Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jrebacz123

Naprawa przedniej osi Ursus 3512

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

damiank1518    0

zawieź do dobrego tokarza mechanika to ci wymieni i zrobi pasowne bo kupi tulejki nadwymiarowe i wytoczy na wymiar i sztywno to będzie chodzić. ja bym się z tym nie bawił

kamil0297    5

Nie pamiętam dokładnie jak my to robiliśmy ale jak sami wbijaliśmy tuleję to nam sworzeń nie chciał wejść i musieliśmy jeszcze jeden komplet kupić tulejek i oddawaliśmy do wprasowania.

Wiadomość z agroFakt.pl

akmaly    185

Sworzeń można spryskać sprayem do mrożenia lub potrzymać 2 doby w zamrażarce i wchodzi bez problemu. Jest dostępny taki preparat jak mróz w sprayu do -45 * mrozi. Spryskać i wbijać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez MichaBonin
      Witam!

Moje pytanie dotyczy przedniego napędu do 3514. Dokładniej czy jest to zamienne z napędem osi przedniej z innego ursusa np 4514. Chodzi o to czy dałoby radę założyć przedni napęd do niego, jakie części należałoby wymienić, ewntualnie od czego pasują? Ile by kosztowała taka modernizacja? Jeśli w C-360 można to czemu nie w takim ciągniku?

Jeśli miałbym sprzedać ciągnik pewny (w 100% sprawny, zadbany, ze znaną przeszłością ), dołożyć trochę i kupić coś z napędem ( o nieznanej przeszłości, a potem wkładać w niego pieniądze w naprawy ) to nie uśmiecha mi się to. Wolę jeździć ciągnikiem bez napędu jeśli taka modernizacja nie jest możliwa.

P.S. nie pytam "czy warto, czy się opłaca bądź nie albo czy sens jest czy go nie ma" - za takie odpowiedzi / rady z góry dziękuję.

• Przez Hvelektronik
      Witam Prosił bym jeśli ktoś posiada ursusa 3514 o zdjcia wspomagania kierownicy
      głównie chodzi mi o oś przednią, zamocowanie pompy i zbiornika oraz kolumna kierownicza z orbitrolem zdjęcia w dobrej jakości.

Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez rafal0079
      przerabiał ktoś koła przednie 16 w 4512 na balonowe od przyczepy ??? dużo trzeba by było zmieniać ???
    • Przez domin4514
      Witam wszystkich Agro-Fotowiczów
      W ostatnim czasie zauważyłem niepokojące zjawisko w moim Ursusie 4514 a mianowicie chodzi o wyciek oleju ze zwolnicy prawego koła. Z początku olej leciał nawet na postoju a teraz troche sie zatamował i leci tylko podczas jazdy. I z tąd moje pytanie jak miała by wyglądać naprawa i czy zdołał bym ją wykonac samodziel;nie bez większych trudności czy lepiej zaprowadzić ciągnik jakiemuś mechanikowi.? Dodam że w c330 już kiedyś wykonywałem taką naprawe więc odrobine doświadczenia posiadam.

Pozdrawiam
    • Przez Kamyk514
      Mam problem z przednią osią znajdują sie tam dwie tulejki które wyskakują jedna sie trzyma a druga wyleciała i tak dziwnie chodzą przednie koła trzęsą się. Remontowaliśmy to już na wiosnę i znowu wyskoczyła jaka jest tego przyczyna?