pitras

Jałówki hodowlane

Polecane posty

Artur96    11

Tylko większość tych czeszek jest zarobaczona i zagrzybiona(nie chodzi mi tu o jałówki od was ale ogólnie o czeskie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Tylko większość tych czeszek jest zarobaczona i zagrzybiona(nie chodzi mi tu o jałówki od was ale ogólnie o czeskie)

 

Dobrze pamiętam, że kupowałeś czeszki? Jak się doją? Zadowolony jesteś z nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

Tak nie za bardzo.Ale nie będę robił tu koledze konkurencji i antyreklamy.

Powiem tak jest w Polsce dużo dobrych hodowców, tylko trzeba się rozejrzeć i za te 7tyś można polskie krajowe :D naprawdę ładne kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszK86    0

Ile teraz trzeba dac za jalowke SM miesna zacielona?

 

nie wiem jak jest z jałówkami w 2 m po zacieleniu ale wysoko cielne około 7000 - 6800 zł netto z transportem.

 

Tylko większość tych czeszek jest zarobaczona i zagrzybiona(nie chodzi mi tu o jałówki od was ale ogólnie o czeskie)

 

Ja osobiście w gospodarstwie mam Czeszki zakupione przez firmę i nie nie mają problemu ani z robakami ani z grzybicą. Zapraszam to ocenisz, przyjechały do gospodarstwa 2 m temu i są w trakcie wycieleń. A jeżeli chodzi o robaki i grzybice to i w polskich gospodarstwach przemysłowych jest spotykany ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszK86    0

Tak nie za bardzo.Ale nie będę robił tu koledze konkurencji i antyreklamy.

Powiem tak jest w Polsce dużo dobrych hodowców, tylko trzeba się rozejrzeć i za te 7tyś można polskie krajowe :D naprawdę ładne kupić

 

 

konkurencją się nie przejmuje ponieważ sprzedaż jałówek to dla firmy zajęcie dodatkowe, jeżeli rolnik jest zainteresowany możemy pomóc oczywiście nie działamy charytatywnie w zakupie, a nacisk kładziemy na oferowanie rolnikom nasienia naszych buhajów.

 

Nie muszę nigdzie jechać i oceniać bo mam u sb

 

 

Ja tylko proponuję

Edytowano przez TomaszK86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszK86    0

7000 zł netto rasa to 100% HF zacielane były w około 24 m życia (ktoś powie że może za późno ale za to sztuki są wyrośnięte a ja dostałem solidny materiał). Osobiście zacielałbym wcześniej.

Edytowano przez TomaszK86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

Tak jakby wzrost jalówki świadczył o jej wydajności... Troche podejrzane takie zacielanie w 2 lata.

 

Ja bym takich nie kupił, bo jak dopiero dojrzały do zacielenia w 2 lata to i później bedą z nimi problemy.

 

A wydajność matek jaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

Ja ostatnio sprzedawałem to wydajność matek podobna a niektóre jeszcze sexowanym nasieniem były pokryte to 7tys za zadną nie wziąłem, brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszK86    0
Napisano (edytowany)

firma ma w ofercie też krajowe krowy i jałówki w cenie 5700 ze stada pod wyceną wydajność od 7000l do 10000l

Edytowano przez TomaszK86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

Panowie szukam jałówek z terminem wycielenia na maj. W mojej okolicy nic nie mogę znaleźć wiec proszę o pomoc. Jeśli ktoś ma do sprzedaży min 2szt w woj lubelskim to zapraszam na Priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

Szukam jałówek z terminami wycieleń na kwicień lub maj. W mojej okolicy nic nie mogę znaleźć wiec szukam pomocy na forum. Będę wdzięczny za każdą informację z woj. lubelskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masfer5455    6

solagro Sławek Smolarek mają baze gdzies na północnym wschodzie ale zajmują sie również exportem na wschód uzbekistan bierze z mojej okolicy jest tez na www.jałówka


sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

Jednak preferuje zakup od rolnika. Prosze wiec o kontakt do osób posiadających takie sztuki na sprzedaż.

Edytowano przez łukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj