mkowals1

12 noży do kosiarki rotacyjnej 1,65

Polecane posty

kobra89    71

Znajomy ma tak zrobione, wystarczy w skrzynce przelozyc o 2 zeby beben i śmigasz.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mkowals1    1

koszę łąki w sierpniu, trawa jest dość stara i stawia duży opór - c360-3p czasami przygasa, ponoć z 12 nożami jest dużo lżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Bedziesz śmigał na jałowych obrotach dosłownie i ciągnik nie bedzie czuł kosiarki, co do nożyków coś za coś.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie widzę celu takiego działania, przecież jak będzie 2x więcej noży to i tak będą te same opory cięcia. O połowę niższa dla każdego noża ale dla wszystkich razem to będzie i tak to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Biorąc pod uwagę że noże będą bliżej siebie to będą wrzucać z jednego bębna na drugi to opory mogą być większe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Wyrzucać z jednego na drugi?

Nie eksperymentowałem nigdy w ten sposób , ale moim zdaniem skoro na jeden nożyk przypada mniej materiału do ścięcia, to trawa nie tak wyhamowuje bęben i ciągnik ma lżej .

Kiedyś kosiłem c330 kosiarką 135 cm , później 165 cm , i mimo większej szerokości,nie odczułem żeby traktor miał ciężej, tu jest podobna sytuacja


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skoro na jeden nożyk przypada o połowę mniej to on ma o tyle lżej, a że jest nożyków 2x więcej to w sumie na jedno wyjdzie w porównaniu do 6 nożyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Na pewno tak nie jest że jedna np garść trawy ma kontakt z nożem tylko raz a co z tarciem o ściernisko

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

ja kiedyś tak eksperymentowałem z tymi nożami.... szkoda pchać się w koszta i robotę, ponieważ efekt jest taki, że trawa jest bardzo drobno posiekana i ciężko ją potem np. zgrabić i sprasować bo ucieka z podbieracza i dużo siana zostaje na łące. Opory są praktycznie takie same jak z 6 nożami, a jeśli łąka jest nie równa to 2 razy ciężej ma ciągnik, trzeba się też liczyć z kosztem wymiany noży bo są przecież 2 razy wyższe, i oczywiście schodzi z wymianą 2 razy dłużej, a czas to pieniądz :)

Ale jeśli byś się zdecydował na taką zmianę to nie możesz mieć dużego luzu na przekładni kontowej, bo będą noże uderzały o siebie i będą się tępiły.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2199

Przy dobrym ustawieniu noże nie dotykają do siebie ,swego czasu eksperymentowałem to przy kosiarce 130,chcąc kosić ciapkiem 5 biegiem,może i“ zęby “pozostawały mniejsze na “ściernisku“ ale traktor miał odczuwalnie ciężej i po prostu zrezygnowałem :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Witam, tak przypadkiem trafilem na ten temat i sie zastanawiam czy jak bym zalozyl dodatkowe 6 nozy do kosiarki 165cm to czy nie musial bym tak gazowac c330?? jezdze na 4 biegu bo na 5 to przy duzej trawie ciezko a malej nie wycina. Poza tym kosiarka zostawia niedocieta "brode".

Czasem podpinam Belarusa bo ma szybszy walek i jakby ta kosiarka miala razem 12 nozy to czy moglbym jezdzic szybciej??


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc914    56

Pytanie: jakich nożyków używasz (producent)? Nie lepiej częściej wymieniać stępione nożyki na nowe? Polecam nożyki rasspe radura- przy zakupie opakowania 25 sztuk cena jednej sztuki wyniosła 1,80zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Kolego nozyki to kupilem od jakiejs zachodniej, mws i logo chyba pluga ponoc to od kvernelanda, sa na dlugosc jak czeskie i najwazniejsze ze po 5ha sa jak nowe.

Myslalem ze dobre nozyki cos pomoga a tu d*pa, prawie nie ma roznicy.

Nozyki za sztuke kosztowaly 2,50. I mysle ze kakby dac po 12 takich nozykow to nie trzeba by tak gazowac, marnowac paliwo i sluchac tego halasu.

Koszty nozykow sie nie licza dla mnie ale dokupic 6 trzymakow to juz jest cos i kupic to na marne jakby nie wypalila przerobka bylo by nieciekawie i o to wlasnie mi chodzi.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Wypowie sie jeszcze ktos na ten temat??


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc914    56

Druga opcja to kupno grubszych nożyków. Standardowo są 3 milimetrowe, ja dałbym 4 milimetrowe od zagranicznej kosiarki (96x40x4 otwór 19 mm).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

jeśli zostawia ci kosiarka brodę to musisz wyjąć dystanse z pod dolnego talerza i kosiarka będzie kosiła niżej i nie będzie zostawiała brody, ale to rozwiązanie sprawdza się raczej na równych łąkach bo na krzywych to niszczy trawę.

Ten dystans ma około 10mm( ale w niektórych marakach są grubsze) jest on plastikowy. Aby go wyjąć musisz odkręcić dolny talerz i następnie tą podporę co jest przykręcona do piasty i do której przykręca się dolny talerz , właśnie pod tym mocowaniem znajduje się ten dystans . Wystarczy go wyjąć, a następnie wszystko złożyć.

Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony bardziej niż jak miałem 12 noży :)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Przez lata kosiłem rotacyjnymi - 1,65, czeską 2,15 trzybebnową, 2,15 dwubebnową (z tej byłem b. zadowolony), aż trafiła sie Krone 3,20 dyskowa. Wszyscy mówili, że to tylko na lotniska, że nie da rady w górach. Daje. Ta sama predkośc koszenia, potrzebuje mniej mocy- mniej paliwa i robi 2 razy tyle, co 1,65. Wielu sie przekonało i też zmienili, ale mam znajomego, który kosi ok. 40 ha zetorem 16145 z kosiarką 1,65...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44
Napisano (edytowany)

@Johenek zadza sie jest tam taki dostans z bialego plastiku od nowosci. Ale nie chce zeby kosiarka ciela nizej, wys jest wkasnie ok, a nizej to i kamienie bardziej bedzie lapac, np przy cieciu zyta, bo na lakach torfowych to nie ma. Lecz jesli to pomoze to wywale ten dystans.

 

@Ecopiotr o dyskowce moge narazie pomarzyc, ale zgadzam sie ze sa bez porownania lepsze od rotacyjnych. Taka 2m to nawet c330 bez problemu targa. Gorzej z udzwigiem...

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Dziwne pytanie tzn jakiej mieszanki??


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

też myślałem o tych nożach, żeby założyć 12 to jak się tak zastanowić to teoretycznie powinna być dwukrotnie wydajniejsza, nawet jakbyś jechał na 4 biegu c 360 to powinna docinać, ja kosze na 2 biegu bo kosiarka podskakuje w wszystkie strony, przez te dziki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kondzio342
      Wiatam Panowie. Rozgladam sie za kosiarka rotacyjna nowa lub uzywka lecz zeby przekladnia kosiarki byla katowa. Panowie pomozcie wasze spostrzezenia. Bedzie pracowal z 3512. I zadko z masseyem 4255. Ale to jakby cos nie tak z tym mniejszym. Czekam na opinie urzydkownikow i porady co kupic.
    • Przez adamek1942
      Witam mam oto takie pytanie która będzie lepsza z tych kosiarek?? w grę wchodzi dysk i bęben.
    • Przez adamek1942
      Witam zakładam nowy temat  ponieważ nic nie znalazłem na temat tych kosiarek, co sądzicie o tych kosiarkach z tego co zauważyłem to mocowania mają lepsze od uni alki,
      zakładałem inny temat na temat kosiarek ale tamto jest już nieaktualne
    • Przez jonh
      Witajcie.Jaką kosiarke polecacie do 10 tysięcy. Szerokość robocza to minimum 3 metry. Co myślicie o kosiarce fella sm 320? 
    • Przez sunday
      Witam.
      Czy orientuje się ktoś jaki olej lać do kosiarki Pottinger , niby na producent pisze że SAE 90 no ale nie za dużo mi to mówi bo mi wyskakują w różnych specyfikacjach.
      Jeśli by ktoś był w temacie to proszę o info.
      a taki by się nadał
      OLEJ TEDEX GEAR 80W90
      ??
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj