pitras

Jałówki hodowlane

Polecane posty

grzegorz132    12

trzeba inaczej cenic .... za krowe opas dostaniesz ..... 700kg po 6 powiedzmy 4000 za cielaka kolo 1000 czyli ponizej 5000 sprzedac jalowke to juz strata.... zalezy jaka jalowka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

@Rafal1981a jeśli bardzo ci zależy na sprzedaniu to w pierwszy czwartek każdego miesiąca w miejscowości Drobin jest targ ze zwierzętami -jałówki zawsze poszukiwane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

jak ma sie duze sztuki to czy maja papiery czy nie to za mniej jak 5 tys nie warto sprzedawac bo juz nie mowie o sprzedanej krowie bo wiadomo wiek robi swoje za ostatnia krowe sprzedana na miesa wzialem ponad 5300 zl ale sprzedawalem jakis czas temu pierwiastke do wzialem za nia 4256zl i teraz rzeczywiscie doliczmy cielaka i jest te 5tys jak nic no ale jak sie ma jalowki na wycieleniu po 500-550kg no to trzeba troche z tonu spuscic bo ona nigdy nie bedzie wielka krowa i za taka to te 4200 to moze i jest zbyt wiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148
http://www.lodr-bratoszewice.pl/dzial-systemow/harmonogram-aukcji-wraz-cenami-w-2012 proszę bardzo zobaczyć jakie były ceny na aukcjach w łódzkiem waga wydajnośc matki itd. ...

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

na kolego zawsze mozna liczyc czarno na bialym wszystko napisane :) aczkolwiek takie pochodzenie to w sumie nieraz sie w ciemno lepsza kupi bo szalu te jalowki nie robia ale prawda jest taka ze porzadnych nikt nie sprzeda kolega ktory sprzedaje nieraz w witoni to mowi ze na tych aukcjach przewaznie sa jalowki z obor pod kontrola i maja papiery wszystko tylko ze sa po bykach z naturalnego krycia i dlatego sprzedaja bo pozniej im w papierach psuja takie sztuki bo jak pusci jakims bykiem to nie ma pochodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emef3080    0

Witam. Mam pytanie, czy zakup cieląt- 3 miesięcznych po 800 -900 zł i trzymanie ich na jałówki wysoko cielne na sprzedaż może być opłacalne ?

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

zacznijmy od tego, że nikt ci nie sprzeda cieląt w tym wieku za takie pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jak ktoś sprzeda ci odpojonego cielaka w cenie za kg jak za opasa to zawsze jest się do przodu bo najdroższy jest okres odpojenia. Jałówki cielne teraz chodzą po 4-5 tys. Z dobrym pochodzeniem nawet więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No pewnie,że może być opłacalne, ale skąd My mamy znać Twoje koszty odchowania, które musisz ponieść i skąd mamy znać cenę po jakiej je sprzedasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

Jeśli latem będziesz wypuszczał na pastwisko i masz jakieś łąki w dobrej kulturze utrzymane, do tego jeszcze może jakieś własne wysłodki lub blisko do jakiegoś browaru (po młóto) to raczej powinno to się dosyć opłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emef3080    0

myślę trzymać tow kojcach tak po 6 sztuk w kojcu bez wychodzenia na pastwisko czy to dobre rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

dla jałówek najlepsze i najtańsze jest pastwisko od kwietnia do października bez sprowadzania. Ale w kojcach też możesz trzymać. Tylko że więcej z tym roboty i koszty rosną bo musisz mieć kiszonki na cały rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emef3080    0

myslę ze przy moim areale nie było by problemu z pasza na cały rok tylko nie moge rozwiazac problemu czy zacielone sztuki trzymac oddzielnie i czy faktycznie był by na to zbyt bo u mnie w okolicy nikt czyms takim sie nie zajmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u mnie zimą są na uwięzi a latem wszystkie cielne są luzem na wybiegu. Na ładne wzrośniete jałówki zawsze jest zbyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emef3080    0

no u mnie biegaly by luzem w kojcu i nie wiem czy te zacielone beda mogły biegac z tymi niezacielonymi ile trzeba by tego trzymac zeby z tego zyc masz tez krowy czy tylko jałówkami sie zajmujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

mogą być niecielne i cielne razem. Moje jałówki są od moich krów i raczej ich nie sprzedaje bo są na remont stada. Żeby z tego żyć to musisz sprzedawać przynajmniej dwie na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baranek    3

Moim zdaniem, przy zdrowym odchowie w momencie kiedy jałówka zacznie już przeżuwać wystarczy jej latem trochę włókna w postaci siana i łąka od maja do pazdziernika. Natomiast zimą śruta z mieszanek, lizawka i sianokiszonka, siano.Koszt odchowu jest więc nieporównywalni niższy i mniej kłopotliwy niż byków...

A cena za ładną wysoko cielną jałowicę zależna jest od wielu czynników, tak że możliwość negocjacji też jest bardziej elastyczna niż na byku, gdzie decyduje głównie waga...Obecnie mam takie dwie do sprzedania za 4000 zł\szt. mają po 20 mc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

witam, znajomy mi mówił dziś że jest jakieś dofinansowanie na zakup jałówek zacielonych, wie ktoś coś dokładniej na ten temat? na jaki program to można brać? na modernizacje gospodarstw czy coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj