Zaloguj się, aby obserwować  
ORION1

Czy Pronar 82A da rade z agregatem uprawno siewnym ???

Polecane posty

ORION1    1

Siemka wszystkim. Mam pytanie pośadam Pronara 82A i chce kupić agregat uprawno-siewny unia grudziądz. W gre wchodzą dwa modele ARES L/S lub

ARES L/Z ( http://www.uniagroup.com/pl/uprawa-siew.htm ) o szerokość 2,7 odnośnie uciagu to niee mam wątpliwość że da rade ale czy będzie podnośł o to pytania ARES L/Z jest cięszy o 155 kg i droszy o 2 tys. Czy warto dopłać te 2 tys ziemie mam średnie troche iłów jest ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Moja sąsiadka ma ten zestaw z Famarolu z wałem gumowym i lata jak szalona... nawet bez podnoszenia siewnika podniesie cały zestaw ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Umnie gość lata 82tsa z agregatem unii chyba i podnosi go spokojnie bez podnoszenia siewnika na hydropaku. A z uciągniem nie ma problemu. Pełne obciążenie czyli 450 kg na przodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

Znojomy ma taki zestaw i bez problemu daje rade. Tylko nie wiem jak zachowuje się taki zestaw na krzywych polach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Lepszy je L/Z, ma lepszy wał , lecz jest trochę cięższy, więc potrzeba by więcej obciążników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kopernik    0

Znam koleśia który MTZ-tem o udzwigu 2,5t targa taki zestaw ale ma dodatkowe obciążenie na przód i loto że hej!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Siemka wszystkim. Mam pytanie pośadam Pronara 82A i chce kupić agregat uprawno-siewny unia grudziądz. W gre wchodzą dwa modele ARES L/S lub

ARES L/Z ( http://www.uniagroup.com/pl/uprawa-siew.htm ) o szerokość 2,7 odnośnie uciagu to niee mam wątpliwość że da rade ale czy będzie podnośł o to pytania ARES L/Z jest cięszy o 155 kg i droszy o 2 tys. Czy warto dopłać te 2 tys ziemie mam średnie troche iłów jest ???

no nie wiem jak podnośnik sie w tym zachowa ;)

u nas gosc mtz'em targa zestaw 3m, siłownik c-110, pompa, rozdzielacze nowe -wyniosło go to 2tys ale ze standardowym obciążeniem z przodu jakoś mu idzie :P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszP    0

no jak wziąłbyś go na PROW to wyszło by tyle co za aresa a o ile szybciej i lżej :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

mój dobry znajomy ciąga 3m zestaw uprawowo siewny proximą 80km. w zestawie jest jakiś agregat z famarolu(dokładnie nie pamiętam który) i poznaniak. jakoś mu ta proximka to ciąga bo parę hektarów na jesieni posiał tym zestawem. więc jeśli proxima daje radę z 3m to Twój pronar z 2,7 nie powinien mieć najmniejszego kłopotu.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fobos    3

Znajomy pronarem z 94 roku ciąga 3metrowy aktywny agregat amazone z poznaniakiem i daje rade, jedynie ma własnej produkcji TUZ na którym wiesza standardowe obciążenie, ja mam 3m aresa i również mogę jeździć, zawracać na rozłożonym siewniku bez dokładania dodatkowego obciążenia. Śmiało kolego bierz tego aresa na pewno nie będzie Ci ciągnikiem bujać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cuubs    1

Myślę ze agregat uprawowo-siewny 2,7 spokojnie pociągnie i co najważniejsze podniesie. Jednak czy nie lepiej kupić jakiś lżejszy( chodzi o konstrukcje) o szerokości 3 m. wtedy pasuje do ścieżek od opryskiwacza no zawsze wzrasta wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fobos    3
Myślę ze agregat uprawowo-siewny 2,7 spokojnie pociągnie i co najważniejsze podniesie. Jednak czy nie lepiej kupić jakiś lżejszy( chodzi o konstrukcje) o szerokości 3 m. wtedy pasuje do ścieżek od opryskiwacza no zawsze wzrasta wydajność.

 

Czy 15cm agregatu i siewnika aż tak dużo waży, że 2,75m podniesie, a 3,0 m jest już w stanie wysłać przód ciągnika w niebiosa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1
moim zdaniem warto dołożyć pare złotych i kupić marsa i nie będziesz ryzykował czy da czy nie da rady podaje link

http://www.uniagroup.com/pl/uprawa-siew.htm#mars-xl

 

Może przy marsie nie będzie miał problemu z podnoszeniem ale zwróćcie uwagę że mars ma dodatkowe koła za agregatem, jest półzawieszany, będzie to dodatkowy kłopot, nie ma to jak aregacik zawieszany....

Mam dokładnie takiego samego aresa który jest w pierwszym poście, piękna sprawa, mój ma 3 m, 2 rzędy kultywatora całkowicie wystarczają, polecam go.

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronio82SA    1

Unieśc to go uniesie (całośc siewnik i agreget) ale przy nawracaniu siewnik będziesz musiał troche unosic nad AGREGAT w celu nie podrywu przodku.

Chyba że dołożysz ze 200kg na przodek to wtedy wszystko gra i buczy! :D


Nie ma przyjemniejszej myśli że żniwa 2009 już niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

raczej powinien skoro wiara zakłada agregaty uprawnosiewne do zetora 7245, a gdzie zetor a pronar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sasiad    0

ja mam pronara 82TSA (90KM) i chciałbym kupic do niego jakis agregat uprawowo siewny najlepiej 3m. zeby scieszki do opryskiwacza pasowały, doradzcie coś... myslicie ze z QUICK L ACTIVE z Uni dał by sobie rade?http://www.uniagroup.com/pl/siewniki-nabudowane.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fobos    3
ja mam pronara 82TSA (90KM) i chciałbym kupic do niego jakis agregat uprawowo siewny najlepiej 3m. zeby scieszki do opryskiwacza pasowały, doradzcie coś... myslicie ze z QUICK L ACTIVE z Uni dał by sobie rade?http://www.uniagroup.com/pl/siewniki-nabudowane.htm

 

Nic nie napisałeś na jakich ziemiach będzie pracował, bo w tym przypadku to bardzo istotna kwestia, po drugie, z uciągiem nie będzie problemu, ale na bank będziesz potrzebował paru dodatkowych kg na przodzie, mimo, że ten agregat ma zwarta budowę to i tak 1300 kilo swoje robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sasiad    0

ziemie na terenie Opolszczyzny kl II i III wiec raczej ciezkie! 1300 wazy sam zestaw +450 zasypu pewnie koło2000kg powinno sie zamknac a Pronar ma 3500 km na pompie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sasiad    0

ziemie II i III klasa wiec raczej ciezkie! zgadza sie własnie dla tego zastanawiam sie nad tym agregatem bo ma zwarta budowe i srodek ciezkosci był by blisko ciagnika! 1300 wazy sam zestaw +450 zasypu... :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj