prezesmax

Jakie macie spalanie w swoich zetorach??

Polecane posty

Gago    0

Ja co narazie widzę to to że nowa Forterra 10641 pali wiecej od 9540 może tego że jest na dotarciu sam nie weim. Niby jest to 10 km więcej ale różnica powinna być niewielka.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

ja jeszsze nie przelitrażowałem swojego a juz najwyzszy czas :D


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2
Ja mam zetorka 7011 i doszłem do jednej ciekawej rzeczy a mianowicie to ze obroty maja bardzo duży wpływ na ilość spalanego paliwa. W ubiegłym roku prasowałem słomę u brata prasa rolującą WAFARMY i nie powiem mam ciężką nogę wiec gazu nie szczędziłem brał mi wtedy zbiornik paliwa na około 11 godz. pracy w tym roku przeprowadziłem test mimo ciężkiej nogi starałem sie jeździć na 1500-1800 obr. i spalanie spadło o około 1/3 zbiornika na dzień. Na początku myślałem ze jest to spowodowane nowa pompa wtryskowa, ale sąsiad ma zetora 7045 ze stara pompa (ta z tym przyspieszaczem zapłonu) i mówił ze na tych obrotach silnika nie pali dużo więcej od jego czterdziestki a roboty zrobi dużo więcej.

 

Ciekawostka

Zauważcie ze zetor jest najsilniejszy właśnie na tych właśnie obrotach łatwo to sprawdzić podczepić przyczepę i jazda pod górkę zauważcie ze obr. silnika spadną nie mal ze odrazu do około 1500-1800.i ciągnie. A gaz czy damy wtedy do końca czy będziemy go dozować co do obr. silnika on dalej będzie ciągnąc tak samo. To są właśnie uroki pompy wtryskowej tłokowej ile damy gazu tyle paliwa dostanie silnik a silnik nie jest najmocniejszy na maksymalnych obr.

 

 

Chyba masz w tym trochę racji, bo jak myślę o swoim starym 3320 to zachowywał sie podobnie, najlepiej było to widać podczas transportu, kiedy np. pod górką schodził pod obciążeniem do 1600-1800 obrotów rozlegał się wtedy donośny beeek :D z wydechu i szedł dalej nawet jak mu ująłem lekko gazu to i tak był na tych samych obrotach, więc wychodzi na to że przy tych obrotach prawdopodobnie ma najwyższy moment obrotowy i sobie ciągnie do przodu. W Proximie zauważam że jednak musi mieć tak z 1900-2000 wtedy najlepiej ciągnie. A co do spalania to tak jak pisałem na luzaka pali o jakiś 1 więcej niż 3320 czyli ok. 5-5,5litrów, a w orce na hektar (4*30) wyszło mi jakieś 10 litrów, czyli tyle co 3320 w 3skibowym pługu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

wcześniej podawałem już wyniki spalania Zetora 8540 ale były one mało dokładne. Teraz podaje dokładniej:

- orka siewna (ok.20 cm) spalanie ok. 12 l/ha. Pług Krone mustang 3x40

- orka zimowa (25-30 cm) spalanie ok. 13 l/ha (czasem potrafi łyknąć ciut więcej - zależnie od ziemi)

- uprawa przedsiewna, spalanie 7-8 l/ha. Agregat uprawowy Agrofactory 3,6m

- podorywka, agregat Unia KOS 2,1.... brak danych :(

 

Co do moich wcześniejszych danych i zadziwiającego spalanie w orce - gleba klasy IVa piasek na którym robi się o niebo lżej niż na pozostałych i stąd taki wynik ;) Zanim zaczniecie krytykować to może wcześniej zapytajcie się o szczegóły :)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Podsumowanie tegorocznej orki: Zetor 7211 i pług 3x30, wydajność 0,35 ha/h, spalanie (z dojazdami - łącznie ok. 28 km) 16,3 l/ha, czyli 5,7 l/h. Głębokość ok. 22 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroon    1

Witam mój 12011 w orce 1-2 klasa głębokość około 20-25 cm. 18,3L na hektar pług obrotowy 3x40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetora7211    0

Cez4R - koleś, mam Zetora 7211 i w książce pisze, że norma paliwa wynosi 14,8/1Mth. To na hektar w trudnych warunkach w Bieszczadach - ciężka ziemia - glinka 5 klasa zgadnijcie ile spali.

 

Wiecie ile? od 16 do 18l na motogodzinę. Wniosek - Zetor nie jest wcale wydajny. Doradźcie co zrobić żeby zmniejszyć spalanie w Zetorze.

Użytkownik Zetora 7211. Czekam na odpowiedzi. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Kolega ma zapewne tego Zetora od handlarza tak ?-moim zdaniem silniczek do gruntownego remontu (pewnie i pompa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

zetora7211 te 18 to chyba jakieś przegięcie ja jak kiedyś go miałem to palił tak około 8,5 max co prawda był paliwożerny ale jak bym miał takie spalanie to bym sprzedał albo na złom sprzedał tyle to ci spali ale ursus 6 cyl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ja mam zetora 7211 z 85 ale nigdy nie miezyłem mu spalania... :) zawsze zbiornik starcza na te 10-12 godzin.. a mam ten duzy zbiornik , chyba 70 l a z reszta to nawet nie spala do konca.. i co jak co ale do zetora to nie załuje wlewać paliwa :) bo mam ODPOWIEDNIO dobrany sprzęt do niego.. a to jest najwazniejsze w zetorach.. w orce mi nie robi juz od ładnych 15 lat... czasami podorywka 5 skibowym, a tak to tylko siewy całe sianokosy.. tylko na zmiane kosiarka przetrzasarka , zgrabiarka owijarka i jeszcze jak straczy czasu to przyczepy..

ale i tak zetory nie pala duzo , ci co PRAWIDŁOWO użytkuja zetory to mi przyznaja racje :)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Zetora 7211 coś słabo czytasz 14l/mth ale 100 % obciążenia ale to silnik zajeździć można robi się na 80 % obciążenia

 

Ale 18 l to może masz bak dziurawy na jakim biegu i jakie obroty masz ??

 

mnie bak sterczał na dzień roboty w lżejszej nawet na 2 dni (te 8-10 h)

jak mocno dociśniesz gaz 2200-2300 obr to wtedy idzie paliwa aż wskazuwka się rusza-miałem tak w transporcie ale tak 1800-2000 obr i starczy mu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetora7211    0

W Bieszczadach nie da się jeździć na pół gazu. Musisz dać pełny but + blokada. Pług 3 x 35 - jest co ciągnąć. To jest chyba 100% obciążenia. Powietrzem nie pojedzie.Bak nie jest dziurawy. Na pelnym baku 6h roboty max.U mnie obroty są ustawione 2430. To co, mam je zmniejszyć - czy bedzie czym jechać?

Proszę o odpowiedź. Dziękuję.

P.S Pompa byla robiona w Tyczynie. chętnie zamienię go na Ursus C-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

Na pelnym baku 6h roboty max.U mnie obroty są ustawione 2430.

 

to jak odpalisz to już tak jest 2430 hehe... bo u mnie obroty zależą od odległości pedału od podłogi hehe... może musisz cegłe zdjąć hehe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Moja Forterra 115 w transporcie z dziesięćo tonowym ładunkiem w 7L zmieści się, natomiast w ciężkich pracach takich jak np.zimowa orka pługiem tur120 4*35 przy głębokości 35cm 12-13L maksymalnie na 1 mtg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

myślę że niedużo w serwisie na pierwszym przeglądzie też się dziwili a wyposażenie z jakim go w ziołem to komplet obciążników przód i tył, koła szerokie, dodatkowe lampy robocze,zaczep dolny,fotel gramera,klimatyzacja i trzy sekcyjny rozdzielacz.Sprzęt z jakim pracuje to pług tur 120 4*35 agregat uprawowy 3m i gruber 3m :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój Zetor 12145 spala 10L na 1 mtg. też się sam zdziwiłem ale w pługu 5 skib, agregacie uprawowo siewnym talerzowym (ma najciężej) i w transporcie, gaz ciągle do dechy i nic więcej nie pociągnie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ceres2
      To jak?? Nowy stary nabytek😁 i na sobotę jest taki plan....
    • Przez Rafał2222
      Witam. Pytanie to użytkowników traktorów zetorów które powstałych w latach --80. Czy u was też jest tak że na tabliczce znamionowej Vin poprzedza 0? I numer silnika też poprzedza 0 a na ramie i w dowodzie tego 0 nie mam.  Też tak macie?
    • Przez Marcin7745T
      mam problem z zetorem ciężko pali na zimnym długo kręci i robi kupe siwego dymu nim załapie na ciepłym pali dobrze silnik po remoncie, odpalał gdy początek wtrysku był przy gmp bo jak przyspieszyłem było gorzej a ze znaków nie ustawi bo sie nie godzi pewnie był zle rozrząd poznaczony, wcześniej palił dobrze a pompa wtryskowa była max przyśpieszona i wtrysk był prawie 5mm przed gmp i na tyle teraz ustawiłem, glowice zdjęte bo były mokre wtryski i myślałem ze puszcza też na tłoki ale jednak nie, zauważyłem ze są pęknięcia na trzech głowicach pomiędzy otworem wtrysku i zaworem wydechowym były sprawdzane i niby są szczelne ale chyba kupie nowe a i były źle założone uszczelki odwrotni, miało by to znacznie przy odpalaniu ? ktoś doradzi co jest nie tak ?

      jak przenieść temat bo znowu źle dodałem ?

      https://youtube.com/shorts/8qn3dtQzdZE?feature=share
      https://youtu.be/wXqhwmXQjFQ
      https://youtube.com/shorts/xuI-WtauziA?feature=share
    • Przez Mateusz_105
      Był ktoś oglądać, warto?
       
      https://www.olx.pl/d/oferta/zetor-7245-88r-polecam-CID757-IDRoB9L.html
    • Przez kamilkowgier
      Witam,
       
      Potrzebuje pomocy przy Zetorze Major 80. Mam problem z wyskakującą dzwignią wom. Po załączeniu i puszczenia sprzegla wałka, dzwignia wyskakuje  i wyłącza wałek. Czy powodem będzie uszkodzona zębatka czy jest na to jakis inny sposob? Jesli zębatka to w jaki sposob sie tam dostac? 
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj