tomn95

ścielarka do truskawek

Polecane posty

tomn95    51

A niech sobie traci to nie ludzie na forum mi pomogli tylko znajomy który ma taką maszynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Zawiść ludzka nie zna granic :) Ale życzę żeby maszyna służyła Ci jak najlepiej i jak najdłużej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Dzięki :) chociaż jedna osoba jest wyrozumiała. Nie macie pojęcia ile trzeba pracy w to włożyć i ile nerw zjeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek11144    0

Będziesz to produkował na wysoką skale ? Jeżeli Ci tak na tym zależy to może to jeszcze opatentuj ? Jeśli zdobyłeś już te informacje i było tak bardzo ciężko to może właśnie dlatego powinieneś pomóc innym którzy też starają się taką maszynę stworzyć ? Mimo wszystko gratuluje wykonania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Dajmy już spokój po prostu zawiść i chytrość to podstawa :D Pogratulujcie mu fajnej maszyny i niech się cieszy że ma w stodole ścielarkę do truskawek :D do grobu i tak jej nie weźmie a będzie się lepiej czuł z tym ze będzie uważał ze udało mu sie stworzyć coś niemożliwego :D Może nam uda się zrobić na 4 rzędy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Nic trudnego w budowie tarczy nie ma z wierzchu coś co tnie na dole coś co robi wiatr a reszta to metoda prób i błędów ot cała filozofia. Na 4 też da radę zrobić dlaczego nie ;)

 

A kogo to obchodzi?

Tych co będą chcieli ją zakupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

witam. tomn95 i jak juz skonczyles scielarke? wyslij mi zdiecia calej na mejla

 

Zostały mi tylko detale i pomalowanie podkładem a później farbą ale jest dobrze ;) Fotek na razie nie robiłem bo jeszcze nie jest w pełni skończona.

 

2:1 lub 3:1 na moje oko aby względnie szło = szybko ścieliło na 3 rajki

 

5:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a ja wczoraj widziałem maszynę która miała przełożenie przekładni 1;1 , ale ścieliła na 2 rzędy bo truskawki na włókninie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jak mam przekladnie 1:2,5 to da rade scielic 3 rzedy czy male przełożenie bedzie

 

to ile obrotow musi miec ta tarcza aby pociaglo 3 rzędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Będzie szło ale będziesz musiał dużo gazu dać. Ja sam tak próbowałem i było ok ale nie wystarczająco i dlatego zrobiłem 1:5. Z czego ta przekładnia jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Wiem o czym mówisz mam z tego łańcuchy do ścinania truskawek zrobione. Możesz kombinować ale ja zrezygnowałem bo za mały pęd powietrza był przy 1600 obr przy 2000 było ok a teraz na 1200 obr silnika mam już wystarczającą prędkość obrotu tarczy ok 2000 obr/min tak jak to liczyłem sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Nie wiem nie to że słabo ale według uznania zarówno na 160 jak i na 200 będzie podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jakiej wysokosci ma byc ten caly zespol tnacy chodzi mi o to co jest tarcza i wyloty to ma byc tyle co te kolana i tarcza ma byc w polowie tej wysokosci to jest jak kolano na 200 to tarcza bedzie na 100 i na dole beda lopatki do wydmuchu a u gory noze np. z celownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rolnik90
      Witam! Mam pytanie jaka odmiane truskawki posadzić aby bylo sporo owocu i żeby zima nie zmarzła? Od wiosny mam zamiar obsadzić jakieś 40 arow.
    • Przez Bartek96
      mam pytanie odnośnie ścielenia truskawek:D czym to robicie jakieś może własne wynalazki jeśli temat był to sorki
      Pozdrawiam bartek96
    • Przez przem159
      Witam, biorę się za uprawę truskawek. Na początek sadzę 25 arów, ale w najbliższych latach mam zamiar powiększyć uprawę do 2 ha a może więcej, chciałem się od was dowiedzieć jakie maszyny powinienem zakupić aby jak najbardziej usprawnić i uprościć pracę. Ściułkować mam zamiar na początku rozrzutnikiem. Myślałem nad zakupem sadzarki ale nie wiem którą lepiej kupić, taką zwykłą http://img04-otomoto...0/A190306_1.jpg czy dołożyć pieniędzy i kupić sadzarkę karuzelową. I jeszcze glebogryzarka, jaką kupić?, czy opłacalny jest zakup glebogryzarki do międzyrzędzi np. akpil truskawka czy może pielnik, bo ta glebogryzarka trochę kosztuję ale jak ma to poprawić wydajność uprawy to jestem gotów tyle za nią dać. Macie może jakieś propozycje co powinienem kupić?
    • Przez PrzemysawCzerwiski
      Witam.Mam małe pytanie jaką dawke zastosowac oprysku beet up trio 180sc.Jest to pierwszo roczna plantacja truskawek.?
    • Przez PrzemysawCzerwiski
      Witam. mam małe pytanie odnosnie tego jaki stosujecie program nawożenia truskawek pzred kwitnieniem tzn:czym ile kiedy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj