Zaloguj się, aby obserwować  
grego

Przenośnik ślimakowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grego    385

Witam

Jako, że nie udało mi sie nigdzie dorobić przedłużenia do przenośnika jaki posiadam więc musze się rozglądnąć za nowym ewentualnie starą może sprzedam.

Przeglądałem parę ofert i z tego co widzę Dozamech ma dość fajne przenośniki może nie takie tanie ale wydają się solidne bez spawów itd. tylko jedna rzecz mnie nieco niepokoi, a mianowicie łączenie elementów za pomocą klamer. Nie żebym uważał to za zły pomysł bo aktualnie mam żmijkę (jakaś zachodnia) łączoną w taki sposób tyle, że klamra ma długość ze 50cm i bardzo doże trzyma konstrukcje, a w Dozamechu klamra ma parę cm długości i się obawiam czy przy długości 6-8m z czasem nie będzie się to wyginać czy telepać jak się te klamry "wymęczą".

Ma ktoś może przenośnik od nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

jakiej średnicy masz żmijkę? Ojciec zamówił wczoraj przedłużkę 2 metrową o średnicy 140mm. Ślimak mamy z firmy POM Augustów, więc od nich zamawialiśmy też przedłużkę. Od dłuższego czasu robią je na klamry a my mamy na śruby. Bez problemu się dogadaliśmy przez telefon. Mają wykonać na zamówienie z kołnierzami na mocowanie ze śrubami. Cena tej przedłużki to 450zł. Wszystko zależy jaką masz średnicę żmijki. Jeżeli była by taka sama jak moja to bez problemu Ci dorobią. Najwyżej zamawiaj taką, tylko niech nie wiercą dziur. Sam sobie nawiercisz i dopasujesz otwory do swojego ślimaka. POM Augustów robi jeszcze żmijki o średnicy 100mm i 200mm oraz wspomniana wyżej 140mm


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Żeby ktoś miał w ofercie wymiar 125mm to by problemu nie było, a tak nikt zbytnio nie chce takiej zrobić bo to ślimaków takich nie mają czy co tam innego do POMu akurat nie dzwoniłem ale raczej innej średnicy też nie będą chcieli robić, pozatym bardzo daleko do nich mam.

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Mamy i 125mm. http://tablica.pl/oferta/nowe-podajniki-slimakowe-zmijka-do-zboza-6m-9m-mazowieckie-ID23nFf.html zadzwoń. Na pewno się dogadasz ;) A jak masz daleko, to facet Ci wyśle kurierem. http://allegro.pl/podajnik-slimakowy-zmijka-6m-ocynk-nowa-promocja-i3770328105.html tutaj masz inny link i bardzo dobrze widać, że są skręcane na śruby.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Zamierzam kupić podajnik ślimakowy 6-metrowy o średnicy 100-120. Ma służyć głównie do załadunku zboża ze strychu, góry na przyczepy, więc na wydajności tak bardzo mi nie zależy. Mam w związku z tym pytanie: czy są jakieś istotne różnice między przenośnikami "renomowanymi" typu POM Augustów, Dozamech a rzemieślniczymi. Np. czy rura przenośnika jest bezszwowa czy zwijana z blachy i łączona, grubość ścianki rury itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Zamierzam kupić podajnik ślimakowy 6-metrowy o średnicy 100-120. Ma służyć głównie do załadunku zboża ze strychu, góry na przyczepy, więc na wydajności tak bardzo mi nie zależy. Mam w związku z tym pytanie: czy są jakieś istotne różnice między przenośnikami "renomowanymi" typu POM Augustów, Dozamech a rzemieślniczymi. Np. czy rura przenośnika jest bezszwowa czy zwijana z blachy i łączona, grubość ścianki rury itp.

 

Miałem nieco pisać na ten temat w odniesieniu do postu karol091193 ;) dzięki z linki. Akurat już widziałem te ogłoszenia i chyba jedyny producent który robi średnice 125 tylko że, widziałem zdjęcia na ich stronie i rura jest zwijana w jakiś szew i widoczny jest taki spory faud wzdłuż rury grubość pewnie 1,5mm bo w tej cenie raczej 2mm nie zrobią. Nie wiem jak jest robiony ślimak ale "tanie" podajniki mają ślimak robiony z krótkich odcinków spawanych ze sobą, a nie nawijanych na całą oś. Ja akurat mam żmijke jakąś zachodnią bezszwową rura i ślimak 2mm nawinięty, a nie spawany i sobie ją bardzo chwale ale niestety nikt mi takiej nie chce zbytnio dorobić przynajmniej z tych lepszych producentów aby miała podobne parametry owszem dorobić idzie ale zwiną mi kawałek blachy zespawają i ślimak z kilkunastu odcinków raczej nie chciałbym tego łączyć z tą co mam i to na dodatek obejmą. Kiedyś miałem pożyczoną taką tanią żmijke i z jej pracy zachwycony zbytnio nie byłem, pozatym mimo większej średnicy była wolniejsza od mojej . Taki Dozamech, POM, czy nawet M-Rol mają rury bezszwowe ślimaki w całości i scianki 2mm tylko w dozamechu te klamry mnie nieco niepokoją, ale może bez zasadnie. Ja też potrzebuje jak kolego wyżej żmijke do załadunku tira także jakaś strasznie wydajna nie musi być ta co aktualnie mam 125mm to aż nadto bo jak z sąsieku sypaliśmy to trzech ludzi ledwo nadążało, a tir był załadowany w 2-2,5 godz. Chętnie wysłucham opinie tych co mają mniejsze średnice 100-120 jak to idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Dziś będąc w stodole spojrzałem na ślimak jak jest wykonany z POMu i starsze modele(1 przedłużka 2 metrowa) była łączona z 2 rur 1 metrowych, a na wierzchu jest taka obejma o szerokości 5 do 10cm, a nowsze są zrobione z blachy z tą fałdą, tak na oko to ona ma od 0,5cm do 1cm może więcej(chodzi o fałdę). Nie mogę tego dobrze określić, bo ślimak jest w powietrzu. Jutro ojciec ma przywieść tą przedłużkę z POMu to dokładniej jej się przyjrzę. Na twoim miejscu nawet bym się nie zastanawiał i brał tą co wysłałem w linku, ona może jedynie różnić się ślimakiem tzn. jego wykonaniem który może wpłynąć na wydajność, ale nie średnica rury.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Nie no oczywiście mi nie chodzi o to, że fałda wpłynie na wydajność bo to jest pomijalne. Chodzi o sposób zwijania rury, te lepsze jak pisałem są bezszwowe lub spawane są laserem przez całą długość, a te bardziej ziemieślnicze są zwijane z kawałka blachy i poprostu "łapane" w paru miejscach migomatem lub zgrzewne punktowo tak jak te z linku. A sposób wykonania rury pewnie wpłynie na żywotność i stabilność/sposób pracy. Miałem kiedyś pożyczoną taką właśnie zlepianą z kawałków blaszek żmijke to ona mi się wyginała w rękach... i co trochę musiałem ja gdzieś podpierać i ustawiać bo ślimak się klinował w rurze.

 

Tak jeszcze myślę nad średnicą aby była w miarę mobilna i jako tako coś zabierała. Dziwie mnie jedna rzecz np żmijka kongsklide o średnicy 100mm ma wydajność 10t pod kątem 45st i 5t pod katem 90st. A żmijka w sumie renomowanego polskiego producenta o średnicy 110mm ma wydajność 7t /h i może pracować pod max kątem 45st to skąd tak duża różnica w wydajności? W sumie to mogę to potwierdzić na swojej bo chyba mam starą kongsklide i jest wydajniejsza od większej polskiej jaka miałem pożyczoną

 

Edit

Udało mi się kupić przedłużkę do mojej żmijki rura bezszwowa ślimak jednolity z dobrego materiału. Znalazłem gościa który robi przeróżne takie rzeczy m.in przenośniki do kombajnów zachodnich itd. Materiał czyli rury bezszwowe i ślimaki są z niemiec o on przycina jaki wymiar się chce ze średnicą też nie ma problemu bo bardzo dużo różnych ma, robi też gotowe przenośniki, paśniki itd. Za 3m dałem 400zł, jakby ktoś potrzebował zrobić taką rzecz do dam namiar.

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

W tym roku kupuje żmijke i tak sie zastanawiam która by była lepsza czy zachodnia- ale to znów małe średnice 100 conajwyżej 120mm, czy nowa polska powiedzmy 140mm. ceny zachodonich to za 120mm 6mb-około 1600zł. Przemawia za nimi cena i jak wyżej kolega pisze jakość materiałów i wykonania. Jak sie nie uda kupić to zrobie do niej kosz i wózek wąski. Jaką może mieć wydajność taka zachodnia żmijka, czy realne jest opróżnić przyczepe 3,5t w 10min?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemx110    0

Ma żmijke Kongskilde i jakąś niemiecką "NO name". Taka sama średnica, silnik w Kongskilde mniejszy a i tak jest szybsza.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Jednak kupiłem żmijkę Sobmetal 140mm z wózkiem z podnoszeniem i opuszcaniem na korbkę-luksus sprawa. Ogólnie oceniam sprzet bardzo dobrze. Duża wydajność.

 

A tak w ogóle to ciekawe czy ktoś próbował rurami odprowadzać zboże spod wylotu? Ja mam bardzo ciasno i wąskie wejścia do pomieszczeń, w tym roku była żmijka noszona i zawieszana na takich szynach jezdnych na rolce, ale i tak było sporo uganainia się. Na nastepne żniwa zrobie kosz zasypowy pod rozrzutnik-zwalam taśmami. Teraz wpadłem na pmysł coś jakby rozdzielacza stosowanego w silosach przy żmijce pionowej. U mnie wyglądało by to tak, że miałbym 4 rury idące do każdego z pomieszczeń i jak jedno zapełniłbym to odpinałbym jedną rurę i zapinał drugą -160mm metalową. Łatwiej byłoby z pcv ale one odpadają bo się elektryzują. Żmijka max do góry, rury będą nachylone około 40* Stosował ktoś coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj