pitras

Jałówki hodowlane

Polecane posty

00Dawidek00    3

Myślę że z pierwiastkami nie ma problemu kwestia znaleźienia, i dogadania według transportu, gdyż takie to już trzeba doić gdzieś na trasie i zależy w jaki region PL, do mnie pojadą w rejon południowego Podlasia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubahodowca    4

a skąd jesteś bo ja też z podlasia (okolice sokółki) a nie orientujesz się jaka cena za pierwiastkę?

 

Ja się zastanawiałem na firmą ,,HOLSTEIN" z lizy starej podobno mają dobre krowy :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
00Dawidek00    3

ja chcem sciągnąć we wlasnym zakresie, bez posredników,, krowa pierwiastka wychodzi z farmy od Duńskiego farmera za około 4900zł plus do tego transport i koszt papierów, weterynarza...

ja jestem z okolic Brańska

Edytowano przez 00Dawidek00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1975franki    0

pisałem wczesniej o transporcie, a o wszystkie papiery musze sie jeszcze dowiedzieć...

 

 

Jaki bylby koszt tych jalowek i jakie wydajnosci tych jalowek +,- Bo ja tez jestem z okolic Branska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

j

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
00Dawidek00    3

ZA Jalówki przed wycieleniem wychodzi jakies 9 tys, ze wszystkim, wydajnosci różne, zależy z kąd brane ale w Danii wachają sie przeważnie przy około 9500 kg na ekologicznych farmach, w konwensjonalnych zapewne są większe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Jeśli znajdziesz chętnego to wiadomo że zacielona jałówka przyniesie lepszy zysk. A jakie to są jałówki, mleczny, mięsne czy jakiś typ mieszany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

ja bym zacielal u nas takie chodza po 6-7tys woj. slaskie

Takie czyli jakie ? 6-7 tyś to jałówka z pochodzeniem obustronnym i to musisz dobrego kupca znależć -no i towar musi być z pierwszej półki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

u mnie sąsiad sprzedał jałówkę w 8 miesiącu czerwona tak do 500kg ważyła bez papierów pochodzenia za 4300zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

Odświeżam temat. Obecnie poszukuję również krów mlecznych najlepiej z likwidacji stada ale nie koniecznie kontakt na priv :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
everto    58

Witam

Zamierzam kupić jałówki z zagranicy (10-20) i rozmawiałem już z kilkoma firmami spec. się w tym.

teraz szukam opinii na temat tych firm a mianowicie są to

 

OPI http://www.opi-poland.pl/

 

HF czerwony z Dani za 7400 brutto.

 

phKonrad http://www.phkonrad.com.pl/

 

ceny od 7000 do 8000 brutto za HF z Holandii, Dani, Niemiec

 

w obu przypadkach zabierają mnie za granice na selekcje na swój koszt.

 

Jeżeli ktoś brał od któreś firmy (tej lub innej ) prosze o opinie typu jak kształtowała się współpraca, jakie zwierzęta itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

ja brałam niedawno z OPI, tyle ze wybierałam sztuki u nich na bazie, nie jechałam za granicę. Ceny u nich są zróżnicowane, nie wszystkie będą kosztować 7400. Było w czym przebierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

ja natomiast mam 4 pierwiastki z konrada z danii, i średnia tych 4 to przez pierwsze 5 miesiący eynosiła ponad 30l, teraz trozeczkę spadła poniżej 30:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

większośc nasienia biorę też od nich bo skupiam się na duńskim...

bardzo polecam, chociaż trzeba dobrze wybierać, bo zawsze może coś trafić kiepskiego:)

ja uważam że pierwiastki sa lepsze, gdyż masz większą szansę, że Ci sie zwróci.. Bo poddoisz cały rok i się zwróci, a u jałówek zdarzają się problemy z ocieleniem:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

co do konrada to polecam sprawdzać stan zdrowia. To że w papierach mają wszystko cacy to o niczym nie świadczy, papier wszystko przyjmie". Już nie jeden się zdziwił jak wstawił sztuki do stada i zaczęły się problemy. Konrad miał juz trochę takich nieprzyjemnych sytuacji kiedy jakiś kumaty rolnik sprawdził krowy na własną rekę (koszt znikome) i wychodziły kwiatki np. IBR.

Edytowano przez rafik256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz92    0

Witam :)

 

Potrzebuję pomocy w zakresie sprawdzonych OHZ-ów. Chcę zakupić kilkanaście jałowic hodowlanych HF właśnie z Ośrodków Hodowli Zarodowej i do tej pory dobre słowa słyszałem o Dębołęce i Osięcinach, ale w kraju jest ich więcej wiec bardzo proszę o opinie na temat innych Wam znanych. Z góry dziękuję za odpowiedź :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj