Zaloguj się, aby obserwować  
Jarecki21

Zalesianie gruntów rolnych

Polecane posty

Jarecki21    35

Czy ktoś z Was toczy spory z urzędami w sprawie zalesiania działek rolnych na których funkcjonuje drenarka? Na jednej kupionej działce przez miedzę las rośnie już pięć lat i mam zablokowany odpływ zbieraczy. Na drugiej mam świeże zalesienie i w niedługiej perspektywie czasowej taki sam efekt jak na pierwszym zalesieniu. Sadzą las cwaniaki z miasta dla sowitych dopłat. Mam pisma, że na gruntach zdrenowanych sadzić lasów nie można. Co więcej pod jednym lasem jest momentami 3 klasa ziemi. Ale gmina i starostwo na wszystkie moje protesty ma wyj**ane.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego u mnie taki cwaniak z miasta ,dostał pozwolenie na posadzenie lasu prawie w środku wsi .Las już sobie od wiosny 2013 r rośnie na ziemi przez którą idą sączki . Co z tego wyniknie nie wiem . Wiem natomiast ,że żadne odwołania do ARiMR ,do Wójta przez rolnika graniczącego z tym lasem nie dały rezultatu . Podobno ,właściciel lasu zadeklarował się ,że jak któryś drenaż się zatknie, to na swój koszt go udrożni . Tylko że ja jakoś w to nie wierzę . :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Znajdź stosowny zapis (a zrozumiałem z poprzedniego postu, że już odpowiednie dokumenty masz), który mówi o tym, że takich gruntów nie można zalesiać i próbuj na zasadzie drabiny - od najniższego szczebla (gmina) przez coraz wyższe. Stracisz czas, i trochę nerwów i pieniędzy na to, ale moze w końcu ktoś sie tym zainteresuje. Przydatne byłoby tez dowiedzieć się kto wydał pozwolenie na zalesienie takiego gruntu i na jakiej podstawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Decyzję wydała babka w gminie, bo pan chciał. Nie ma jednoznacznego zapisu w ustawie, że nie można sadzić na gruntach zdrenowanych. Jest taka interpretacja:

http://orka2.sejm.go...38?OpenDocument

Mam jednoznaczne pismo z MRiRW, że nie można sadzić lasu na zdrenowanym gruncie. Na jednej działce drenarka jest zewidencjonowana, na innej jest faktycznie, ale bez ewidencji. Gmina przed wydaniem decyzji była ustnie informowana, że jest drenarka. I co? I jak w ostatnim zdaniu pierwszego postu.....

Edytowano przez Jarecki21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Kolego u mnie taki cwaniak z miasta ,dostał pozwolenie na posadzenie lasu prawie w środku wsi .Las już sobie od wiosny 2013 r rośnie na ziemi przez którą idą sączki . Co z tego wyniknie nie wiem . Wiem natomiast ,że żadne odwołania do ARiMR ,do Wójta przez rolnika graniczącego z tym lasem nie dały rezultatu . Podobno ,właściciel lasu zadeklarował się ,że jak któryś drenaż się zatknie, to na swój koszt go udrożni . Tylko że ja jakoś w to nie wierzę . :unsure:

Na jakiej klasie ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
...Mam pisma, że na gruntach zdrenowanych sadzić lasów nie można. Co więcej pod jednym lasem jest momentami 3 klasa ziemi. Ale gmina i starostwo na wszystkie moje protesty ma wyj**ane.

możesz podrzucić skan tego pisma na nikita_bennet@poczta.onet.pl ?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Czy ktoś z Was toczy spory z urzędami w sprawie zalesiania działek rolnych na których funkcjonuje drenarka? Na jednej kupionej działce przez miedzę las rośnie już pięć lat i mam zablokowany odpływ zbieraczy. Na drugiej mam świeże zalesienie i w niedługiej perspektywie czasowej taki sam efekt jak na pierwszym zalesieniu. Sadzą las cwaniaki z miasta dla sowitych dopłat. Mam pisma, że na gruntach zdrenowanych sadzić lasów nie można. Co więcej pod jednym lasem jest momentami 3 klasa ziemi. Ale gmina i starostwo na wszystkie moje protesty ma wyj**ane.

Wszystkie osoby, które zapisami powyższego postu mogły się poczuć urażone lub obrażone PRZEPRASZAM. Moją intencją nie było obrażanie kogokolwiek. Takie a nie inne sformułowania wynikały z frustracji spowodowanej zagmatwaniem sprawy i, jak się wówczas wydawało, brakiem jednoznacznych decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz2347
      Czy wie ktoś gdzie na necie można znaleźć arkusze z tej olimpiady z odpowiedziami????
    • Przez Runder
      Podobne pytanie pojawiło sie na stronie agrobiznesu więc uznałem że to dobry temat do dyskusji
    • Przez kissmy...
      na prośbę koleżanki zachęcam do kształcenia się w zakresie rachunkowości gospodarstw rolnych na studiach podyplomowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu:
       
      http://podyplomowe.ue.poznan.pl/studia.134.html
    • Przez ssmacio
      Witam. Jest to mój pierwszy post więc proszę o łagodną krytykę, jeżeli moje treści będą nieścisłe.
      Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość zalesienia lasu i skorzystania z dotacji. Przybliżę temat bardziej. Otóż ostatnimi czasy zajmuje się karczowaniem swojego działka w lesie z leszczyny i innych drzewnych chwastów. W działku znajdują się dęby, graby ale jeszcze kupę lat im brakuje do starości, jednakże teraz mój działek wygląda łyso i narodziło się pytanie czy dostanę dotacje na zalesienie terenu. Gleba klasy IV-VI.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam
    • Przez rastamaniak
      Panowie czy to jest mozliwe Czy bank zgodzi sie na takie rozwiazanie Barkuje mi troche ziemie do MR a zostala tylko ta kredytowana z cholernym biznesplanem Da rade z tym cos zrobic?? Mial ktos podobna sytuacje???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj