a cena jednej 5,5/6tyś zł. A jak chcesz kupić mniej to niestety oni coś przywiozą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

Witam chciałbym się spytać czy ktoś kupował jałówki simental z tej firmy http://jalowice.pl/ i chciałbym się dowiedzieć jak wygląda z nimi współpraca. Dowiadywałem się trochę o tych jałówkach to matki były sprowadzane z Czech a one już się urodziły w Polsce


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxio    5

Ja mam do sprzedania dwie jałówki cielne bez papierów, termin wycielenia początek kwietnia. Cena 4000tys zł do niewielkiej negocjacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

Witam :) W jakiej cenie teraz u was jałówki wysokocielne HF?? Bo na koniec marca początek kwietnia by musiały iść bo nie ma kto doić :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo    0

2 miesiące temu kolega kupował cielne na marzec - kwiecień średnio po 3000-3200 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

ileeeeeeeee??????? No bo mnie hu.... strzeli a pacjenty (handlarze) mówią ze max 2,5tys jak duża jest ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj