pitras

Jałówki hodowlane

Polecane posty

konrad82    50

sąsiad kupił 5 jałówek cielnych ok 8 miesięcy każda z Łomży , jałówki sprowadzane z Holandii, po 8500 zł każda, ocieliły się wszystkie bez problemów, jedna nie chciała jeść ale coś z zębami miała, weterynarz wyrwał i w porządku jest, najwydajniejsza daje 28 litrów na udój , a najsłabsza 13 litrów na udój wiec rozbieżność jest duża, reszta dawała tak po 20, 17 więc różnie bywa jak się trafi

Kolego zastanow sie co piszesz jałowka 28 litrow na udój , takich bajek to nawet Kobuszewszki nie opowiadał.... :)


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAti21    3

Kolego zastanow sie co piszesz jałowka 28 litrow na udój , takich bajek to nawet Kobuszewszki nie opowiadał.... :)

 

 

tak się chwalą to tak napisałem, gość dał po 8,5 tyś za jedną to raczej też żąda wydajności , nie wiem jakia ty masz tam wydajność , w każdym razie są bardzo zadowoleni z tej inwestycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rybka2485    1

ja mam do sprzedania jałówkę cielną z pod oceny termin wycielenia grudzień, wydajność matki 6500/7000l, cena 6500zl..spod Lublina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrol    16

mam na sprzedasz dwie jalowki użytkowe termin wycielenia grudzień wysokie cena 9500 za dwie poludniowa wielkopolska ok krotoszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozmozot    0

Mam na sprzedaż jałówki cielne HF 50-100%, 5-6 m-c ciąży, 13 sztuk, cena 5500. Wydajności matek do 7000, dodatkowo jałówki 15-20 m-cy 28 sztuk, cena 3300-4000, 12-15 m-cy 7 sztuk, cena 2700-3000, 8-11 m-cy 12 sztuk, cena 2200-2500, 5-7 m-cy 15 sztuk, cena 1700-2000, 3-5 m-cy 15 sztuk, cena 1300-1500 oraz 2-3 m-cy 6 sztuk, cena 1100. Ceny netto. W przypadku zakupu większej ilości jałówek można negocjować ceny :) Jałówki pochodzą z nowoczesnego gospodarstwa ekologicznego, wszystkie są u nas urodzone. Stado znajduje się pod oceną wartości hodowlanej. Juchowo, woj. zachodniopomorskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

moze bedzie ktos miał na sprzedaż małe jałówczki z dokumntami w warmińsko mazurskim


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz820narew    7

Witam,mam takie Pytanie czy lepiej kupić jałówki czy odsadki???.Jeśli ktoś by miał na sprzedaż na dolnym śląsku to prosze o kontakt(dopiero na drugi rok na wakacje) :)

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Moim zdaniem lepiej jak kupisz taką ok 2 tyg jałóweczkę sam ją odpoisz do oporu i będziesz miał dobrą krowę z niej. A i oczywiście jak owa jałóweczka będzie z jakiejś dobrej obory albo jej matka i ojciec mieli dobre geny to też ważne. Bo jak byś miał puźniej z niej wyciskać 2000l mleka z laktacji to nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Mięsne to moim zdaniem jak masz dużo czasu to możesz kupić młode ale zanim otrzymasz od niej cielaka to trochę czasu minie tylko że w większości przypadków będą to jedynie MM a nie LM SM itd. bo każdy kto ma mięsne stado to sprzedaje zacielone jałówki bądź takie ok 300kg w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam możliwość kupienia od znajomego jałówki takie 2tyg i jak dla mnie po 8zł/kg dodam że z obory pod kontrolą i wydajności 8tyś. I się zastanawiam czy kupić takie i odchować czy cielne ale z innego źródła bo on tylko małe sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz820narew    7

Ja właśnie za bardzo czasu niema bo szkoła jeszcze przez dwa lata :) ,ale ja chcem se właśnie kupic cielaku które juz niepotrzebuje mleka od matki bo chcę zobaczyć jak to jest i czy bede dawał rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Ale za to cielaki od nich ładne i nie źle rosną :)

 

Kolego odezwij się do mnie, bo mam do Ciebie kilka pytań.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

To zależy od ciebie jakie kupisz ale jeśli chcesz się uczyć to zakup sobie takie i takie i sam na własnej skórze się przekonasz co i jak. A reszta tak jak pisałem wcześniej. :);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Opowiem Ci na moim przykładzie jak ja osobiście żywię bydło (BYCZKI, BYKI). Młode kupuję różne mają tydzień, miesiąc, dwa miesiące, zdażały się też takie co miały 8 miesięcy. Młode od kupna do około 4 miesięcy odpajam mlekiem proszkowym lub taką specjalną kaszką ryżową (to jest coś podobnego do mleka w proszku ale 20zł tańsze na worku 20kg). Do tego daję paszę granulowaną i siano od czasu gdy zaczną już powoli szukać i poznawać co mogą przeżuwać. Jak mają około 2.5 miesiąca daję im kiszonkę z kukurydzy oraz granulowaną paszę ale dodaję powoli do niej śrutę z jęczmienia i owsa. Wraz z przyzwyczajeniem do śruty stopniowo schodzę z granulek. W wieku 4 miesięcy stopniowo odstawiam mleko proszkowe i przechodzę na wodę, dostają sianokiszonkę, śrutę z owsa i jęczmienia, kiszonkę z kukurydzy i trochę siana. Gdy mają przeszło 8 miesięcy daję im kiszonkę z kuku, sianokiszonki, trochę dla smaku śruty, kiszonki z peluszki łubinu owsa żyta jęczmienia pszenżyta, od czasu do czasu trochę siana dla uzupełnienia suchej masy(włukna).Można też stosować koncentraty na lepszą mięsność ale u mnie byki dobrze prybierają to nie stosuję koncentratu. U mnie byki dostają do oporu wszystkiego. Jałówki będziesz karmił pewnie tymi samymi paszami tylko po bardzodobrym odpojeniu nie można jałówki zbytnio opasać ponieważ będą różne problemy z zajściem czy porodem, muszą być karmione w sam raz. Ale o kwestie dawek jakie stosować to najlepiej niech się wypowie użytkownik który posiada krowy jałówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Teraz mam same byki no i trzodę. Kiedyś miałem też trochę jałówek ale to tak o. Były Mm Lm. I ta lm była dość ładnie upasła ale puźniej nie mniała mleka dla cielaka i cielak od pierwszych godzin na proszku jechał i byczek ładny z niego był 940kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz820narew    7

aha,to jeśli chcę sprzedać w rzeżni to lepiej hodować byki niż krowy ??? byki są droższe w skupie niż krowy ???

 

o 940 kg zarąbisty wynik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

No jak na rzeź to lepiej byki niż jałówki czy krowy. Byk zawsze będzie droższy na skupie. Tylko z bykami to trzeba uważać chwila nieuwagi i pstryk na rogach. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz820narew    7

No właśnie z ta ostrożnością to lepiej już wole kupić jałówkę i trzymać niż byka i sie martwić czy wyjde ze stajni w jednym kawałku :):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Nieraz może się zdażyć że są jałówki groźniejsze od byka np. jak trzymasz luzem jałówki i ci się ocieli a ty chcesz do niej wejść t ona może to źle odebrać i Cię weźnie na rogi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj