Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Jarecki21

Zalesianie gruntów rolnych

Polecane posty

Jarecki21    17

Czy ktoś z Was toczy spory z urzędami w sprawie zalesiania działek rolnych na których funkcjonuje drenarka? Na jednej kupionej działce przez miedzę las rośnie już pięć lat i mam zablokowany odpływ zbieraczy. Na drugiej mam świeże zalesienie i w niedługiej perspektywie czasowej taki sam efekt jak na pierwszym zalesieniu. Sadzą las cwaniaki z miasta dla sowitych dopłat. Mam pisma, że na gruntach zdrenowanych sadzić lasów nie można. Co więcej pod jednym lasem jest momentami 3 klasa ziemi. Ale gmina i starostwo na wszystkie moje protesty ma wyj**ane.

• Like 1

Meg5    344

Kolego u mnie taki cwaniak z miasta ,dostał pozwolenie na posadzenie lasu prawie w środku wsi .Las już sobie od wiosny 2013 r rośnie na ziemi przez którą idą sączki . Co z tego wyniknie nie wiem . Wiem natomiast ,że żadne odwołania do ARiMR ,do Wójta przez rolnika graniczącego z tym lasem nie dały rezultatu . Podobno ,właściciel lasu zadeklarował się ,że jak któryś drenaż się zatknie, to na swój koszt go udrożni . Tylko że ja jakoś w to nie wierzę . :unsure:

Wiadomość z agroFakt.pl

lukasz222    2344

Znajdź stosowny zapis (a zrozumiałem z poprzedniego postu, że już odpowiednie dokumenty masz), który mówi o tym, że takich gruntów nie można zalesiać i próbuj na zasadzie drabiny - od najniższego szczebla (gmina) przez coraz wyższe. Stracisz czas, i trochę nerwów i pieniędzy na to, ale moze w końcu ktoś sie tym zainteresuje. Przydatne byłoby tez dowiedzieć się kto wydał pozwolenie na zalesienie takiego gruntu i na jakiej podstawie.

Jarecki21    17

Decyzję wydała babka w gminie, bo pan chciał. Nie ma jednoznacznego zapisu w ustawie, że nie można sadzić na gruntach zdrenowanych. Jest taka interpretacja:

http://orka2.sejm.go...38?OpenDocument

Mam jednoznaczne pismo z MRiRW, że nie można sadzić lasu na zdrenowanym gruncie. Na jednej działce drenarka jest zewidencjonowana, na innej jest faktycznie, ale bez ewidencji. Gmina przed wydaniem decyzji była ustnie informowana, że jest drenarka. I co? I jak w ostatnim zdaniu pierwszego postu.....

Edytowano przez Jarecki21

Jarecki21    17

Kolego u mnie taki cwaniak z miasta ,dostał pozwolenie na posadzenie lasu prawie w środku wsi .Las już sobie od wiosny 2013 r rośnie na ziemi przez którą idą sączki . Co z tego wyniknie nie wiem . Wiem natomiast ,że żadne odwołania do ARiMR ,do Wójta przez rolnika graniczącego z tym lasem nie dały rezultatu . Podobno ,właściciel lasu zadeklarował się ,że jak któryś drenaż się zatknie, to na swój koszt go udrożni . Tylko że ja jakoś w to nie wierzę . :unsure:

Na jakiej klasie ziemi?

Nikita_Bennet    100
...Mam pisma, że na gruntach zdrenowanych sadzić lasów nie można. Co więcej pod jednym lasem jest momentami 3 klasa ziemi. Ale gmina i starostwo na wszystkie moje protesty ma wyj**ane.

możesz podrzucić skan tego pisma na nikita_bennet@poczta.onet.pl ?

Jarecki21    17

Czy ktoś z Was toczy spory z urzędami w sprawie zalesiania działek rolnych na których funkcjonuje drenarka? Na jednej kupionej działce przez miedzę las rośnie już pięć lat i mam zablokowany odpływ zbieraczy. Na drugiej mam świeże zalesienie i w niedługiej perspektywie czasowej taki sam efekt jak na pierwszym zalesieniu. Sadzą las cwaniaki z miasta dla sowitych dopłat. Mam pisma, że na gruntach zdrenowanych sadzić lasów nie można. Co więcej pod jednym lasem jest momentami 3 klasa ziemi. Ale gmina i starostwo na wszystkie moje protesty ma wyj**ane.

Wszystkie osoby, które zapisami powyższego postu mogły się poczuć urażone lub obrażone PRZEPRASZAM. Moją intencją nie było obrażanie kogokolwiek. Takie a nie inne sformułowania wynikały z frustracji spowodowanej zagmatwaniem sprawy i, jak się wówczas wydawało, brakiem jednoznacznych decyzji.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować