pitras

Jałówki hodowlane

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kiepski przykład. Jałówka po ocieleniu jest już krową :P , a z tą agresją to naprawdę bywa różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

ja kupowałem pierwiastki dunki to fajnie, a teraz też bym z chęcią kupił coś niemieckiego... a jak mniej więcej mleko dawały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody5674    2

matki to były delikatne i tak po 25 dziennie dały ale za to córki już 30 a nawet po 35 dawał a te dunki jak ? i gdzie je brałes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myciu    24

ja właśnie końcem listopada kupiłem 2 niemki i jestem ciekawy jaka będzie wydajnośc.Wycielenia maja być druga połowa stycznia.mlody5674 a mozesz mi napisac czym je karmiłeś bo chciałbym wiedziec czy to co im daje to im starcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody5674    2

no ja je karmiłem na swoje możliwości zdaje się jak najlepiej tz dobra kiszonka, soja rzepak, korektor białkowy, pelnoporcjówka 21 % bialka i witaminki no i oczywiscie bufor, a ty czym chcesz je zywic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myciu    24

no ja sianokiszonka,pełnoporcjówka 18%,śruta kukurydziana,śruta jęczmienno owsiana,wytłoki buraczane suche,witaminy i gliceryny w okresie okołoporodowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myciu    24

kiszonka z kukurydzy to odpada bo u mnie dziki wszystko zniszczą to nawet sie nie opłaca siać.A tej soi to po ile dajesz?wszystkim tak samo czy od wydajnosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody5674    2

soje mieszam z rzepakiem i tego daje w zaleznosci jaki mam mocznik jak niski do daje wiecej jak wysoki to zmiejszam. Mleczarnia podaje ci jaki masz mocznik w mleku ? bo ja na podstawie mocznika ustalam dawki żywieniowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myciu    24

No ja mam pod kontrolą użytkowości mlecznej także co miesiąc mam wyniki.Przeważnie mocznik mam w normie to jak bym zaczął podawac soje to chyba bym miał za wysoki nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myciu    24

ostatnio miałem w tych granicach mocznik to tak od 140 do 280 biało 3.20-4.10 tłuszcz 4.50-5.60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody5674    2

jak by ci mocznik spadł ponizej 200 to mogl bys zastosowac soje ale jak jest powyzej to nie ma sensu bo masz w paszy wystarczajaco ilsc białka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma ''KONRAD'', ale mieści się niestety w woj. podlaskim. Ostatnio przestali się ogłaszac w gazecie, ale kiedyś mieli własną stronę.

z Konradem to jest tak,że nasienie mają dobre ale co się tyczy jałówek to jest to spęd najróżniejszych zwierząt .więc razem z ''świetnym'' materiałem żeńskim przywozimy sobie do obory tysiąc chorób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

Jak myślicie warto jeszcze dokupić teraz jałówki.Mam 15 sztuk dojnych i chciałbym dokupić 10 jałówek jakiś wydajnych. Czy warto jeszcze inwestować bo miałyby w sumie rok żeby się zwrócić,bo po zniesieniu limitów wątpię czy przetrwam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

w rok to ci się nie zwrócą nie ma mowy. Dlaczego masz nie przetrwać tak mocno się zadłużyłeś? My mamy teraz 20 dojnych i w tym roku chcemy zwiększyć do 25-27 tylko że ze swoich jałówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

Nie wiadomo co będzie moje krowy są słabe wydajność mają na poziomie 4000tyś tyle że nie stosuje wielu pasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ja też z pasza nie przesadzam ale zaczęłem sztucznie zacielać i już mam średnia prawie 6tys a myślę że do 7tys dojede bez drogich dodatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj