Skocz do zawartości
kornas

Światła LED na belce opryskiwacza.

Polecane posty

Kula07    137

A jak jest z czystością listwy ledowe? Czy kurz się na niej nie gromadzi?

Bo łatwiej chyba jest wyczyścić 4 halogeny niż całą belkę?

Petrol    6

A jak jest z czystością listwy ledowe? Czy kurz się na niej nie gromadzi?

Bo łatwiej chyba jest wyczyścić 4 halogeny niż całą belkę?

Nie ma najmniejszego problemu, oświetlenie jest zupełnie bezobsługowe. zdarzyło mi się umyć dwa razy lance ale trwało to dosłownie 3 minuty.

tomek73    186

Kupiłem  wczoraj 7 listew czyli 70 sztuk tych  modułów ledów, będzie się działo.

Wiadomość z agroFakt.pl

markendmark    1

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest montaż ledów dalekosiężnych, 2 lampy łatwo zamontować, mało kabli a efekt jest super.

[galleryimg=610367]

Jakie by musialy byc te ledy dalekosiężne? 4 diody,albo 6 diody ? mam belke 21m i chce zastosowac 2 lampy.

Arek    113

Nie ma znaczenia ile diod, ważny aby miały skupioną wiązkę a nie rozproszoną.

Arek    113

Tak jak pisałem wcześniej, dalekosiężne, wiązka skupiona.

markendmark    1

Zamontowałem halogeny led dalekosiężne i efekt jest zadawalający, dobrze ze nie bawilem się z taśma led albo z modułami

kamil96    36

Przeczytałem powyższe wypowiedzi związku z oświetleniem belki ja mam oryginalnie w Pilmecie 2 halogeny zwykłe i chcę właśnie zmienić żeby był fajny efekt i ładnie oświetlało i tu pytanie założyć 2 helogeny led czy bawić się w te taśmy led? 

markendmark    1

Spróbuj najpierw z halogenami led o swietle skupionym a jak ci nie bedzie pasowac to potem tasma led, ale nie bedzie potrzeby.

Edytowano przez markendmark

ursusek-360    46

Witam. Mam problem bo nie mam jak zamontować modułów led, ani za jak i przed dyszą nie ma miejsca. Zda to egzamin jak zamontuję je obok dyszy?

Przepiorek    15
Przepiorek    15

<p>GoRAL1 - rozszerz to co chciałeś  napisać, bo chyba automatyczny słownik włączyłeś i nie kumam co napisałeś.</p>
<p>Chyba nie w temacie.</p>

graffity1    0

Przeczytałem powyższe wypowiedzi związku z oświetleniem belki ja mam oryginalnie w Pilmecie 2 halogeny zwykłe i chcę właśnie zmienić żeby był fajny efekt i ładnie oświetlało i tu pytanie założyć 2 helogeny led czy bawić się w te taśmy led? 

kolego pod co masz podłączone zasilanie tych halogenów? czym je włączasz? jestem w trakcie robienia instalacji w swoim opryskiwaczu i nie wiem jak podłączyć te halogeny aby mi nie topiło bezpieczników i kabli... 

Przepiorek    15

Ja mam zamontowane w ten sposób. Odsunął bym je jeszcze o 5-10 cm do tyłu i 10-15 cm w dół.

Wtedy podświetlenie byłoby idealne.

Zasilanie jest poprowadzone z kabiny ciągnika. Tam jest kabel 3m podłączony do +/- z włącznikiem, bezpiecznikiem i przekaźnikiem.

Zakończony wtyczką Deutsch. Dalej jest kabel pod całym opryskiwaczem opaskami przyczepiony do węży.

Działanie jak na obrazku.

post-11859-0-40326300-1485519176_thumb.jpg

post-11859-0-29391900-1485519201_thumb.jpg

Arek    113

Trzeba było podpiąc lampy do fabrycznego złącza amazone, są tam wolne przewody i włącznik założyć w sterowniku. Było by jak z fabryki.

Przepiorek    15
Napisano (edytowany)

To jest Amazone z 1999 roku.

Nie sprawdzałem, może i jest.

Komputer przerabiałem pod zamykanie sekcji przez GPS. Dołożyłem trochę przekaźników.

Miejsca tam już nie ma pod dodatkowe przełączniki.

Edytowano przez Przepiorek

woytek    3

Trzeba było podpiąc lampy do fabrycznego złącza amazone, są tam wolne przewody i włącznik założyć w sterowniku. Było by jak z fabryki.

Możesz rozwinąć temat, gdzie się tam "wpiąć" i czym uruchomić oświetlenie ze sterownika Serwisant przy uruchomieniu twierdził, że w oryginale jest osobny przewód z włącznikiem na kablu i nie da się podłączyć oświetlenia do komputera.

Arek    113

Mam UF1000 z lat 90tych.

Sterownik sekcji podobny jak tu:

4e112e8113fcd512e632395bce5dd9f0.jpg

Nad piktogramami sterowania belką są powiercone otwory do sterowania hydrauliką belki. W jedno z tych miejsc włożyłem przełącznik

przelacznik-hebelkowy-podswietlany-asw-1

podłączony przez bezpiecznik 5A pod główny włącznik. W przewodzie do opryskiwacza było kilka wolnych żył. Wystarczy puścić przewody z okolicy rozdzielacza do lamp na belce i wygląda jak oryginalnie montowane.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się