Skocz do zawartości

Polecane posty

piozz    1

ktoś z Was wie co oznacza kod błędu 08 i 12 ? dodam ze nie działa mi wskaznik paliwa oraz długie swiatła , kierunkowskazy ( awaryjne działają) i nie mam podświetlenia tablicy - pomożecie ?

piozz    1

Podświetlenie tablicy i pozycje juz doszedłem teraz tylko kierunki

Wiadomość z agroFakt.pl

piozz    1

pomału i doszedłem co było ze wywalało mi błąd engine alarm 0012 - przetarty był przewód do kontrolki przy filtrach paliwa w tym lambo (podejrzewam ze pewnie jakieś ciśnienie albo podgrzewanie to jest ) teraz tylko 008 -ale z tego co się dowiedziałem to ten coś ma wspólnego ze świecami żarowymi - tylko gdzie ich szukać ?

piozz    1

dobrze mówisz piotrbm on ma płomieniową świece 

Marcelix    52

U nas płomieniówka też nie działa, i wywala w związku z tym błąd Engine alarm 009 ale w zimę pali bez problemu. W naszym jest chyba sknocony ten elektrozawór który podaje paliwo do świecy. Trzeba będzie się tym zająć, bo nie lubię jak coś jest i nie działa.

piozz    1
ten sam blad 009 mam u siebie . bede bral sie pomalenku za ta plomieniowke

Marcelix    52

Ja w tej chwili mam jeszcze dużo roboty, ale zima długa to się zrobi w chłodne zimowe wieczory. Po sezonie licznik jedzie do Będzina i jak wróci to wtedy się zrobi, bo w tej chwili to już nic nie wyświetla, działa tylko kontrolka od niskiego poziomu paliwa - "ladacznica" :D

piozz    1

A powiedz mi jeszcze jak u Ciebie z cisnieniem oleju przy zimnym i cieplym silniku? 

Marcelix    52

Z ciśnieniem to jest tak, że na zimnym jest prawidłowe, a po rozgrzaniu spada do pierwszej kreski na wskaźniku. Nie wiem czy te wskazania są miarodajne, bo wcześniej cały licznik wariował aż przestał pokazywać cokolwiek. Oleju nie ubywa, bo sprawdzam zawsze na bagnecie. Kontrolka do ciśnienia nie zapala się.

piozz    1

Tak samo i u mnie jest z tym ciśnieniem i dlatego pytam. Chyba te ciągniki tak maja bo na olx było ogłoszenie o sprzedaży takiego lambo o przebiegu coś ponad 2000 i i nasz polski od dilera  a ciśnienie było  przy zimnym ponad 4  a przy rozgrzanym pierwsza kreska ..

w Poniedziałek rozmawiałem z mechanikiem od kalibracji skrzyni to mówił mi ze ich się nie kalibruje tylko sprawdza i przeczyszcza przekazniki - ty coś robiłeś w skrzyni ?

skrzyni się kalibruje i kropka !!! używa się do tego urządzenia o nazwie ART lub same analyser i jest tam opcja do kalibrowania skrzyni ciekawe po co tam jest jak rzekomo się tego nie robi?

ciśnienie oleju na rozgrzanym silniku ile u was wynosi nie patrzcie się na wskaźnik tylko manometr się wkręca i mierzy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się