sylweks44

noże do rębaka

Polecane posty

sylweks44    1

witam chciałbym zrobić rębak do gałęzi przystosowany pod napęd z ciągnika, jednak że nie jestem nadzwyczaj zdolny jak inni (niestety) to mam problem z nożem. moje pytanie jest następujące; czy ktoś mógłby zrobić noże osadzone już na wałku z uchwytami, gotowy do założenia ? oczywiście odpłatnie

z góry dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Kolego o co chodzi z tym wałkiem? :) Każdy tokarz zrobi ci wałek a być może doradzi co i jak.

A tak z innej beczki.

Jaką kasę masz do dyspozycji? Czy ma to być rębak „od święta”, czy półprofesjonalny? Jakim ciągnikiem dysponujesz (ile ma koników)? Jakie gałęzie planujesz ciąć (max średnica)? Ile tych gałęzi zamierzasz ciąć (4 razy w ciągu roku, czy 2 razy w tygodniu)? Czy brakuje ci już tylko wałka? Odpowiedzi na te pytania będą wymuszać całą konstrukcję rębaka a nie tylko wałka.

Edytowano przez AlaCapone

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylweks44    1

chodzi o to że noże już będą osadzone na wałku, który jest napędzany paskiem z przekładni a przekładnia z ciągnika. rębak będzie używany trochę częściej niż napisałeś jednak chce aby był on solidny gałęzie nie muszą być aż tak duże wystarczy 7-10 mm średnicy potrzebuje tylko wałka ponieważ resztę mam tylko trza pospawać i będzie ok

 

96598565_1_644x461_wal-glowny-rebaka-rabarki-rebak-czesci-z-podawaniem-bilgoraj.jpg

 

to jest ten wał z nożami lub jeśli wiecie gdzie mogę kupić coś podobnego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Ta konstrukcja wydaje się być porządna! Wytrzyma znacznie więcej niż ci potrzeba. Przypuszczam, że nawet gałęzie o średnicy 5 cm nie będą stanowić problemu.

Dlaczego nie pójdziesz do kogoś ze swojej okolicy, kto jest wstanie to zrobić. Nie wierzę, że nie ma nikogo.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Witam ciekawy temat kolega założył,sam stoję w martwym punkcie,mianowicie tez nie za bardzo wiem pod jakim kątem ustawić noże?a kolega jaki ma wałek zrobić?ile cm grubości?

ja mam dwa koła śr30cm i 5cm grubości waga jednego 25,5kg, wał fi40 pod łożyska środkiem grubszy około fi50,łożyska wachliwe podwójne , a noże 12 mm grubości od pras -gilotyn jak myślicie da rade taki zestaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylweks44    1

ja osbiście mam zamiar nabyć coś takiego muszę chyba poszukać gdzieś w swojej okolicy tokarza to chyba będzie najlepsze rozwiązanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Witam ciekawy temat kolega założył,sam stoję w martwym punkcie,mianowicie tez nie za bardzo wiem pod jakim kątem ustawić noże?a kolega jaki ma wałek zrobić?ile cm grubości?

ja mam dwa koła śr30cm i 5cm grubości waga jednego 25,5kg, wał fi40 pod łożyska środkiem grubszy około fi50,łożyska wachliwe podwójne , a noże 12 mm grubości od pras -gilotyn jak myślicie da rade taki zestaw?

 

Kolego te elementy, które posiadasz są dobre do gałęzi o średnicy do 5 cm. Zapewne wytrzymają więcej, ale lepiej mieć pewien zapas.

Co do kąta natarcia noża najlepiej gdyby było 900 względem noża stałego. Przy cienkich gałęziach do średnicy 1 cm nie ma to większego znaczenia, ale zawsze lepiej gdyby było te 900.

Musisz lepiej ogarnąć temat konstrukcji rębaków. Jeżeli niewiele wiesz to lepiej samemu się nie zabierać - można zostać kaleką na całe życie.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Dzwoń to się przekonasz, ale nie powinno być problemu, wszak piszą:

 

Wykonujemy również inne urządzenia leśne, rolnicze oraz ogrodnicze, a także części do nich na specjalne zamówienie według specyfikacji Klienta!

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

Witam Was

Ja też stoję przed tym wielkim zadaniem, zaczynam od znalezienia wałka tylko na alledrogo nie ma nic a na tablicy to jest g***no z poplątaniem musiałbym z 50stron przeglądnąć. Tak więc zamierzam znaczy nie ja tylko mój tata zrobić rębak tarczowy czyli noże osadzone na kole. Szukamy wałka łożyskowego do tego zamierzamy ciąć wszystko kończąc na gałęziach do 8-10cm czyli to nie może być byle co. Posiadam ciągnik c 360 także poradzić to sobie on z tym poradzi. Wszystko to będzie z konstrukcji dmuchawy do sian, tam wszystko już jest gotowe (prawie), dużo roboty nie bedzie.

Się rozpisałem, :D Teraz mam do was pytanko wiecie gdzie takiego wału szukać gdzie go zdobędę na przyzwoitą cene.

z góry dzięki za pomoc. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Poszukaj w ogłoszeniach, podzwoń po tokarzach dowiesz się za jaką cenę ci zrobią. Ta konstrukcja rębaka, którą zamierzasz wykonać jest najodpowiedniejsza do grubszych gałęzi. Co do ciągnika powinien sobie poradzić, ale nie będzie miał lekko przy ciągłej pracy w gałęziach o grubości około 10cm.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

u mnie w galerii jest zdjęcie jak Ja mam to zrobione wcześniej były prowizoryczne może teraz są ze stali narzędziowej 10mm i każdy przykręcony na 6 śrub 12mm w razie pytań i zdjęć pisać jak nie tu to na pw


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radmax    158

Jeśli dobrze myślę,to robisz z pionowej dmuchawy do siana,ale przecież ona ma całkiem solidną oś z łożyskami. Sam mam rębak od kilku lat z pionowej dmuchawy. W tym roku przerabiam troszkę tarcze i wylot,bo kiedyś robiłem to na wzór amatorskiej konstrukcji,a teraz wzoruje się na czymś w stylu Wood Chippers.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw79    0

Ja zamuwilem noze z blachy hardox podobno najtwardsza stal rok temu. Teraz bede zamawiał wałek kapletny i noz stały lepszy material 500zl wszystko . na podstawie e-konstruktora plany mam . Ciekawe czy w tym roku uda mi sie cos zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kml22
      Witam ! !
       
       
      Z racji tego iż posiadam dużo drzewa typu jakieś gałązki. Myślałem właśnie nad tym urządzeniem.
       
      Koszty nowego badz w miare fajnego uzywanego sa spore, więc nie bardzo mi sie to oplaca.
       
      Stad pytanie czy ktos kiedys konstruowal samodzielnie takego rębaka pod WOM lub ma pomysl jak to zrobic ? Wszystkie pomylsy i sugestie mile widziane
    • Przez WitekW
      Poszukuję rozdrabniacza lub kosiarki do rozdrabniania i koszenia trawy w sadzie. Potrzebuję rozdrobnić gałęzie pozostające po przycinaniu. Średnica tych gałęzi to od 0,5cm do 10-12cm. Ciągnik jakim dysponuje posiada 74KM.
    • Przez Marecki2922
      Witam , panowie mam prasę taką jak na zdjęciu i czeka ją już raczej tylko złom może przy odrobinie szczęścia znajdzie się jakiś kupiec ze wschodu , ale do rzeczy mam może trochę szalony pomysł ale może się udać otóż jak by zrobić z tej prasy rębak, drewno mógłby podawać nawet oryginalny podajnik ten poprzeczny a tłok raczej by poradził z drewnem o grubości do 10 cm . Co wy na to?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Chciałbym kupić sprzęgło przeciążeniowe do rębaka. Producent podaje, że zalecana moc ciągnika powinna wynosić 35kM i sprzęgło przeciążeniowe powinno mieć wartość 1000Nm. Na forum znalazłem temat w jaki sposób można wyliczyć wartość w Nm wałka wom w ciągniku. I w moim przypadku wychodzi tak:
      W ciągniku maksymalny moment obrotowy silnika wynosi 160Nm przy 1500obr/min.
      I teraz 1500:540=2,77
      160x2,77=443Nm Tyle wynosi u mnie w ciągniku moment obrotowy wałka WOM.
      Czyli, żeby nie uszkodzić czegoś w ciągniku powinienem zastosować sprzęgło wom o wartości mniejszej niż 443Nm ? Bo jak wstawię sprzęgło 1000Nm to ciągnik po prostu zdechnie, ponieważ nie będzie miał takiej siły, żeby zadziałało sprzęgło ? 
      Mam zamiar kupić sprzęgło przeciążeniowe cierne, myślę, że to by był najlepszy wybór. Czekam na odpowiedź kogoś kto się w tym orientuje.
      A obliczenia wziąłem z tego tematu:
       
    • Przez Gustlik25
      Witam, mam prośbę do posiadaczy takich rębaków walcowych. Czy mógłby mi ktoś zmierzyć i podesłać wymiary tego leja dużego i tego co wylatują zrębki ? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj