pitras

Jałówki hodowlane

Polecane posty

GRGOJ    19

też nie rozumiem Twojej uwagi yahooo :)

jeśli nie wiesz, to seksowane nasienie to takie, po którym w ~99% rodzą się jałówki ;)

proszę, tutaj pierwszy z brzegu przykład:

http://hgplus.pl/SiryX/ulotka.pdf

a wracając do tematu:

tych jałówek do odchowania oddawałbym rocznie około 40-50, z czego około połowa wracałby do mnie, a połowę wspólnik mógłby sprzedać.1,5tys. za sztukę to będzie duzo czy mało? Wzrost wartości jałówki od 6 do 22 miesięcy to od 1,5tys. do około 4-6tys, więc myślę, że 1,5tys plus możliwość zarobku na sztukach sprzedanych na zewnątrz to dobra propozycja i dla mnie i dla niego.

ps. faktycznie, jakiś czepliwy jestem ostatnio, postaram się to ograniczyć. Ale takiego tematu nie umiałem znaleźć, a o przebudowach stodoły na opasy itd. to jest po 3 i więcej na tydzien ;)

Edytowano przez GRGOJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Jeżeli nie będziesz musiał kupowac paszy i Twoja CI w pełni wystarczy to owszem, jest to opłacalne przy takim stadzie, ale gdy Ci zbraknie nie daj Boże i będziesz musiał dokupić po obecnych cenach to możesz wyjść na zero ze wszystkim i w sumie lepiej je oddać dalej na przetrzymanie, a Ty Tomku jeżeli nie rozumiesz pierwszej części wypowiedzi która jest żartem, to sorry very;]

Edytowano przez yahooo777

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

źle zrozumiałeś yahooo- chodzi mi o to, że ja oddaję na odchowanie jałówki komuś, kto dysponuje swoją paszą, oborą i potrzebnymi maszynami. Chcę przekalkulować, czy opłaci mi się bardziej rozbudować oborę, tak żeby pomieściło się te dodatkowe 40-50 jałówek, czy może je "oddać na przechowanie", a zaoszczędzić u siebie na miejscu. Dodatkowo więcej paszy zostanie u mnie na krowy, więc przychód z większej ilości mleka wynagrodzi (myślę, że z nawiązką) koszty odchowania tych jałówek u kogo innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Ja bym nie chciał oddać nikomu zwierząt, które miały by wrócić do stada, więc tak jak pisałem w poprzednim poscie-jeżeli masz swoją paszę trzymaj je u siebie, jeżeli nie to opłaca sie je oddać


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    172

witam,bardzo ciekawa propozycja założyciela tematu. Sam osobiście chętnie odchowałbym dla kogoś takie jałówki. 5-6mc,bez pojenia itd. Jednak nie bardzo rozumiem tych zasad umowy...ten wspólnik ma ci zapłacić za wszystkie po 1.5tys i połowę odsprzedać poprzedniemu właścicielowi ,a połowę na wolnym rynku.....jeśli tak to sadzę że dobry układ. Ale jeśli miałbym zapłacić za połowę małych i ją odsprzedać ,a w ramach umowy drugą połowę odchować i oddać za free,to kiepska umowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baranek    3

Co o tym myślicie, żeby nabywać jałówki w różnym wieku,odchować, zacielać i sprzedawać jako wysoko cielne.Opłacalne by to było....? Czekam na opinie i porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Master96    0

słyszałem, że ludzie tak robią, ci którzy mają małe gospodarstwa, idą do pracy, a jałówce zawsze ktoś coś da do jedzenia i za taką na wycieleniu wołają od 3000 do 4000tyś. zł

Edytowano przez Master96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony5    46

jak byś miał zbyt to bardzo dobry pomysł takie jałówki są w cenie

gdybyś jeszcze nabywał jakieś rasowe nie mieszańce to i cena poszła by wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

tak wszytsko ladnie pieknie.... tylko nabyc cielaki male to ciezko a z pochodzeniem to juz wogole...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baranek    3

Tzn. Powiem w ten sposób, że mam dostęp do cieląt nawet do dobrych genetycznie jałóweczek HF takich tygodniówek, z tym że głównie zapatruję sie na zakup już odchowanych kilku miesięcznych rocznych NCB i HO bo takich najwięcej , inseminacja mlecznym i 7-8 miesiąc cielności sprzedaż.Wydaje mi się to mniej kosztowny, bezpieczniejszy i bardziej opłacalny kierunek odchowu niż np. byki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Tylko że kilkumiesięczne trudniej kupić niż małe cielaki. A cena też niska nie jest. Widzę że kombinujesz pod kątem jak zarobić a się nie narobić :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk255    1

marjuszd93 a kto nie kombinuje tak żeby zarobić a się nie narobić.

jak masz ujście to możesz próbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baranek    3

Zarobić to za duże słowo, po prostu wykorzystać ziemię i budynki tak by się nie marnowały i przy odrobinie szczęścia wyjść na tym do przodu.Tyle, nikt nie liczy na kokosy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byczek123    0

Witam. Mam 2 jałówki około 550 kg i mam pytanie czy poczekac troche i sprzedać na mięso czy zacielic i opchnąc ? Jaka jest orjętacyjna cena jałówek w skupie i jałówek zacielonych na wolnym rynku. Dzieki za odp .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    172

Jak kształtują się obecnie ceny jałówek wysokocielnych? Dodam że jałówki bez papierów, ładne,wysokie hf...

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
z terminem wycielenia na koniec października

Domyślam się,że z obory wyjedzie po wycieleniu , koniec października mamy teraz.

Cena dość wysoka jak bez pochodzenia.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jałówka jałówce nie jest równa, to raz,

bez papierów, to dwa,

jesień nie sprzyja wysokim cenom, to trzy,

region kraju, to cztery

miesiąc temu kupiłem z pochodzeniem 100% HO, 23%HF, cielną za 2,5 tysiąca z tym,że lżejszą niż u @ kris352 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    172

Zgadzam się co do twoich raz,dwa,cztery - trafiłeś okazję... tak apropo tych z pochodzeniem to często są mniej wydajne od tych bez papierów, zresztą jaka pasza taka wydajność... Mam taką około 600kg i za 4200zł to ona zostanie u mnie, cielak też drogi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj