Arek

Kasowanie luzu na przedniej osi - regeneracja obudowy 61xx

Polecane posty

Arek    218

Zdjąłem przednią oś aby wymienić tulejki. Niestety okazało się, że dość mocno wytarta jest też obudowa trzymająca mechanizm różnicowy.

Da się to regenerować przez napawanie, toczenie i szlifowanie?

Ktoś to robił? Jakie koszta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Ja mam to zrobione bo też tak miałem że mi główkę zjadło i ten czop po drugiej stronie w główce zostało stoczone i założona tulejka z jakościowego materiału żeby przywrócić poprzedni wymiar a a czop w obudowie został tylko obtoczony do tego dorobione tulejki z brązu koszt z materiałami 700zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Tylko, że po stoczeniu główki zostanie tylko kilka mm grubości ścianki i boje sie czy to wytrzyma a naspawanie tulejki chyba tak nie wzmocni co pełny materiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Nie wiem czy w serii 61xx jest tak samo jak w 30xx ale cienki zostaje tam gdzie jest symmering a tam gdzie łożysko jest o wiele grubiej więc zdjęcie tych 2-3 mm raczej nie zaszkodzi chyba że masz tur-a to jest większe ryzyko że nie wytrzyma. U mnie tokarz zdjął 2 góra 3 mm i założył tuleję stalową na miejsce zebranego materiału. Napawanie w grę nie wchodziło bo podobno trzeba by było i gniazdo pod łożysko przetoczyć a to trzeba było by zrobić za jednym mocowaniem w maszynie to s z kolei było nie możliwe i jest jak jest i powinno być ok. Możesz jeszcze kupić używaną główkę ale to koszt większy min.300zł za kg używki. Albo pytaj tu mi robili wałek ataku http://allegro.pl/massey-ferguson-regeneracja-przedniego-napedu-i3863755843.html#

Edytowano przez sznajdik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilb    11

robiłem to w 3060 ponad 2 tyś wyniosło napawanie i toczenie cały most zawiozłem bez zwrotnic i oba łoża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jakaś wyspecjalizowana firma? Ja zawiozłem to firmy, która robi szlify silników i zobaczą czy da rade to w maszyne włożyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zolwik1990    1

Też właśnie planuję remont przedniego mostu mf 3085. Tak się składa że mam zdarte frezy na wałku ataku i nie wiem czy ucinać wałek i dospawać nowy czy może da radę jakoś napawać i wyfrezować. Co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Mi zrobili nowy i nałożyli stary tryb na niego w tej firmie co podałem link wyżej a czy dobrze zrobili to się dowiem jak go dostanę bo już podobno jest w drodze, dość tanio to kosztowało. Stary napawać da się ale gorzej z obróbką podobno bo nie idzie w podzielnicę zamocować bo tryb przeszkadza a obrobić frezem też się nie da bo twardy materiał tyle mi mówili tokarze jak latałem po okolicznych specach żeby to naprawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek49    0

Witam czy może mi ktoś podać wymiary podkładek aby usunąć luz na przedniej osi w 3070.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Sprawdź czy nie masz tulejek wyrobionych najpierw A podkładki to moim zdaniem musisz indywidualnie dorabiać bo na pewno wytarł ci się trochę most i oryginalna podkładka nic nie załatwi trzeba dorabiać nową trochę grubszą od starej i musi być potem zahartowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      A wiec mam taki problem w moim MF 3080 ze zawiasy w dzwiach czy tam te tulejki plastikowe co tam sa juz sie wyrobiły i drzwi sie opusciły troche i zamykaja sie tylko na pierwszy zabek w zamku i to do tego z trudnoscia ale nie wiem jak wybic te swoznie które sa w zawiasach? Moze ktos juz to robił w swoim MF albo wie jak to zrobic bo ja probowałem i nie mam pojecia jak sie za to zabrac wogole ani w jedna ani w druga strone nie chce to wyjsc. A i jak potem to sie wybije to co z tym zrobic? Dotoczyc nowe swoznie i tulejki do nich zeby drzwi chodziły dobrze jak nowe? Bede wdzieczny za pomoc jakakolwiek. Moze problem wydaje sie smieszny ale w codziennym uzytkowaniu to przeszkadza.
    • Przez janek884
      Witam,
      Chciałbym się Was poradzić w sprawie wycieku z przedniej zwolnicy. W miejscu gdzie zaznaczyłem na zdjęciu strzałką wycieka olej i jest luz w miejscu w którym wałek wchodzi do koła.  Luz jest wyczuwalny ręką i wynosi ok 2mm. Niedawno został wymieniony uszczelniacz w tym miejscu, jednak luz powoduje to że olej wciąż cieknie (po kilku mth od naprawy).
      Wyciek jest od strony koła, a od strony mostu przedniego jest szczelnie.
      Ma ktoś pomysł jak usunąć luz 2mm w miejscu strzałki na zdjęciu? Dodam że w drugim kole jest bez luzu.

    • Przez mf387
      Witam serdecznie
      Zmagam się z problemem zużytej pompy wtryskowej w MF 8120. Ciagnik ciężko palił na ciepłym a po pewnym czasie zaczynał przygasać na rozgrzanym silniku podczas np zmiany biegu. W tamtym tyg zawiozłem pompe do regeneracji lecz w zakładzie tym powiedzieli mi że głowica jest do wymiany i w hurtowniach do których mają namiary brakuje części do tej pompy. Czy miał ktoś podobny problem? Czy macie jakiś zaufany dobry zakład który regenuruje pompy? A może macie namiary na hurtownie gdzie moge dostać części do takiej pompy. Dziś niestety nie mg podać nr fabrycznych pompy gdyż jutro przywioze ją z zakładu. A może podpowiecie mi jakis inny pomysł na rozwiązanie mojego problemu. Z góry dziekuję za odpowiedzi i poświecony czas. 
       
    • Przez Mycek5120
      Witam 
      czy ktoś orientuje się ile powinno być gazu w hydro akumulatorach od amortyzacji osi? Z tego co wiem są dwa duży i mały  praktycznie na środku ciągnika z dołu osłonięte blachą . Mam wrażenie że os jest zbyt sztywna słabo wybiera i chciałem dać te akumulatory do sprawdzenia tylko nie wiem ile powinno być w nich prawidłowo nabite. Ma ktoś dojście do takich danych?
    • Przez artur04c
      Witam, potrzebuję katalog części do Claas Arion 640 do przedniej miękkiej osi, ponieważ nie znam numerów katalogowych. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj