prezesmax

Jakie macie spalanie w swoich zetorach??

Polecane posty

MaxiKing    0

Ogóleni forterry chyba duuuzo pala z tego co czytam wszedzie bo 18 na forterre to ddduuuzo tak mi sie zdaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozak11    0

Samesilver130 zbiornik w 6340 ma dokladnie 65 litrow wiem bo mam taki. a co do tych 6 litrow na godzine przy kukurydzy to nie wierze bo sam kosilem swoim to z 12 w godzine wyciagnal


....Zetor Power....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

jest taka zasada że gdy przeciąży sie silnik spali on duużo więcej (nietylko zetor) zawsze musi byc lekki zapas mocy i niewolno przekraczac obrotów nominalnych (może inna nazwa) czyli 2000 a najlepiej 1850.

A tak w temacie zbieram się zmierzyc spalanie w 7211 i w innych ale nie wychodzi :angry: ;) ale wiem ze pali bardzo duzo (ze 1,5 2 razy wiecej niż normalnie) w transporcie wozenie siana po 10 km w jedną strone ale wtedy jest gaz w podłodze a nawet pod ;):) czerwone pole :) :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxiKing    0
Zetor 11441 w orce spalił mi w 4X40 obrotowej ok 12l/mth. W lekkim transporcie ok. 7l/mth. Niedługo mniejmy nadzieję napiszę ile pali w 3 metrowym agregacie czynnym :)

 

Takie rzeczy to tylko w ERZE :) albo na polskiej wsi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszP    0

Mój zetor 5340 z pługiem unii 120B 35 3+1 spalił mi 10 l na godz (nie na mth) ale ha zrobiłem w 70min :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

to ja z innej ale podobnej beczki na spalenie w pracy niezwracam uwagi za bardzo bo jezdze tylko i wyłacznie na Ukrainskim paliwie a tego podobno spala sie wiecej w porownaniu do polskiego. Ale moj 10540 po przejechaniu 100 kilometrow (jechalismy pług sprawdzic i byc może kupic 50 km w jedna strone i 50km spowrotem , chcielismy zobczyc ile spali) po wiekszosci dziurawej drodze SPALIŁ 28 litrow to dużo? mało? czy normalnie?


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktm950    0
Takie rzeczy to tylko w ERZE ;) albo na polskiej wsi :D

Kwestionujesz moją wypowiedź, a nie wiesz ( i nawet nie próbujesz się dowiedzieć) jakie mam warunki glebowe, jakim biegiem, z jaką prędkością obrotową orzę...

Jako poważny człowiek podałem moje rzeczywiste dane pomiarowe. Wiadomo, że te pomiary nigdy nie będą hiperpoprawne, bo nie dysponuję sprzętem wykazującym odpowiednio dużą dokładność. Dlatego napisałem "ok.12l/mth", co znaczy w rzeczywistości 11-13 Co mi po tym że napiszę zaniżone wartości? Przecież nie tylko ja mam taki ciągnik na AF, więc jeżeli moje spostrzeżenia znacząco będą odbiegać od danych innych użytkowników, to i tak kłamstwo się wyda...

Proszę żyj sobie w niewiedzy i rozgłaszaj wszem i wobec już niemal mityczne przekonanie że każdy zetor to "smok" i że w orce nie spali mniej niż 20l/mth. Skoro już lecimy sloganami reklamowymi, to: "mi to lotto", czy cię przekonałem :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Tylko ze ci co twierdza ze zetory to smoki to nigdy nim nie jezdzili-a slyszeli to od tych co zetorem 7211 ciagali maszyny od 330 :rolleyes: ewentualnie 360.Tak samo z forterrami czy proximami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Właśnie jak do 7211 zaczepią pług 3x30, agregat 2,1m i talerzowkę 2m to nic dziwnego że potem mówą że żetor to smok itp. Co z tego że dużo spali na mth jak i dużo zrobi w tym czsie (oczywiśce z odpowiednią maszyną)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Jak to napisal @wojtas "skoro piszecie ze zetor duzo pali to niech chociaz ciagnie konkretna maszyne"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

ale czy mozecie podac to spalanie w przeliczeniu na hektar orki? podac:

-glebokosc orki

-rodzaj gleby

- i jaki kawalek (prosty czy krotki czy moze klin)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15

forterra 10641

głebokość 25-30max

3-4KL

 

13-14l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
585    0

mój 7211 pożarł ok 14l w orce pługiem 5 (podorywkowym) przez 1,5 godziny pracy (zegarowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

ZETOR 7211 dawniej z pługiem 3x35 w orce na 4 klasie ziemi na 25-30 cm wychodził 7l\godzine

 

A dziś w TURze i w pracach około podwórka ok 5l na godz

 

 

T-25 3l na godzine w lekkich pracach podwórkowych ( cięzkich nim nie robie )

 

 

DEUTZ DX6.05 10l na godzine w orce w skibach 4x45 na 4,5,6 klasie ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

zetor proxima 7441 z walami vaderstad rolex 6m 10-12 l na mtg

 

 

ursus 1224 plug 5*40 + wal pali okolo 14-16l na mtg wydajnosc okolo 1,30 do 1,50ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zetor 8045 przy orce 10 l na godzine...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38
to chyba bardzo ciężko ma 7441 z tymi wałkami?

az tak ciezko to niema tylko ze szybko sie jezdzi

post-4013-1204202207_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarpen12    1

Moja forterra 12441 przy rozsiewaczu a więc przy lekkiej pracy spaliła 8,5l na mth. Obroty miałem na 1500-1700.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszbor    0

Mam pytanie jesli na liczniku od motogodzin jest 3524 w forterce to sie czyta ze mam 35mtg te dwie ostatnie cyfry to to sa minuty tak? ich sie nie czyta do motogodzin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarpen12    1

Tak masz racje Ferdek 07, mniej pali ale w forterze mam więcej biegów do dyspozycji i proxima ma tura do ładowania worków. Nawet z agregatem uprawowo siewnym famarol + poznaniak proxima radziła sobie świetnie, tylko zbyt szybko opuszcza ten agregat. Może wie ktoś jak wyregulować szybkość opuszczania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiemik    1

forterra 9641,pług 4x40,obornik 30cm,III kl,pole 32m x 320m (1,04ha)

spalił 16l 1,7mth. 1,5 godz co dało:

1mth-9,4l 1 godz-10,7l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mechaniki    5

Mój zetor 6748 podczas orki pługami unia grudziąc 3*30 na obszarze 1,5hektara spalił 20 litrów ropy, jeździłem na 2 szosowej z załączonym przodem, a pole dopiero 2 rok uprawiane bo przedtem jakieś 5lat leżało nie uprawiane. Pole to zaorałem w 3,5 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ceres2
      To jak?? Nowy stary nabytek😁 i na sobotę jest taki plan....
    • Przez Rafał2222
      Witam. Pytanie to użytkowników traktorów zetorów które powstałych w latach --80. Czy u was też jest tak że na tabliczce znamionowej Vin poprzedza 0? I numer silnika też poprzedza 0 a na ramie i w dowodzie tego 0 nie mam.  Też tak macie?
    • Przez Marcin7745T
      mam problem z zetorem ciężko pali na zimnym długo kręci i robi kupe siwego dymu nim załapie na ciepłym pali dobrze silnik po remoncie, odpalał gdy początek wtrysku był przy gmp bo jak przyspieszyłem było gorzej a ze znaków nie ustawi bo sie nie godzi pewnie był zle rozrząd poznaczony, wcześniej palił dobrze a pompa wtryskowa była max przyśpieszona i wtrysk był prawie 5mm przed gmp i na tyle teraz ustawiłem, glowice zdjęte bo były mokre wtryski i myślałem ze puszcza też na tłoki ale jednak nie, zauważyłem ze są pęknięcia na trzech głowicach pomiędzy otworem wtrysku i zaworem wydechowym były sprawdzane i niby są szczelne ale chyba kupie nowe a i były źle założone uszczelki odwrotni, miało by to znacznie przy odpalaniu ? ktoś doradzi co jest nie tak ?

      jak przenieść temat bo znowu źle dodałem ?

      https://youtube.com/shorts/8qn3dtQzdZE?feature=share
      https://youtu.be/wXqhwmXQjFQ
      https://youtube.com/shorts/xuI-WtauziA?feature=share
    • Przez Mateusz_105
      Był ktoś oglądać, warto?
       
      https://www.olx.pl/d/oferta/zetor-7245-88r-polecam-CID757-IDRoB9L.html
    • Przez kamilkowgier
      Witam,
       
      Potrzebuje pomocy przy Zetorze Major 80. Mam problem z wyskakującą dzwignią wom. Po załączeniu i puszczenia sprzegla wałka, dzwignia wyskakuje  i wyłącza wałek. Czy powodem będzie uszkodzona zębatka czy jest na to jakis inny sposob? Jesli zębatka to w jaki sposob sie tam dostac? 
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj