pitras

Jałówki hodowlane

Polecane posty

sobek21    1
jak nigdy nie miałeś krów mlecznych, to lepiej daj sobie spokój z nimi. Teraz bez wydajności powyżej 7k to lepiej nie startować, a żeby taką uzyskać to trzeba sporo sie krówkami zajmować, wiec lepiej zainwestuj w mięsne rasy

Absolutnie sie zgadzam z tobą ,kolego jeśli ty nigdy nie miałeś z tym styczności to lepiej daj sobie spokuj z hodowlą mleczną a zamiast tego lepiej wybierz mięsną.No efektów korzyści nie bedziesz miał od razu bo najpierw będziesz musiał zainwestować w zakup cieląt mięsnych ,no niestety na pocczątku trzeba troche włożyć.Jak masz zamiar wiecej chować no to jeszcze,ale jak kilka sztuk to lepiej wybierz mięsną hodowlę.Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arszczecin    0
Weż pod uwagę to ze Nikt na świecie najlepszej sztuki z obory nie sprzeda papiery to nie wszystko tylko wynik końcowy jak sie ocieli, i czy sie wszystko dobrze potoczy, Bo jak załóżmy porzuci czy będą komplikacje to nie masz ani krowy ani cielaka ani pieniędzy ale za to masz kredyt do spłacenia :rolleyes: :) <_< :) . Wiec widzisz ze istnieje ryzyko i to :) :) ogromne

 

masz racje nikt ci nie sprzeda najlepszej krowy z obory

ale weź pod uwagę ze są obory o średniej wydajności 12tyś i sprzedają krowę o wydajności 10 tys a u ciebie jest średnia 7 tyś-POPRAWIASZ SIE??

2ga rzecz nawet jak ci sprzedadzą najlepszą krowę o b.wysokiej wydajnoiści to nie masz pewności ze nie bedzie problemów z zacieleniem z wydajnościa z mastitis, bo a to ina dojarka a to całkowicie inne zywienie, brak premiksow itp ine warunki klimatyczne w oborze

takich czynnikow jest mnóstwo znam przypadki ze "rolnik" kupuje krowe z obory bezuwieziowej o bardzo dobrej bazie paszowej w DE o wydajnosci 10tys wsadza do swojej obórki na uwięź karmi beznadziejna sianokiszonką i mowi ze te krowy z DE są BEE

ale wysokowydajny HF doi sie 3-4 laktacje majątek wydaje sie na lekarzzy wet wystepuja problemy z zapaleniami wymion z racicami

a czy łatwość wycielen i przezyc zwierzat zależy od tego czy maja kolczyki DE BE FR czy PL??

jak kupi krowe w polsce i ta krowa mu pierd, tzn padnie to nie bedzie na minusie i z kredytem??

w przeciagu 3 lat kupilem ponad 120 hf z DE 25 zasiliło juz Polskie masarnie lub bakutile ale sa tez takie które nie mialy antybiotyku laktacja wynosi 300 dni a a zużycie nasienia wynosi 1szt/krowa

jak kupisz nowego mercedesa z salonu to tez nie masz pewności czy nie rozwali sie za rogiem

a 8tys za sztuke w kredycie 0% to juz jest promocja taniej bydla nie kupisz

w niemczech jest na dzis problem ze znalezieniem bydla

Limusina jest bardzo ciezko dostępna simental mleczny tez nie wiem jak z hf bo juz nie szukam

przezucam sie na simentala tzn niemieckie Fleckvieh znajomy tam ma stado gdzie championki daja 10 tys w dziesieciu laktacjach- nie wszystkie ale zawsze i odpada iles tam procent z wydatkow na weterynarie

FERDEK podzwon po firmach zajmujacych sie handlem zwierzat popytaj o cene warunki w kazdej topagrze jest takich ogloszen mnogo i sam musisz wybrac co ci sie bardziej oplaca bo ze zwierzetami jest tak jak z konietami jeden lubi las a drugi córkę leśniczego A KOSZTY PONOSISZ TY!!!!!!!!!

HEHE na papierze wszystko to wyglada PIKNIE ale zycie jest niekiedy brutalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Ja bym kupił polską. Kupisz witaminy i ta polska będzie dorównywała ten niemce w ilości zależy od pasz i witamin ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arszczecin    0
Ja bym kupił polską. Kupisz witaminy i ta polska będzie dorównywała ten niemce w ilości zależy od pasz i witamin ;]

to idz do pierwszego lepszego rolnika takiego co ma 2, 3 krowy od dziada pradziada i kup "starą Krowę" z genetyką pamiętająca pikne czasy PRL-u recze glową ze sa takie i ze nie podskoczysz nic

Nie ma co ukrywac ze niemcy dunczycy czy holendrzy odskoczyli nam w hodowli, genetyce w zywieniu bardzo daleko, robili to przez dziesieciolecia- wiem ze sa osoby ktore sie z tym n ie zgodza bo U NAS tez sa piekne obory dobre zywienie itp chodzi mi o ogół gospodarstw ale pierwsza rzecza od jakiej zaczął bym szukac zwierzat to genetyka potem rachunek sumienia jakie mam pasze , warunki utrzymania zwierzat mikroklimat na oborze wielkosc stanowisk itp

z gowna bata nie ukrecisz tak jak z gowna mleka nie zrobisz

samymi paszami i premiksami tez nic nie wskórasz

kupisz super extra dobry premiks i dasz do zarcia sianokiszonkę??

witaminami poprawisz kondycje krów zwiekszysz szanse na dobry rozród, poprawisz racice

ale jakbysmy doili 4tys od sztuki to nie trzeba premiksów witamin i jakiś krzaczek w sadzie starczy

POZDRAWIAM WSZYSTKICH MLECZARZY KTÓRZY NIE DAJĄ SIE ...

 

4 lata temu moi rodzice kupili 3 jalowki 100% hf z holandi po 8 tys/szt, a 2 lata temu 2 szt z niemiec po 5,5tys/szt zakupione za posrednictwem mleczarni. szczerze to te holenderskie sa naprawde dobre pod wzgledem mlecznosci. nie polecam tych z niemiec bo moje NCB wiecej daja mleka 10 litrow po ocieleniu na uduj za taka cene to jest za malo moim zdaniem. no faktem jest ze te 3 z holandii to sami wybieralismy a te niemieckie to na chybil trafil przywoza. ale i tak najlepsze sa jalowki od tych krow zakupionych bo juz sa przyzwyczajone od malego do paszy i klimatu Polski. mam taka sztuke co trzeba 2 razy podlanczac na uduj bo w banke sie nie miesci:d ale najwieksza wada tych zwierzat ZAPALENIA!!! katastrofa, juz kazda u mnie byla leczona;/

doisz zwierzę odłączasz przelewasz mleko podłączasz ponownie, to zajmuje tyko chwile a kanał strzykowy non stop otwarty , i piszes ze masz problem z z apaleniem?? znając zycie wydajność dojarki niedostosowana do wydajności krowy, spróbuj wydoić krowę 3 razy dziennie

4 lata temu średnia cena jałówki wynosiła 1200-1400 erło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo    0

Witam. tak jak w temacie chciałbym się dowiedzieć (głównie od osób które kupiły takie sztuki) jaka jest cena za te jałówki hf załużmy że z terminem wycielenia ok 1 msc. Czy opłacalna jest takiego rodzaju hodowla? No i w jakim wieku można zacielać jałówki?.

 

 

 

Pozdro :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

spomlek oferuje dostawcom po 5,7 tyś wysokocielne ale tak termin wycieleń za 3 - 4 mc i to tak za miesiąc 2 dostawa jałówek z holandii, krajowe są tańsze, ale jak ktos ma dobrą jałówkę czy młodą kropwe to i na targowisku po 3,5 tyś cenią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Ja sprzedawałem jałowki hf z terminem wycielenia maj-czerwiec po 5-6 tys zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

sprzedawałe ok 2 tyg temu i miały papiery wszystkie takie jak świadectwo pochodzenia, zaświadczenie cielności i to ze obora jest wolna od chorób itp. Obora jest od kontrolą użytkowości mlecznej więc wszystkie dokumenty są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekd3    0

ja sprzedaje jałówki wysokocielne tak w 7 m-cu ciąży i zamawiam od 5 do7 tys za sztukę. zależy od pochodzenia rodziców.

a małe jałóweczki w wieku 3 m-cy po ok 1,5 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar3k17    0

moim zdaniem lepiej chyba sie wyjdzie na opasach. a choduje ktoś z was jałówki wysokocielne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

niedaleko mnie facet sprzedaje bardzo dobre jałówki,od matek z dużą wydajnościa i cena dochodzi do 8 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Ja w marcu kupowałem po 4 tyś matki miały wydajności 7tyś tylko że ja kupuje od rolnika a nie pośrednika teraz cena kształtuje sie około 3tys podobnych sztuk tylko co z tego jak mleko jest tanie!!!


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

U nas , to takie , które mają się cielić za dwa tygodnie , to po 2200zł wczoraj kupowaliśmy , przy cenie 75gr za litr mleka , to kto to kupi ?? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Jakby co to mam do sprzedania ze 2 szt.obora hodowlana,termin wyc.to10.10. następna ma się cielić chyba23.10.Ładne,wysokie.Co do tematu,to nie mam z tego zysków bo zostawiam tylko od najlepszych krów na remont stada a teraz nie mam więcej miejsca na krowy i muszę sprzedać albo jałówki albo krowy.Poniżej 4.5tys. nie oddam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

pośrednicy tacy jak firma konrad czy nawet indywidualni za jałówki z papierami u nas zawsze dawali od 3500-4500

w sierpniu jedna mieliśmy to cena wahała się od 4000-4500 ... miała rogi to -100 , wydajność matki koło 6-7k ostatecznie za 4300 poszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5
to chyba nikt nie kupi za tyle kasy

nie mam kłopotu,sprzedam jutro na rzeż którąś ze słabszych krów(trochę ich szkoda bo dopiero się wycieliła)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Karol dobrze myśli , lepiej przeznaczyć na remont stada , niż sprzedawać za bezcen , tylko co ma powiedzieć rolnik który nie oddaje mleka do mleczarni , nie ma miejsca w oborze , i nie ma kasy , u nas są tacy , i z bulem sprzedają po cenie produkcji (2200zł) , aż żal tych ludzi , a co do kolegi fento , co pisał na pw , to powiem tak , u nas jak ktoś trzyma to po dwie, góra trzy sztuki a o 10 sztuk to ciężko . Ale i tak ja tam tych jałówek nie puszcze , bo mam okazje powiększyć stado , i liczyć na lepsze ceny mleka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

na remont stada ... nie do końca zależy jakie masz stado ...

wiadomo że krowa po 2-3 laktacji da ci sporo więcej mleka niż w 1 laktacji

więc jeśli by nie było problemów z somatyką , zacielaniem

to lepiej zostawić starą krowę ... chyba że jałówka jest dużo lepsza genetycznie

... na zachodzie mają przecież takie co doją 15 laktacji 150 000 wydajności życiowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Stare to dobre wino i skrzypce :) jestem bardzo zadowolony z pierwiastek(na 11 wprowadzonych w tym roku sprzedałem1)gospodarzę dopiero od 2 lat ,nie mam możliwości powiększenia obory(ogromne koszta) i myślę,że muszę postawić na genetykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Witam was wszystkim, mam taki problem, została podjęta decyzja o likwidacji bydła i pierwsza ma pójść, jałówka, biało-czerwona, ma 2 lata, miedzy gwiazdką a sylwestrem ma sie cielić, i teraz, za ile ją sprzedać, proszę o odpowiedzi. Jak jakieś info jeszcze potrzebne będzie to zapodam :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj