pitras

Jałówki hodowlane

Polecane posty

Gość   
Gość

Można było dostać dofinansowanie na zakup materiału hodowlanego(sadzonki) i zwierząt hodowlanych(jałowice), ale w programie Młody Rolnik. O innych nie słyszałem. Nawet w banku spółdzielczym jak pytałem to powiedziano mi, że nie ma już kredytów preferencyjnych na takie zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

to taki znajomy coś napomniał że czytał coś w jakiejś gazecie rolniczej, nie mam za bardzo z nim kontaktu, więc jak by coś ktoś wiedział to niech napisze

Edytowano przez chrobi123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
everto    58

Witam,

zamierzam kupić kilka szt. jałówek cielnych rasy hf z ośrodka Falent. Jest to państwowy ośrodek gdzie zajmują się hodowla i udoskonalaniem rasy hf. Ojciec kiedyś kupił jedną od nich. Dawała około 30 litrów mleka na dzień i to od momenty wycielenia do momentu zasuszenia. Ogólnie poziom trzymała. Niestety kosztowała ( na rok 2007) 6 tys. Jak to czysty hf (miała wszystkie papiery jak rasowy piesek) długo tak nie wytrzymała i na jesieni 2012 wyjechała na wczasy. A teraz do sedna. Czy może wiecie jak teraz stoją jałówki z takich ośrodków jak ten w Falentach?? na telefon mówią że teraz nie ma na sprz. a cena bedzie ustalana jak bedą. Również miło widzę wszelkie opinie i rady co to takich ośrodków zarodowych.

 

p.s. możecie dawać namiary na jakieś inne hodowle z bydłem mlecznym rasy hf. mazowieckie, płock (ale może być i cała Polska)

Edytowano przez everto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

Sano instytut ostatnio sprzedawał OHZ ościęciny też nie raz sprzedają ,ale za mniej jak 7500 to nie licz że kupisz niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
everto    58

czyli mówicie ze co najmniej 7 koła trzeba dać?? jak dostane dofinansowanie to sie zakręce koło tego. szkoda że po tej co my mieliśmy nie uchowała sie jałówka.

bercik a możesz podać skąd kolega?? i może jeszcze ma hf czerwone ??

Edytowano przez everto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Spotkaliście się kiedyś z jałówką która ma ponad 700kg w wieku 15-16 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Nie bardzo... pewnie ma coś z papierami pokombinowane.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt612lsa    46

raczej to nie relne osiągnąć taką wage w takim wieku ciekawe co dostaje przez ten rok i 4 miesiace nawet nie ma półtora roku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

@TomaszK86.Jeśli jest pan przedstawicielem K.S.Semen na Podlasiu to pewnie był pan na spotkaniu Mleczarni z Siemiatycz w Brańsku.Macie rozmach w zagłębiu mleczarskim na podlsaiu pod koniec stycznia 2013 dawać ludziom katalogi z 2012 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszK86    0

Katalog na rok 2013 i cennik mogę podesłać w wersji elektronicznej jeżeli będzie taka potrzeba. A jeżeli podasz mi Swój adres to gdy katalogi wyjdą z drukarni to jeszcze ciepłe dostarczę Ci osobiści (wycena była pod koniec grudnia).

 

A szersza oferta jest na stronie www.kisamen.pl (cennik również )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

O dziękuję.

Tylko nie wiem czy jest taka możliwość jak mam butlę z shiuz.To mogę trzymać w niej nasienie z innej firmy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszK86    0

z tego co wiem to nie ale słyszałem ze i z shiuzem idzie się dogadać na zasadzie ze płacisz im dodatkowo 9 zł od słomki obcej. Ale i słyszałem ze i potrafią wyrzucić słomki obce chociaż tego nie jestem pewien. Zapytaj się najlepiej przedstawiciela shiuzu. A jak będziesz zainteresowany to możesz wydzierżawić termos od mojej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

Wszystko zależy za ile.I czy ceny za słomkę dużo się zmienią od tych ze strony K.S.Samen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszK86    0

K. I. Samen oferuje niezmienność ceny chociaż nie jestem pewien czy przy dużych zamówieniach niema rabatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszK86    0

Oferują Shogun, który jest niedostępny. Czy ten byk się nie przekręcił?

 

niestety tak. A w ofercie już go niema zostało tylko miłe wspomnienie w katalogach.(nasienie jest wycenione ale niedostąpne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszK86    0

To HF z umaszczeniem białego grzbietu (nie mylić z biało grzbietem)

Jest też dostępny czerwono biały z umaszczeniem białego grzbietu Larix www.kisamen.pl/?katalog&entry&id=134

Jałówki są czeskie prosto od gospodarza wydajności dla HF czarno-białe i czerwono-białe na oborach to średnio 11000 a dla simentali 8000 - 7500 cena to 7000 zł dla jałówek wysoko cielnych netto z transportem i 6800 dla pierwiastek 30 dni dojna netto z transportem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj