pitras

Jałówki hodowlane

Polecane posty

rewers66110    10

Misiek851 jak chcesz kupić jałówki z dobrą genetyką, zadzwoń do Osięcin może coś bd mieli lub do Konrada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

jutro jade po dwie jałówki mm zacielone. jakich papierów oczekiwac od własciciela to moje pierwsze krowy wiec prosze o pomoc abym nie dał ciała. kolczyki paszporty i umowa spisana odrecznie moze byc? co powinno w niej byc zawarte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żadnej umowy. Kokczyki bydło musi mieć na uszach. Wypełniacie kartkę zgłoszenie przemieszczenia i każdy składa sam, albo właściciel tylk zaznacza kupno/ sprzedaż. Paszport dostajesz i tyle. Musisz mieć oczywiście nadany numer siedziby stada. Nie zapomnij zapisać sobie numeru stada właściciela, żeby wpisać do ksiegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

umowy nie trzeba? a jeżeli nie jest on jedeynym włascicielem albo robi mnie w chu.... z tym zacieleniem bo wiadomo cena wyższa odrazu a tak wpisze warunek że jeżeli któras nie cielna to zwraca częsc kasy. a ta kartka przemieszczenia to jest w ksiedze stada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właściciel stada jest zawsze jeden, bo gospodarstwo może być na dwoje. Nikt Ci gwarancji nie da, że są cielne. Możesz zarządać potwierdzenia cielności przez weterynarza. Kartkę z przemieszczeniem bierzesz z agencji jak nie masz. Księgę rejestracji sam prowadzisz. Masz nadany tylko numer producenta rolnego czy i siedziby stada? Ilo cyfrowy numer posiadasz? Nawet firmy, które Ci sprzedają nie oddadzą Ci kasy a tym bardziej rolnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Cena jaka mnie interesuje to 5 tys. Ostatnie wycielenie grudzień. Pierwsze ze 3 tygodnie. Matki doily kolo 8 tyś. I niezwykle dobrze się zacielaly. Musze tylko sprawdzić ale jalowki powinny być pokryte sexem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oficer998    1

Witam sprzedaję ktoś Pierwiastki ,Jałówki Cielne z Okolic NDM ,Płońska,Błonia,Pułtuska,Nasielsk  do dalszego chowu .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czemu ograniczasz się tylko do tej okolicy? Chcesz kupić tylko od rolnika czy i import Cię interesuje? Hfa szukasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Jakie macie doświadczenia z importowanych jałówek? Były z nimi jakieś problemy?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

ja kupowałem i z czech i z danii i z niemiec. Szczerze powiem to zależy jak trafisz:) Importowałem tylko hfy, ale teraz będę szukał krzyżówek z MO. 50% stada w tej chwili krzyżuję i bardziej jestem zadowolony niż z czystych hf-ów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kupowałem z Czech MO widoczne w galerii i zero problemów z aklimatyzacją. Co prawda do paszy przyzwyczajały się z tydzień( przejście z TMR na tradycyjne), ale tak to w porządku. Minęło 3 lata i wszystkie w stadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oficer998    1

No nie ograniczam się ,ale czym bliżej tym lepiej z transportem .Sam posiadam cielaczka HFXMO więc ciekawi mnie co to będzie .Kupił bym jałówkę MO,SIm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdybyś chciał więcej 2-4 szt. to poleciłbym Ci firmę spod Łomży. Właściciele mieszkają w Płońsku chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katarzynka    1

Witam. Posiadam na sprzedaż 4 cieliczki hf z pochodzeniem wiek 3 i 4 miesiące oraz cieliczkę HF x NRF wiek 4 miesiące

Edytowano przez Katarzynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati5720    44

thomas2135 kupiłem od nich ostatnio 2 pierwiastki z czech i przymierzam się do 3 jeszcze warto od nich kupować ?


"John Deere bez kompromisów" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Myślimy o tej samj firmie? Konkret? Ja jestem jak najbardziej zadowolony. Ludzie uczciwi i mówią co i jak nie to co u Konrada. Dostajesz oryginalny czeski paszport ze świadectwem szczepień. Jak pogadasz i zapłacisz to zrobią niezależne badania krwii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati5720    44

akernolat narazie to średnio dają po 10 l na udój ale były zaniedbane po wycieleniu i dość dawno sie wycieliły jedna już cielna jest płaciłem po 6800


"John Deere bez kompromisów" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moretti    2

Witam, zna ktoś jakąś firmę która sprzedaje cieliczki hf hodowlane powiedzmy takie 1-2 msc, moga być polskie lub import i jak to cenowo wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj