Zaloguj się, aby obserwować  
wojtek161

mtz 80/82 dobór maszyn

Polecane posty

wojtek161    3

mam zamiar zakupić mtz 80 lub 82 i oto moje pytanie

jakie maszyny i jakich marek byćie polecali (klasa ziemi 3-5)

 

maszyny które bym chciał kupić :

 

pług (ile skibowy i jaka szerokośc)np 3x.... , 4x...

 

agregat uprawowy cięka spręzyna i podwójny wałek (jaka szer)

 

gruber (szer)

 

oraz jakich marek polecacie przyczepki 1 osiowe

 

prosze o pomoc iszybką odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiank1518    0

witam mam mtz już 3 latka pługi 4*35 ale mam zamiar zmienić na 4*40. agregat z hydropakiem 2,5 m bo na większym błocie i tak go utopisz a gruber 2,5 do 3 metrów zależy na jakich łapach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz92    66

Zależy jakie masz tereny czy są górzyste czy raczej płaskie ja do MTZ-a 82 czepiałem pług 5x30 agregat uprawowy 3,9 ale pod górki trochę czuł ale 3,60m w zupełności wystarczy a po co ci gruber jeśli będziesz miał agregat ale 3m spokojnie co do przyczepki też bym wolał 2 osiowe łatwiej wyciągnąć gdy ulgnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiank1518    0

ja mam i górki i kamienie. klasa 4,5,6 ale w błocie bo mam problem z bobrami a ja mówię o agregacie siewnym sprzężonym ze siewnikiem odrazu.

 

gruber super rzecz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek161    3

ziemie mam trochę pagórkowata

agregat uprawowy cięka spręzyna i podwójny wałek zamiast kultywatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek161    3

a pług to 3x35 lub 4x30 który lepszy jak wiadomo ciągnik niebędzie nowy i ja bardziej przychylny jestem do 3x35 i jakaś brona do tego ponieważ mam miejscami gline na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiank1518    0

to kup sobie 3*40 jakieś Kvernelandy lub Kuhn. te pługi dobrze i lekko orzą.

Edytowano przez MAT912
Pisownia i błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek161    3

ale chodzi mi o nowy

max do 5 tys

i agregat uprawowy cięka spręzyna i podwójny wałek zamiast kultywatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiank1518    0

a nie lepiej zachodnią uźywkę jak polski nowy ja juź się przekonałem te nowe i prywatne są guwno warte a jak ciężko ożą. a agregat wolał bym z siewnikiem bo to duża oszczędność paliwa

 

ja tam wolę ładną używkę z zachodu jak nowe polskie prywatne bo to jest kicha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek161    3

ale ja chce kupić na dotacje z UE więc muszą być nowe a agregat uprawowy bo z siewnikiem to chodzi 330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

heh .. po kolei pług poszukaj bometu 4 skiby x40 spokojnie da rade 4 skiby coś koło 4 tys

agregat uprawowy 2,7 metra wałem dwa rzedy sprezyn i wał i jest ok koszt około 7 tys jeśli bez przedniego wałka to koszt około 5 tys .. nie słuchaj tych co mówią ze kup uzywane zachodnie stare to są dobre wina i skrzypce ..

gruber to 2.1 m czyli 5 łap bądź talerzówke około 2,7 metra wyjdzie ew tych samych pieniądzach

 

przyczepa zobacz na allegro jest mnostwo ogłoszen co ta takich maszyn


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gruber możesz kupić na zabezpieczeniach sprężynowych 5 łap z podcinaczami co do pługa to nie ma problemu z doborem zabezpieczeń bo jest tego mnóstwo ale jak masz dużo kamieni to lepiej brać coś z zabezpieczeniem "automatycznym" no chyba, że chcesz wysiadać i wkładać śruby do zabezpieczeń.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ja swoim ciągam obrotówkę 4x35 agregat 2,7m z hydro-pakiem ,zamiast grubera polecił bym bardziej talerzówkę mniej oporów i równiejsze pola .Moja rada jak chcesz kupić to z przednim napędem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zapomniałem dodać 80 sobie odpuść od razu trzeba sprzęt inaczej dopierać a przód robi niesamowitą robotę. Pługiem obrotowym 3x35 również robiłem jest idealny.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9113

Do MTZ-82 polecam http://www.youtube.com/watch?v=EsV9DE16iSk do ścierniska i uprawy, zwłaszcza na wiosnę. Widzę, jaka robotę robi u mojego sąsiada. Dokupił tylko 2 wał - rurowy, co packer jest trochę za cięzki do MTZ-ta, potrzebny jest obciążnik na przód.

Obrotówka 3x35 jest idealna do MTZ-ta, zagonowy 4x40 nie zawsze daje radę. Brona talerzowa 2,1 albo 2,7 - jest optymalna, zwłaszcza z wałem. Gruber 5 albo 6 łap max, większego scierniskowaca nie pociągnie, albo będziesz tylko skrobał ziemię.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiank1518    0

ja tam wolę gruber bez podcinaczy i z wałem jak talerzówkę. talerzówka zabardzo tnie perz. a gruber jeszcze go wyrywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

jeśli masz perz na polu to od tego jest Randap .. a nie gruber


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@damiank1518 w życiu nie słyszałem takich bzdur jakie opowiadasz! Nie używa się grubera na zaperzonych polach bo go jeszcze bardziej rozciągasz po polu. Używaj Glifosatu jak masz zaperzone pole bo z wypowiedzi wnioskuje że próbujesz bo zwalczyć mechanicznie - powodzenia. Wracając do tematu to czy wybierzesz gruber czy talerzówkę zależy od tego do czego potrzebujesz maszyny i co nią będziesz robił nic poza tym.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez rekin19k
      Witam,
       
       
    • Przez Adamo90
      Witam mam mały problem a może pytanie gdzie w podlaskim można wynająć jakąś maszynę rolniczą np traktor. U jakiś dealerów czy są specjalne firmy zajmujące się takimi sprawami. Jestem trochę zielony w to ale chcę się dowiedzieć gdzie co i jak.
    • Przez didu70
      Witam chciałem zapytac czy ktos z was wie u jakiego dealera w małopolskim lub podkarpackim lub w swietokrzyskim mozna kupic sprzet rolniczy na zasadzie faktury z terminem płatnosci 90 dni wpłatą zaliczki i odbiorze sprzetu po wpłacie zaliczki.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Niedawno kupiłem John Deere 6800 od znajomych. Z przodu ma opony 16.9 r24 a z tylu 18.4 r38.  Moze być tak dobrane czy muszę zmienić?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj