pitras

Jałówki hodowlane

Polecane posty

GRGOJ    19

tez bylbym zainteresowamy kupnem mlodszych sztuk pod koniec tego roku, mozecie cos polecic? HFy z Danii albo Holandii, 4-9miesiecy wieku, 15-20 sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

3tyg. temu kupiłem jałówki z Danii i Niemiec po 6500-6700zł , 12 sztuk. Wydajność matek minimum 10500 do 13100. Jak ktoś chce to mogę na Priv dać namiary, powiem tyle że pięknie się cielą, ale niestety więcej byczków jak jałóweczek. Po ponad dwóch tygodniach dojenia dają w granicach najsłabsza 28 a najlepsza 34l. W Konradzie 2 lata temu kupowałem, a teraz właśnie przed kupnem pytałem o cenę to zaśpiewali 8200-8300 netto przy 15 sztukach  :wacko: Chyba ich do reszty poje...

Już nigdy w życiu nie kupie od tych zdziertusów z Konrada. Inną firmę mogę polecić bo fachowo podchodzą do tematu i mają całkiem podejście do klienta bo wiedzą, że zawsze można polecić komu innemu tą firmę

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2488

Ja ostatnio kupiłem 4 sztuki jalowek hodowlanych 50% monbeliard i 50% holsztynsko-fryzyjskie i jestem bardzo zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valadin1    38

gdzie w łódzkim można kupić jałóweczki hodowlane w wieku tak do 0,5 roku?? :) pytam bo potrzebuję 8 sztuk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valadin1    38

ja już znalazłem tzn mają być albo we wtorek albo po świętach 12 zł/kg z pochodzeniem więc chyba cena całkiem niezła zobaczymy jeszcze co to dokładnie będzie jak przyjedzie :)

Teraz niby gość miał kilka sztuk cieliczek z gospodarstwa mlecznego  też całkiem ładnie wyglądały ale bez papierów (tzn może miały ale on do tej pory wszystko sprzedawał na rzeź to papiery mu nie były potrzebne) ale za to tańsze 8zł/kg. A sprowadza je z Estonii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164

Mam pytanie, a więc ile mogą być warte jałówki sprowadzone z Niemiec w wieku 13-15 miesięcy, waga 300-400 kg. Rasa to 100% hf czerwony i biały. Jak coś to mogę jeszcze zdj zarzucić. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

3 tysiące na pewno cenić można... zależy jakie wydajności matek.

wrzuć zdjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164

Brak rodowodow ponieważ one miały około tygodnia jak przyjechały do Polski.
Nie mają rodowodow ponieważ miały około tygodnia gdy przyjechały do Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

skoro przyjechały w tym wieku z niemiec, to ja już bym zażadał żeby mi rodowody dosłali..

bez  takich infoirmacjii to 3 tysiące jak dostaniesz to dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca    17

koledzy zamierzam kupowac jalowki cielne z którejś z firm duzo czytalem o Holsteinie z Lizy starej? jakie macie dowiadczenia z zakupu importowanych jalowek cielnych? na co nie dac sie zlapac?na co zwracać uwage? czy ciezko je zaaklimatyzowac? ktore wybrac dunki, niemki czy holenderki? z gory dziekuje za podpowiedzi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitras    22

Lizę odradzam,badania niby są,ale jaj sam zaraz zbadasz to trzeba spadać z krówką bo ma IBR albo BVD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ty na poważnie pytasz? Dla cielaka wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj