Krakers16

Kredyt Hipoteczny

Polecane posty

Krakers16    2

Mam pytanie odnosnie kredytow hipotecznych jak one sa opracentowane?? na jaki prcent mniej wiecej i jesli ktos takowy posiada prosze powiedziec czy jest on oplcalny i czy taki kredyt mozna wziasc na dowolny cel? I jesli kots wie to w jakim banku jest najlepsza oferta najnizej oprocentowana:) Chcial bym taki kredyt wziasc na ciagnik 6 letni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARAS    5

Czy na dowolny cel nie odpowiem. A oprocentowanie jest rózne ja brałem taki kredyt na budowe chlewni. Szczerze za duża presja chyba wolałbym zabrac normalny kredyt i część mięc kasy odłożonej. A zobacz sa kredyty typowo pod rolników :) na zakup maszyn itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakers16    2

tak wiem ze sa ale maszyny uzywane do 5 lat a cignik jaki znalazlem ma juz 6 lat niestety ;/

 

Czy na dowolny cel nie odpowiem. A oprocentowanie jest rózne ja brałem taki kredyt na budowe chlewni. Szczerze za duża presja chyba wolałbym zabrac normalny kredyt i część mięc kasy odłożonej. A zobacz sa kredyty typowo pod rolników :) na zakup maszyn itp.

A jakie miałes oprocentowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

Np w bankach spoldzielczych jes gredyt dla rolnikow ok. 8 % i maszyna nie musi byc max 5. letnia.


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

W PKO BP jest pożyczka hipoteczna .Oprocentowanie ok 6,7 %.Spłata do 20 lat. Raty miesięczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Ja ma kredyt odnawialny pod hipotekę na 7,7 % w skali roku w BGŻ co prawda nieduży bo 17 000 Odsetki co miesiąc, ale wiadomo im więcej na koncie tym odsetki mniejsze dla tego jak najwięcej gotówki trzyma się na koncie. Jeśli miałbym co miesiąc na koncie w granicach zera to odsetki w skali roku wyszłyby około 1300 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakers16    2

Teraz nie pamiętam 4,5 lub 5,5%

W jakim banku kolego , takie oprcentowanie by mnie satysfakcjonowało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARAS    5

WBK ale oprocentowanie też jest zależne od ilosci jaka pożyczasz kasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakers16    2

WBK ale oprocentowanie też jest zależne od ilosci jaka pożyczasz kasy :)

Ja potrzebuje 130 tys a Ty ile brales?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My finansujemy maszyny rolnicze używane, Ciągniki rolnicze max 10letnie. Okres finansowania 5lat.


Siemens Finance
Region: ogólnie to cała Polska :) (głównie Polska Północno-Wschodnia i Centralna)
Finansowanie Fabryczne URSUS, FARMTRAC
Finansowanie Fabryczne Schaffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakers16    2

My finansujemy maszyny rolnicze używane, Ciągniki rolnicze max 10letnie. Okres finansowania 5lat.

Oprocentowanie 8% 9% procent?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprocentowanie 8% 9% procent? :)

 

To zależy jaki okres, jakie udziały własne, ocena zdolności kredytowej itp. itd.

 

Około 7% dałoby się zrobić.... Mówimy oczywiście o używce, a nie o nowym sprzęcie.

Edytowano przez SiemensFinancialService

Siemens Finance
Region: ogólnie to cała Polska :) (głównie Polska Północno-Wschodnia i Centralna)
Finansowanie Fabryczne URSUS, FARMTRAC
Finansowanie Fabryczne Schaffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mgielka    0

A nowy sprzęt jak by to wyglądało? Wątek już zaczełam na innym temecie ale pociągne dalej jeśli pozwolicie:)

Kredyt 200tys same nowe sprzęty wszystko pod modernizacje, lising chyba raczej nie, ale AC mnie zdziebko martwi gdyż nie mam żadnych zniżek. czas około 10lat.

Jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Miałem w Siemensie i nie polecam, Faktyczne oprocentowanie 10 % może i troszkę więcej, Miało być 5%, to był nowy sprzęt, okres 2 lata, suma prawie 250 tyś. Jedyny plus ze załatwiony w 2 tygodnie beż żadnych problemów.

 

I najważniejsze, to jest totale zdzierstwo UBEZPIECZENIE AC, za to będę i przeklinał, na ciągnik o wartości 150 tyś, dowalili mi 1550 zł w HDI, A ja u regionalnego agenta w HDI, te samo ubezpieczenie, te same warunki, tra sama firma, zapłaciłem 360 zł, Okres ubezpieczenia skończył mi się, AC nie przysłali mi, sam ubezpieczyłem a oni ubezpieczenie przysłali po 2 tygodniach po terminie, i pieniądze w błoto, bo mi nie uznali, musiałem ubezpieczyć przez Siemens za 1550 zł. I miałem 2 ubezpieczenia.

 

Po roku brałem 470 tyś poszedłem do BGŻ, kredyt załatwiłem w miesiąc, trochę jeździłem i załatwiałem, straciłem dobry tydzień na same papierki, oprocentowanie teraz 4,7% ubezpieczenie na sumę 570 tyś AC to nie całe 3 tyś.

 

Siemensie za 250 tyś płaciłem miesięcznie więcej odsetek niż w BGŻ za 470 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mgielka    0

O super informacje dzieki wielkie właśnie zastanawiałam się nad BGŻ I nad BS. 4,7% to już coś podczas rozmowy wstępnej mówili mi coś o 6% to też nie tak źle tylko to przy lizingu ale chyba nie chce się w to bawić, doliczają z tego co mi świta 1,5% prowizji no ale nic zadarmo chociaż mam nadzieję żę coś wynegocjuje. Mam teraz takie troche kretyńskie pytanie ;) AC płacimy tylko za ciągnik za pozostałe sprzety typu przyczepa śleza itp nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

AC za wszystko płacisz wartość netto. Bank narzuca ci swojego ubezpieczyciela, możesz się z tym nie zgodzić i innego wziąć, ale to ciężki temat, ja tak zrobiłem, akurat siostra jest agentem i zapłaciłem połowę z tego co chciał bank, bo inny wariant wybrałem, a są 3 warianty ubezpieczenia do wyboru, Bank na najdroszy naciąga. W tej samej firmie co wciskał mi bank, tylko że prowizję skasowała siostra, a nie doradca bankowy, a uwierz , nie jest mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzeję temat. Pytanie do osób zorientowanych w kredytach. Posiadam 12 ha ziemi rolnej jakie są możliwości uzyskania przeze mnie kredytu hipotecznego na zakup ziemi za około 70 tyś? Z góry dziękuję za pomoc.


live fast die young

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakers16    2

Polecam bank BGZ kredyt Agro -Ekspres mysle ze spokjnie go dostaniesz , decyzja w jeden dzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ale 6,7 % bez prowizji, wpis na hipotekę zastaw na 70 tyś będzie z 5ha i łatwo nie dostaje się go. Z tydzień trzeba pochodzić.

Bank Zachodni 5% prowizja 2,5 % na weksel, praktycznie żadnych papierów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakers16    2

Przeraszam, ja mam taki kredyt na 150 tys z tego wykorzystalismy 134 tys ,racja oprcentowanie 6,7 % czyli od tej kwoty odestki misieczne w oklicach 230 zl a pod hipoteka mamy okolo 3,5 ha :) decyzja byla po jednym dniu od przyjazdu pan z banku a pieniadze po 3 :)

Edytowano przez Krakers16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

A mi na 200 tyś powiedziała 12 ha, ale ona zawsze trochę przesadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tom766
      Jak w tytule czy dostane kredyt na gospodarka 40Ha z maszynami i zabudowa na wielkosć 800tys. Mam teraz tylko prace
    • Przez jarekvip99
      Chcialem sie cos dowiedziec. mamy zamiar kupic zimie cala wartosc to 200tys. i teraz czy lepiej wziasc preferencyjny kredyt na 10 lat i 3% odsetek czy CSK i 9% odsetek na 5 lat? No wlasnie babka w banku powiedziala ze 3% procent odsetki w preferencyjnym tak? bank to bank spoldzielczy a jesli chodzi o CSK to przyjalem ze 9% odsetek bo babka cos nie mogla pojac o jaki kredyt mi chodzi;/ Przyjmijmy ze 20% wklad wlasny wiec zostaje 160tys.
      160tys na 10 lat przy 3 % to ololo 24tys odsetek wiec razem splacam 184tys.
      CSK Panstwo splaci 35 procent czyli 56 tys kredytu reszta czyli 104 tys na 5 lat i 9% to 23400 odsetek czyli splace 127400 kredytu dla mnie to oplacalne bo raz ze szybciej splace bo 5 lat a dwa duzo mnie. preferencyjnego na 5 lat bym nie dal rady bo raty by byly duzo wyzsze.
      teraz jeszcze pytanie panstwo splaca to 35 procent ale w dwoch ratach czyli na poczatek 75% to by bylo 56000 x 75% = 42000 a na koniec kredytu 14 tys. to jesli Panstwo na poczatek placi 75% tego co ma zaplacic to czy moj kredyt to bedzie 104 tys czy 118tys bo to 25 % jeszcze co na koniec splaca?
      Czy wszystko mniej wiecej dobrze napisalem? niech wypowie sie ktos co mial z tym kredytem doczynienia? czy na pewno oplaca mi sie brac ten kredyt niz preferencyjny? jakie sa dokladnie odsetki na ktory kredyt?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez farmer_89
      Witam, chce za pieniędze otrzymane z programu Mlody rolnik zakupić nowy ciągnik ale by tego dokonać musze wziąć kredyt i do was pytanie jaki ten kredycik mam wziąć ? fabryczny? czy inny, jak to wygląda, na jakich zasadach? ile bym zaplacil odsetek, a potrzebuje zaporzyczyc się na 50 tys zl
    • Przez Zico99
      Witam wie ktoś może czy są jeszcze w woj. wielkopolskim kredyty preferencyjne na zakup ziemi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj