prezesmax

Jakie macie spalanie w swoich zetorach??

Polecane posty

BSZ110    163

Panowie mam pytanie. Ostatnio robiłem usługi Zetorem 10245 + Autosan D55 i musze sie z tego jakos rozliczyc. Mam czas jazdy, ilosc spalonych litrów paliwa ale przez jakis czas podczas zaladunki i itp ciągnik stał i silnik był włączony i stad moje pytanie, ile moze spalic taki Zetor na 1 mth?

 

Jesli wiecie ile pali Zetor 10145 / 10245, Ursus 1014, na 1 mth to bardzo bym prosił o taka informację. Chodzi mi o normalny transport z jedna przyczepa. W tym problem, ze musze rozliczyc tez czas postoju traktorka z włączonym silnikiem tylko nie wiem ile moze brac na ta 1 mth.

 

Może ktoś z Was robił jakies usługi transportowe i wie ile pali to prosze o szybką odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fazi18    0

bierz za 1 godzinę przy transporcie 50-70 zł

wlicz także postój

twój czas

twoje pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorSerwis    0

Ja mam Zetora Proxime i 2 Claasy Axosy 340cx

Zetor bardzo mało pali ale do Claasa się howa

Jeśli ktoś ma problemy z kópnem ciągnika i niewie co wybrać

polecam Zetora lub Claasa zalerzy do czego ma słurzyć ten ciągnik

 

ZETOR:

Wspaniały ciągnik dla tych kturzy mają pola uprawne

Traktor bardzo dobrze spisuję się przy orce, talerzowaniu itp...

 

CLAAS:

Ten ciągnik polecam dla tych którzy mają łąki i sady a takrze tych którzy

urzywają ciągnik codziennie po kilkanaście godzin.

Wysokki komfort jazdy, małe spalanie, tanie części.

Ciągnik nie nadaje się do cięrzkiej pracy w polu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jest jakiś właściciel Proximy 85 i pochwali się ile to cudo mu spala w różnych pracach??

Bo zastanawiam się nad kupnem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad ma zetora 5211 to spala mu w ciężkiej robocie cały zbiornik do południa, czyli tankuje 2 razy na dzień a na pusto niewiele mniej ,ma też c-360 to w tej samej robocie połowę tego co zetor tyle że jest słabsza

 

Co ty kolego za bzdury piszesz byłem użytkownikiem zetora 5211 od nowości 20lat i jego spalanie przy orce w 2 klasie ziemii w pługu 3skibowym wynosiło 7l na 1godzinę zegarową a przy lekkich pracach 4litry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slevyn    35

Kupiłem jakiś czas temu Zetora forterre 135 i dzisiaj sprawdziłem go odnośnie spalania. Przy gruberze 4 metrowym i prędkości 10-12 km/h na głębokości pracy ok 10-12 cm no klasa gleby to 3a,3b-8ha i 4 klasa-2ha na rzepaczysku, spalanie wyniosło 8 litrów na ha.

Jak sądzicie czy to dużo czy mało?

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowano przez Slevyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moja proxa 8441, czyli 85 pali różnie. w ładowaczu ok. 5.5-6.5 l/h, natomiast w agregacie ścierniskowym do 12l/h. Siew agregatem upr-siew ok 7-8l/h w zależności od gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Slevyn jakie obroty ?

Marcin ile zrobisz tym agregatem przez h tzn jaką powierzchnie?

Egzo napisałeś post w lutym... w galeri zetora nie widze nie podałeś dokładnych danych... dla mnie jesteś człowiek mało wiarygodny w tym momęcie.

Edytowano przez mister

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jeżeli prawda z tym spalaniem to na taki ciągnik super ale wydaje mi się ze to jest wiarygodne to co pisze Marcin Zresztą fanatycy ursusa piszą o dużym spalaniu zetora fakt zetor w rywalizacji z ursusem 3512 w lekkich pracach jest na przegranej pozycji Każdy ciągnik ma swoje plusy i minusy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slevyn    35

Kolego "mister" jechałem na 2 biegu szosowym i 2 półbiegu, prędkość 10-12 km/h obroty no jechałem tak średnio na 2000 tyś obrotów:)

Pozdrawiam serdecznie

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ścierniskowym przez godzine zrobie ok 1ha, obr 1900, zależy jaki kawałek i głębokość robocza. natomiast upr-siew przez godzine ok 1,2ha a obr to 1600

Edytowano przez marcinzetor99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

@Slevyn jak na 135tke to sapalanie takie sobie... a ciężko miała ?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slevyn    35

@mister

No ja tam sądzę, to spalanie mieści się jak ekonomiczne bo przy aktualnych cenach paliwa wychodzi mniej więcej jakieś 35-40 zł na ha, jednak to jest 4,5 litra doładowany silnik więc siłą rzeczy musi coś tam palić wiadomo na powietrze nie chodzi. :P

Nie nie miała nawet trochę szkoda, że mam tylko 400kg na przedzie bo by tak lepiej może by było z 600kg, ale zdania są podzielone bo ojciec mój mówi, że wystarczy to co jest :), wiadomo czasem się przystopowała jak przejeżdżałem przez ścieżki technologiczne bo bardziej uklepana gleba a tak to super się robi:)

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Zetor 7211 + talerzówka 1,8 m, III szosowa 1900 obr, talerzowanie gorczycy (1,0 - 1,3 m wysokości), 6,2 l/ha, 5,5 l/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek456788    0

Może ktoś jest właścicielem zetor forterra 105 chciałbym się dowiedzieć ile on pali na jedną motogodzinę zamierzam kupić sobie takiego zetora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Jak to jest z tym spaleniem Forterrek 90. Bo pewien Pan nagadał mojemu tacie że one mają duże przepały bo są za ciężkie do tej mocy. Prawda ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikPPL    0

W porównaniu do mf podobnej mocy to palą na pewno więcej, z moich doświadczeń wynika że forterra 90 km spala min 6 l/h - tylko na przeżycie (czyli bardzo lekkie prace). W cięższych około 10-12 l/h typu orka siewna (pług 4*42,4*45), w bardzo ciężkich lepiej nie pisać, generalnie wychodzi na to że spala ponad przeciętnie.( Na zaoranie 1ha na polu przykładowo 3ha z wykończeniami zakręci się u mnie w okolicy 20l/ha - więc dużo).

Ciągnik musi pracować (orka, agregat) na obrotach 1800-2000 (poniżej zauważalna tzw mała dziura, poniżej 1500 duża dziura - to moje odczucia, można je różnie interpretować.

Ale uciąg tego ciągnika jest taj jak spalanie - ponadprzeciętny (waga, rozstaw robi swoje) - to tyle odnośnie spalania ma jeszcze wiele wad ale i zalet co się równoważy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryniak    1

Mi Zetor 11441 w pługu Unia Grudziądz Ibis 3+1 XXL pali 13-14 litrów na jedną mtg., przy obr. 2000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

ja napisze tylko ze dla mnie to jest unbelieveable:)tymbardziej z takim plugiem i na takich rpm. danielhaker co ty na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darik    0

Witam panowie,może ktoś się wypowiedzić ile może palić proxima power 100 w pracy z turem cieżkiej robocie itp...?Bo diler mówi mi,że spokojnie wyrobi się w 7 litrach\na godzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darik    0

Wiesz , w mojch okolicach mało jest nowych zetorków a o proximie power wcale nicht nie kupiuł jeszcze, biorą zwykłe proximy i plus,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matik5
      Witam mam problem z zetorem majorem cl 80. Na zaświeca się mu na czerwono stóp i błąd DTC   111/01 
      Ktoś się oriętuje co może być przyczyną ? Dodam że żadnych objawów nie ma 
    • Przez Ceres2
      To jak?? Nowy stary nabytek😁 i na sobotę jest taki plan....
    • Przez Rafał2222
      Witam. Pytanie to użytkowników traktorów zetorów które powstałych w latach --80. Czy u was też jest tak że na tabliczce znamionowej Vin poprzedza 0? I numer silnika też poprzedza 0 a na ramie i w dowodzie tego 0 nie mam.  Też tak macie?
    • Przez Marcin7745T
      mam problem z zetorem ciężko pali na zimnym długo kręci i robi kupe siwego dymu nim załapie na ciepłym pali dobrze silnik po remoncie, odpalał gdy początek wtrysku był przy gmp bo jak przyspieszyłem było gorzej a ze znaków nie ustawi bo sie nie godzi pewnie był zle rozrząd poznaczony, wcześniej palił dobrze a pompa wtryskowa była max przyśpieszona i wtrysk był prawie 5mm przed gmp i na tyle teraz ustawiłem, glowice zdjęte bo były mokre wtryski i myślałem ze puszcza też na tłoki ale jednak nie, zauważyłem ze są pęknięcia na trzech głowicach pomiędzy otworem wtrysku i zaworem wydechowym były sprawdzane i niby są szczelne ale chyba kupie nowe a i były źle założone uszczelki odwrotni, miało by to znacznie przy odpalaniu ? ktoś doradzi co jest nie tak ?

      jak przenieść temat bo znowu źle dodałem ?

      https://youtube.com/shorts/8qn3dtQzdZE?feature=share
      https://youtu.be/wXqhwmXQjFQ
      https://youtube.com/shorts/xuI-WtauziA?feature=share
    • Przez Mateusz_105
      Był ktoś oglądać, warto?
       
      https://www.olx.pl/d/oferta/zetor-7245-88r-polecam-CID757-IDRoB9L.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj