prezesmax

Jakie macie spalanie w swoich zetorach??

Polecane posty

Pawel328    635

Przy 4 biegu to chyba więcej Ci spalił niż 3,5 litra ropy... i w ogóle to czwórka nie nadaje się do bronowania. Ja wiem że te stare zetory są wolniejsze. Bo jak mój sąsiad orze Zetorem7211 i ja swoim Zetorem5320 obok siebie mamy pola to on 2, a ja 1 i idą tak samo. Zaś ja bronuje 2, a on 3.


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Zwykle również bronuję na 3.szosowej, ale przy bronowaniu podorywki na 4. przy 1200 obrotów naprawdę tyle spalił! Ziemia była lekka, prędkość niezbyt duża (brony nie podskakiwały), wydajność 2 ha/h...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio przy bronowaniu (brona 5) mój 7211 spalił 3,5l/godz. czyli około 1,75 l/ha. Bieg IV szosowa, 1200 obrotów.

 

 

Tyle to t-25 pali.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Wiem, że wydaje się to jedną wielką bzdurą - tuż przed pracą i zaraz po tata natankował do pełna (stacja 2 km od pola), więc wiem dokładnie, ile spalił... Nie wiem tylko, dlaczego tak mało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look2305    0
zetor proxima 7441 z walami vaderstad rolex 6m 10-12 l na mtg

 

 

ursus 1224 plug 5*40 + wal pali okolo 14-16l na mtg wydajnosc okolo 1,30 do 1,50ha

Taka wydajność to nie realne, bo mój 1224 orze na 6kl.ziemi z kołami r38\18.4 1ha\h i pali 12-14 z kvernelandem 4*35 2szosową, albo 4polową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look2305    0
Tak masz racje Ferdek 07, mniej pali ale w forterze mam więcej biegów do dyspozycji i proxima ma tura do ładowania worków. Nawet z agregatem uprawowo siewnym famarol + poznaniak proxima radziła sobie świetnie, tylko zbyt szybko opuszcza ten agregat. Może wie ktoś jak wyregulować szybkość opuszczania?

zaraz tuż za pompą dobrze byłoby zamontować dławik, ale może nie mam racji...

 

jak czytam co poniektórcyh to mi włosy deba staja jak to zetor mało pali hehe 9 litórw paliwa na 1 ha orki dobre

spalanie zależy także od jakości paliw,jakie lejem do zbiornika.Nie raz każdy z nas przekonał się, że nie warto kupować tańszego paliwa, bo to pozorna oszczędność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocne255    0

Mój zetor 5211 z Anną na 1 baku 55 l robił 15 mtg z 3 skibowym na małych odkładniach od B 200 10 h zegarowych z gazem w podłodze a z 7 podorywkowym około 5,5 na ha. Ziemie mam takie ;Tutaj piasek a tam glina tu nizina tam wyżyna; i równiny też są, jak się nie dociska gazu do podłogi to jest oszczędniejszy.


zetor5211 c 360 ZT303D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12245    0

Mój zetor 12245 orząc z pługiem Unia tur vario 5, na 5 klasie ziemi przy pługu rozłożonym na 2.5m spalił 12 litrów na 1 hektar.... pracował na średnich obrotach rzędu 1750.... myślę, że spalanie ciągnika zależy także w pewnym stopniu od kierowcy...pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

mi średnio schodzi pełny bak (180 litrów) na 15 mtg różnej pracy, którą wykonuje, czyli średnio 12 l/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

mój 3320 mało to on nie pali,nie wiem ile, bo nie mierzyłem ,on raczej lubi bardzo czyste paliwo,bo jak się leje chodż trochę zabrudzone to filter jest zaje...

i ciągnik gaśnie od razu,mam jeszcze pronara i on wszystko przepali.

w instrukcji obsługi zetorów pisze ,że 3320 więcej spala od 5320,6320,7320(jednostka g/KWh)nie wiem czy to się sprawdza w praktyce.Zastanawia mnie jedna rzecz jak ma się poj. zbiornika paliwa do spalania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarko12    1

ja w swoim 7745 w orce pługiem 4*35 spale 7-8 litrów na mth, z tego wyniku jestem zadowolony bo nie jest on taki straszny. Na godzine to nie mierzyłem ale chyba godzina na 2000obr/min to się równa jednej motogodzinie.


Zetor 7745
Ursus C-360
Ursus C-330
Razem na 36 HA :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi nowa forterra 11441 na dotarciu pali w transporcie 5,6l/mth - chyba nieźle ;)


KOSZENIE ŁĄK I NIEUŻYTKÓW, ROZDRABNIANIE ŚCIERNISK, KARZCOWANIE UGORÓW
WWW.COUNTRYSERVICE.PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Mój 9540 na 1h pali 13-15 litrów góra, z pługiem 4 skibowym obracanym o szer, roboczej 180cm, teren górzysty. Jest to niezły wynik bo teren jest górzysty i ziemia ciężka.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Na hektar

A jak miałem Case MX100c to z tym samym pługiem palił 16-19 litrów!


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Mi 7711 ok 11litrów z pługiem na hektar może troszkę więcej czasami i mam nawet górki więc nie było źle zobaczymy teraz jak proxima będzie sobie radzić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

no u mnie proxima na dotarciu w transporcie też nie dużo pali ale i tak najwięcej na temat spalania zetora wiedzą ci co ich nie mają... i jak ktoś napisze że mu zetor w pracy spali poniżej 10l to od razu wielkie zdziwienie i niedowierzanie a czytając ten temat można powiedzieć że zetor nie pali tak dużo. Chociaż zdarzają się rozczarowani użytkownicy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liloboot    0

Miłe zaskoczenie bo mam go od niedawana 12245 w talerzówce 3 m na madach i na mokro 10 l/h zegarową a mój 1012 w tych samych warunkach i tą samą prędkością 15 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245
no u mnie proxima na dotarciu w transporcie też nie dużo pali ale i tak najwięcej na temat spalania zetora wiedzą ci co ich nie mają... i jak ktoś napisze że mu zetor w pracy spali poniżej 10l to od razu wielkie zdziwienie i niedowierzanie a czytając ten temat można powiedzieć że zetor nie pali tak dużo. Chociaż zdarzają się rozczarowani użytkownicy. :D

 

 

mądrze sformułowany post :) pozdrawiam!


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3
Mi 7711 ok 11litrów z pługiem na hektar może troszkę więcej czasami i mam nawet górki więc nie było źle zobaczymy teraz jak proxima będzie sobie radzić ...

 

a z jakim pługiem 3,4 skiby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ceres2
      To jak?? Nowy stary nabytek😁 i na sobotę jest taki plan....
    • Przez Rafał2222
      Witam. Pytanie to użytkowników traktorów zetorów które powstałych w latach --80. Czy u was też jest tak że na tabliczce znamionowej Vin poprzedza 0? I numer silnika też poprzedza 0 a na ramie i w dowodzie tego 0 nie mam.  Też tak macie?
    • Przez Marcin7745T
      mam problem z zetorem ciężko pali na zimnym długo kręci i robi kupe siwego dymu nim załapie na ciepłym pali dobrze silnik po remoncie, odpalał gdy początek wtrysku był przy gmp bo jak przyspieszyłem było gorzej a ze znaków nie ustawi bo sie nie godzi pewnie był zle rozrząd poznaczony, wcześniej palił dobrze a pompa wtryskowa była max przyśpieszona i wtrysk był prawie 5mm przed gmp i na tyle teraz ustawiłem, glowice zdjęte bo były mokre wtryski i myślałem ze puszcza też na tłoki ale jednak nie, zauważyłem ze są pęknięcia na trzech głowicach pomiędzy otworem wtrysku i zaworem wydechowym były sprawdzane i niby są szczelne ale chyba kupie nowe a i były źle założone uszczelki odwrotni, miało by to znacznie przy odpalaniu ? ktoś doradzi co jest nie tak ?

      jak przenieść temat bo znowu źle dodałem ?

      https://youtube.com/shorts/8qn3dtQzdZE?feature=share
      https://youtu.be/wXqhwmXQjFQ
      https://youtube.com/shorts/xuI-WtauziA?feature=share
    • Przez Mateusz_105
      Był ktoś oglądać, warto?
       
      https://www.olx.pl/d/oferta/zetor-7245-88r-polecam-CID757-IDRoB9L.html
    • Przez kamilkowgier
      Witam,
       
      Potrzebuje pomocy przy Zetorze Major 80. Mam problem z wyskakującą dzwignią wom. Po załączeniu i puszczenia sprzegla wałka, dzwignia wyskakuje  i wyłącza wałek. Czy powodem będzie uszkodzona zębatka czy jest na to jakis inny sposob? Jesli zębatka to w jaki sposob sie tam dostac? 
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj