Pawel2606

jakie sito do śrutownika bijakowego

Polecane posty

Pawel2606    34

Wie może ktoś jakiej wielkości ma szczeliny sito w swoim śrutowniku? Chodzi mi o sito szczelinowe.Nie wiem jakie kupić żeby pasza nie była zbyt gruba albo żeby nie zrobiło mąki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek231990    3

Planuje zakup śrutownika ssąco-tłoczący nowy jakiej firmy jest dobry i w rozsądnej cenie i jakie sita lepsze szczelinowe czy oczkowe( na których szybciej się śrutuje i jaka jakość śruty?)zależy mi na jakim sicie drobna pasza? 1.8, 2.0mm? tak żeby opasy miały dobrą strawność paszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

Wie może ktoś jakiej wielkości ma szczeliny sito w swoim śrutowniku? Chodzi mi o sito szczelinowe.Nie wiem jakie kupić żeby pasza nie była zbyt gruba albo żeby nie zrobiło mąki.

ja mam sito szczelinowe 2,8mm od nowości takie jest, wydaje mi się że śruta jest ok. założyłem kiedyś na próbę 1,8mm ale to zbyt drobne, zamiast śruty mąka wychodzi :) . Mam zamiar zmienić na sito oczkowe, 4mm bo może wydajność rozdrabniacza się poprawi, co sądzicie o tym pomyśle??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

Dla trzody pasze produkuję na sicie szczelinowym 3,0 mm. Mieliłem śrutownikiem kukurydze mokrą na ccm to na sicie oczkowym 15 mm szło ładnie, dla świń pasza akurat wychodzi. Kupiłem też sito oczkowe 12 mm, będziemy próbować mielić nim owies, zobaczymy co wyjdzie z tego. Śrutownik dozamech 11kW :) Ktoś wcześniej pytał jaki śrutownik jest dobry. Ja polecam bardzo tego doza-mecha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

12mm do zbóż wydaje mi się troszkę duże ale ciekaw jestem jak Ci to wyjdzie. Ja też ma  Doza Mech 11Kw ale wydajnością mnie nie powala, 1,5 t śruty (owies, żyto, pszenżyto, jęczmień) trudno jest zrobić w 2 godz. Sito jakie mam to 2,8 mm szczelinówka, dlatego pytam bo może na oczkowym wydajność byłaby lepsza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

U mnie na 3,0 szczelinowym w mieszanych zbożach wydajność sięga tony na godzinę, wiadomo jak sama kukurydza sucha to i 1,5 tony w godzinę machnę. Mokra kukurydza o wilgotności 25% na oczkowym 15 mm szła na poziomie 2-2,3 tony na godzinę :) Też jestem ciekaw jak wydajność na tym 5,0 oczkowym ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

śrutując żyto, pszenżyto, pszenicę to też około 1 tony na godz. przejdzie, ale na owsie nie ma szans dlatego szukam rozwiązania aby trochę poprawić tą wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Ja mam założone sita oczkowe fi 2,5 mm ze względu na to że śrutuję większość dla świń. Jak próbowałem śrutować owies, to para idzie ze śrutownika, a owies suchutki. Dlatego do owsa trzeba zmieniać na większe oczka.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

ja mam śrutownik z m rolu 15 kw sita oczkowe 6 wydajnoś jeczmien owies 1,5 t na godz , mokra kukurydze na sitach 12 wychodziło 2 tony na godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

witam

 

Mam nadzieje że mi ktoś pomoże/podpowie co może być przyczyną że śrutownik mi zbyt drobno śrutuje wręcz robi mąke z 20% paszy przez co zawiesza mi się w mieszalniku i nie mogę tego wywalić i dobrze wymieszać. śrutownik ssąco tłoczący sita mam raczej 4. Założyć jeszcze większe siata? może te łapki co podrzucają śrut do mieszalnika są już wytarte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Ja mam podobny problem sito 5, worki nowe łopatki nowe, noże obrócone i dalej robi mąkę, już mi się pomysły skończyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

ja w końcu mojego dałem do zrobienia. koło środy mam do odbioru to zobaczę jak teraz pójdzie. Teraz szukam jaka jest różnica między sitem oczkowym a szczelinowym? dla opasów tylko śrutuje, może ma ktoś i podzieli się opinią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol7777    0

Witam.kupilem śrutownik bijakowy Osuch plus mieszalnik. Niestety mam problem bo mieszalnik nie miesza, pasza się zawiesza. Oczka w sitach 5mm, czy to może być tego problem?  Jakie kupić? W śrutowniku są sita oczkowe i szczelinowe. Pasza robiona z owsa i przeżyta. Wszystko wydaje się za lekkie i drobne i zawiesza się w mieszalniku. Co zrobić? 

Edytowano przez Karol7777

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizar
      Witam, panowie jakie waszym zdaniem są najlepsze sita do kombajnu, na sito wstępne (górne) polecałbym żaluzjowe, tylko tutaj tez są różne rozmiary lamelek, jakie sprawdzają się u was? A jakie sita dokładne (dolne) ? zamierzam dokupić sobie 9mm do zboża, jak myślicie będzie dobre? A użytkuje ktoś z was takie sito z podłużnymi otworkami? bo spotkałem się z takim sitem 5x25mm i podejrzewam że z takimi otworami nie puszczałoby całych kłosów.
    • Przez rolnik360-3P
      Witam. W moim Claasie mam taki problem : Zabija mi ciągle sito pod żaluzjami kłosami, żaluzję muuszę mieć zamkniętę i wiatry na full to wtedy jest dobrze, ale znów wywala zboże z tyłu. Nie mogę otworzyć sita bo co chwilę się zapycha kłosami i koniec. Takie coś mam od początku tego sezonu i nie mogę tego naprawić, w poprzednim sezonie problemu nie było. Proszę o pomoc w usunieciu awarii. Z góry Dziekuję
    • Przez RolnikMarian6226
      Witam, od jakiegoś czasu mam nowy kombajn a w nim sito górne takie jak przedstawione w załączniku. Mam pytanie dotyczące tego sita, do czego ono jest? Czy nadaje się do młócenie pszenicy,jęczmienia,rzepaku? Czy może nie bawić się z nim i kupić sito żaluzjowe? dodam że sito dolne mam oczkowe

    • Przez damian8070
      cześć! Mam do sprzedania parę "złomów" zalegających u mnie w garażu. A więc tak klepisko do kukurydzy do new hollanda 8070, 8060- dostałem je razem z kombajnem, kukurydzy nie uprawiam więc chętnie komuś je odsprzedam. jest w bardzo dobrym stanie! następnie mam do sprzedania sito do new hollanda 8060 8070 z tych samych przyczyn co klepisko z tym ze sito jest do zboża- drugiego nie potrzebuje. i jako ostatnie mam do sprzedania cześć (połowę) podsiewacza do claasa chyba 105, nie jestem pewien- również dostałem je do kombajnu gdyż miałem naprawiać podsiewacz u NH a ze kupiłem nowy to chętnie sprzedam ten. Pozdrawiam i zachęcam zainteresowanych do kontaktu ze mną !






×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj