Skocz do zawartości
prezesmax

Jakie macie spalanie w swoich zetorach??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Zetor 7011 Spalił mi na 6 hektarów uprawa + Siew owsa prawie cały zbiornik :)

Więc chyba przyzwoity wynik, jak na "paliwożernego" zetorka :D

Wiadomość z agroFakt.pl

pawel372    1

ja swoim 6340 eco

bronowalem

sialem nawozy

agregatowalem

sialem zboze  wszystko robione na 3Hektarach

spalanie 30-35 litrow ;] szybko jezdzilem to i mysle ze bzika spalil;)

Daro05    3
Napisano (edytowany)

Mój 7745 spalił w agregacie uprawowym 3m szerokości, (szerokie zęby) na IV klasie ziemi 70 litrów na 8 ha, przy głębokości pracy ok 18 cm. Jeździłem na drugim biegu przy 1800 obr/min. 

Trochę zaktualizuję dwa dni temu zetor spalił 60 l na 11 ha pola w talerzówce Aklpil 3.15 m. Gleba ta sama biegi obroty również, dodam że jest bardzo sucho. Talerzówka może i odrobinę za duża ale dawał radę.

Edytowano przez Daro05

zydor    7

Trochę odgrzeje kotleta, ale w końcu zmierzyłem uczciwie spalanie, zetor 6045, sprawny, jest moc i siła mimo, że trochę dymku też lubi puścić, ilość mth nie znana (nowy licznik).Kosił , przewrócił, zgrabił potem sprasował i zwiózł 2ha łąki (30 balotów 130cm) - wszystko to w ciągu 9mth i spalił 37 litrów - czyli średnia około 4.11l/mth. Chyba źle nie jest; tylko przy prasie cisnąłem ostro koło 2200obrotów a tak to poniżej 2000.

Spalanie mierzone tankowaniem pod korek w tym samym miejscu.

pozdr

adamek1942    2

No to zydor uzyskałeś fajny wynik a wszyscy u mnie w okolicy mówią że zetor dużo pali.Jak jest naprawdę to kazdy musi się przekonać na własnej skórze oczywiście wszystko zależy jaką kto ma glebę i jak ciśnie z gazem, ale spotkałem się tez z opinią że nowe ursusy dużo palą a to jest przecież perkins a i dymka też pusci i to nie małego. Pozdro ;]

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Małyrolnik
      Witam , mam okazję  kupić  Zetora 12045 crystal  ,120 km z 1977 roku   i mam pytanie dobre to są ciągniki , jak wygląda w nim przedni napęd bo niby jest kilka rodzajów kiedyś gdzieś wyczytałem , i na co zwrócić  uwagę przy  zakupie ?  z góry dzięki

• Przez adamek1942
      Proszę o opinie dilerów zetora woj świętokrzyskie bądź małopolskiego z Miechowa lub Proszowic.
    • Przez vip11
      Witam! W tym czasie kiedy to paliwo drożeje istota paliw nie konwencjonalnych może odegrać dość duże znaczenie. W szczególności cierpimy my rolnicy ale i nie tylko. Chciałbym zapytać czy waszym zdanie takie instalacje jak sucha cela czy też instalacja pana Jana Gulaka może znaleźć zastosowanie w rolnictwie, aby obniżyć koszty produkcji? Proszę o opinie na ten temat.

Przykładowy film:
      http://www.youtube.com/watch?v=Ku06FJFRTpo
    • Przez kolo5ful
      witam szukam schematu bezpieczników do  zetora 5011
    • Przez BARTOLA
      witam posiadam zetora 7011  z tylnymi kołami o rozmiarze 13.6-36 i mam takowy problem ze przy orce z pługami 3 skibowymi ma słabą przyczepność i troche brakuje mu mocy zastanawiam sie nad zmiana kół na rozmiar 28  czy coś da ta zamiana?  słyszałem ze koła od c360  bedą pasować  ktos coś pomoże w tym temacie?