pitras

Jałówki hodowlane

Polecane posty

sacrable    42

Ja kupiłem 5 sztuk po 6 tys. zł. Wydajności matek odpowiednio:

1. 7.000 - 98%HF

2. 8.000 - 88%HF

3. 8.000 - 99% RW + 500 zł "za kolor"

4. 12.000 - 92%HF

5. 16.500 - coś około 48%HF, ale tu coś jest nie tak, bo nie było ojca wpisanego - myślę, że świadectwo inseminacji zaginęło.

Wycielenia już miałem a w zasadzie jedno wycielenie i jedno poronienie.

Nr 1. daje 35-40 l/ dzień.

Nr 4, która poroniła daje 22 l/dzień i na razie rośnie

Nr 5 ma się cielić na dniach, wymiono buduje kapitalne.

Nr 2 cielna ok.6,5 mies.

Nr 3 cielna 7 mies.

Dostałem jeszcze gratis cieliczkę ok. tygodniową po naprawdę fajnej matce.

Zakup od znajomego bez wskazywania, które mogę kupić, a które nie.

Myślę, że się opłacało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

6tyś za jałówkę to nie jest dużo.sam kupuje ale po pomad 7tyś netto

@sacrable.za taką cenę i wydajność to bym chętnie sam kupił

To zależy od stuki ja mam taką Niemkę w papierach 100%HF a sztuka z 700kg na czysto(sczeze silniejsza od byka). A znajomy też ma 100% to ze 400kg(jak jest dobry wiatr to prawie je przewraca)

Ale najlepiej jest tak 75%HF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konury125    0

sprzedawałem Jałówke wysoko cielną i dostałem za nią 3.900 woj.Wielkopolskie powiat Rawicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

a ile wazyla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

ja mam taka 500-550 kg ale nie jest cielna i tak mysle ze powoli bede ja sprzedawal. ale ta waga to jest tak na oko. a nie wiecie jak mozna zmierzyc ile wazy. slyszalem ze jakos sznurkiem trzeba a jak to sie robi przy jalowkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Benek70    0

ja mam taka 500-550 kg ale nie jest cielna i tak mysle ze powoli bede ja sprzedawal. ale ta waga to jest tak na oko. a nie wiecie jak mozna zmierzyc ile wazy. slyszalem ze jakos sznurkiem trzeba a jak to sie robi przy jalowkach?

Sprzedałem dzisiaj 2 jałówki ncb termin wycielenia kwiecień waga 500 kg po 4100 za sztuke .A 3 termin wycielenia w maju waga ok 550 za 4600 , jak myślicie czy to dobra cena. Jałówki bez papierów hodowlanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcel1101    0

witam mam zamiar kupić jałówki wysoko cielne, powiecie gdzie można kupić chodzi mi o województwo podlaskie powiat wysoko mazowiecki. Tak żeby te jałówki podoić choć jakiś czas. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

Sprzedałem dzisiaj 2 jałówki ncb termin wycielenia kwiecień waga 500 kg po 4100 za sztuke .A 3 termin wycielenia w maju waga ok 550 za 4600 , jak myślicie czy to dobra cena. Jałówki bez papierów hodowlanych

\

mi sie wydaje ze to dobra cena.. ja gdybym dostal za moja 3700zl to bym sprzedal od reki. tyle ze moja nie jest cielna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Ostatnio w mojej okolicy można kupić, a raczej wyżebrać kupno za 5 - 7 tys. oczywiście hodowlane wysoko cielne.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

witam mam zamiar kupić jałówki wysoko cielne, powiecie gdzie można kupić chodzi mi o województwo podlaskie powiat wysoko mazowiecki. Tak żeby te jałówki podoić choć jakiś czas. :)

ciezko z tym dzis . 7 tys ca cos konkretnego trzeba dac i z rozsadnym terminem wycielenia i dobrymi papierami a do tego malo sztuk jest w okolicach wys maz...

Edytowano przez kyllee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1980    2

Pisz troche wyraźniej, bo drugiej części zdania to ni w ząb nie mogę rozgryźć. Szukam wysokocielnych jałówek, najlepszy termin wycielenia to kwiecień-maj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konury125    0

Ja będę maił ale dopiero w październiku jałówkę na sprzedanie. AA dopuszczałem dopiero w 17 miesiącu będzie kawał sztuki

 

Ja będę maił ale dopiero w październiku jałówkę na sprzedanie. A dopuszczałem dopiero w 17 miesiącu będzie kawał sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli szukasz czegoś w podlaskim to możesz kupić coś od nich. http://bis.poznan.pl/ Zajmują się głównie HF i rzadko Montbeliarde krajowe. Dostawa będzie pod koniec tego tygodnia. Ceny to za krajowe HF do 5600zł brutto i 7800zł brutto za importowane z Czech. Niewiele dalej w miejscowości Turek sprzedawane są dobre sztuki hf w cenie ok 7600zł brutto. Montbeliarde też ma po ok 6800zł brutto. Jego numer podam jak chcesz na PW. U obu dostawy planowane są pod koniec tego tygodnia a cielność jak wszędzie minimum 6 msc, choć w bisie muszą sprawdzić, bo rzekomo chodziły z bykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

Taka tak patrz bo kupisz w bis-ie.Za 5600zl to są owce wiem co mówię bo byłem za polską dobrą trzeba dać u nich 7000tyś.A jak dostawa przyjedzie to i tak pół tira tych najlepszych są już sprzedane dla stałych klijtów.

Ja coś to w Turku bierz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kiedy rok temu szukałem jałowic byłem w Bisie i turku i więcej tam nie zajże kiedyś w bisie mieli nawet niezłe bydło teraz to nic specialnego i te karty takie świerze jakby wczoraj pisane i to jednym długopisem przynajmniej mi się tak wydawało cena za to specialna ;) Wtedy kupiłem w Rolmixie u Dyrgalskiego sztuki ładne dokumentacja wiarygodna i doją się dość dobrze i nie narzekam łacznie kupiłem u niego 9 sztuk dowóz do gospodarstwa fakturka wszystkie zaswiadczenia czyli tak jak byc powinno. Ogólnie polecam tą firmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko, że ja nie mam w planach kupna HF tylko Montbeliarde. Kolega Artur96 kupował tam i nie narzekał. Z resztą widzę co kupuję i wolę dać za tę samą sztukę być może i nie najlepszą wśród swojej rasy 6800zł niż płacić za podobną sztukę 8200zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

ile moge zamawiać za jałówkę ok 95% HF sredniej wielkosci oraz 50%HF/50% Montbeliarde stado ponad 10 lat pod oceną wydajnosc stada ok 7,5tys przy tradycyjnym zywieniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaz16043    1

Posiadam na sprzedaż jałówkę Piemontese http://www.piemontese.org.uk/ , zacielona limusine-m, wycielenie na koniec maja.W tej chwili ma 2 pełne lata i waga tak w przybliżeniu ok. 500 kg.Jak sądzicie ile mogę "krzyknąc" za tę jałówkę mięsną.Dodam że wg. insyminatora jałówka jest w 75% czystej rasy,mówiąc krótko taka jak na zamieszczonym zdjęciu tylko , że z rogami.Z góry dziękuję za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

witam w moich okolicach bardzo poszukiwane są jałówki od zwykłych rolników tz takie bez papierów ,ceny zaczynają się od 4tyś za jakieś dziwne mieszańce niewiadomo czego z terminem wycielenia niewiadomym,za w miare ładne jałówki takzwane hfki 4500 i wzwyż. za te z papierami 6tyś i więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Małe sprostowanie co do ceny Montbeliarde. 6800 zł jest ceną netto a nie brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek78    0

Koledzy mam do sprzedania bardzo ladna jaloweczke 86% HF wydajnosc matki 7000 oczywiscie z papierami wycielenie pierwsza polowa maja.Cena 5700 do malej negocjacji.Poludniowa wielkopolska-Kepno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

Jaki może waszym zdaniem byś koszt odchowania jałówki od 5-6 miesięcy do 21-23 miesięcy (6-7 mc ciąży)? Koszt inseminacji biorę na siebie, więc trzeba dać dach, nakarmić, napoić, pościelić i wywalić gnój. Biorę też pod uwagę możliwość, że część z tych jałówek będzie na sprzedaż, bo kryję seksowanym nasieniem. Jak wtedy można by to liczyć z moim wspólnikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Seksownym nasieniem xD Nie schlebiaj tak sobie xD dla mnie to osobiście dziwny temat, kogoś jakiś czas temu zjechałeś, że zakłada niepotrzebnie temat a sam dodałeś temat nietrzymający się kupy


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj