tomn95

ścielarka do truskawek

Polecane posty

Karol-Ka    0

Ogłoszenie jest już nie aktualne, orientujesz się może ile ten pan ceni sobie za taką ścielarkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

wiem, że jest nieaktualne ale interesuję mnie wykonanie mechanizmu tnąco-wyrzucającego.

 

Z tego co wiem to ceni ją 6500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Wydaje mi się że siedzi tam coś takiego: pictures%5Cbigfoto%5C8122000000.jpg

 

 

To są noże z rozdrabniacza, śrutownika bijakowego.

 

Ewentualnie jest to jakaś tarcza do której są przykręcone pod jakimś kątem noże np. z kosiarki.

 

Ma ktoś jakieś inne pomysły?


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Moim zdaniem pod spodem są 3 łopatki robiące wiatr trafiające idealnie jednocześnie w dziury wylotowe a na górze noże w kształcie litery L dłuższa kreska przykręcona do tarczy a krótsza tnąca. W aukcji masz link do filmiku na youtube obejrzyj cały. Ja też zastanawiam się nad tym dość długo i ten Twój pomysł jest dobry ale jaką średnicę to ma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Widziałem ten filmik na YT ;) Mechanizm tnący jest tylko w ostatnich sekundach i to nie bardzo widoczny.

 

Średnica tych noży to około 35 cm jak dobrze pamiętam więc trzeba by zrobić samemu lub poszukać z jakiegoś większego modelu bo takowe także są.

 

Tarcze z nożami w kształcie L było by nawet łatwo zrobić.

 

Zobacz jeszcze ten filmik

trzeba by zapytać osobę która to zrobiła jak są skonstruowany mechanizm tnący.

HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a jak by tarczę wziąć z bąka?? nim też można rozdrabniać pasze objętościowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Widziałem ten filmik na YT ;) Mechanizm tnący jest tylko w ostatnich sekundach i to nie bardzo widoczny.

 

Średnica tych noży to około 35 cm jak dobrze pamiętam więc trzeba by zrobić samemu lub poszukać z jakiegoś większego modelu bo takowe także są.

 

Tarcze z nożami w kształcie L było by nawet łatwo zrobić.

 

Zobacz jeszcze ten filmik

trzeba by zapytać osobę która to zrobiła jak są skonstruowany mechanizm tnący.

 

Próbowałem się dowiedzieć, ale za bardzo nie uzyskałem odpowiedzi co mnie w sumie nie dziwi skoro facet ma z tego kasę. Wiem tylko że odstępy między wylotami muszą być takie same a co do wielkości wylotów też nic nie wiadomo. Gdyby cokolwiek było wiadomo o tym mechanizmie tnącym byłoby łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

http://gorakalwaria....h-iid-27895891# tu chyba widać coś wiecej ;) fajna maszyna przydałaby mi się taka do ogórków mógłbym wyeliminować obróbkę hakami no ale bardzo sobie cenią za takie maszyny ;( może coś w przyszłym roku pomyślę zeby samemu zrobić ;)

 

Jeszcze tu coś widać http://tablica.pl/oferta/maszyna-do-sciolkowania-slomy-w-truskawkach-ID2kA6r.html#79844a8ece

Edytowano przez uglibugli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Te maszyny co podałeś są na dwa rzędy i nie wiem czy ten mechanizm będzie równie dobrze wydajny na 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

no akurat na to nie zwróciłem uwagi ale czy na 2 nie wystarczy ??? chyba jak ktoś ma większe uprawy to szuka raczej oryginalnych maszyn a nie bawi się w takie cuda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Podsumowując mechanizm tnący zrobiony jest różnie jednak z nożami w kształcie litery L na okrągłym dysku.

 

Wyrzut to nie problem wystarczą trzy takie same otwory rozmieszczone w takiej samej odległości po okręgu. długość rur ma znaczenie tylko przy ruszaniu gdzie na początku może wszystkiego dokładnie nie wyścielić.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

no i wylot musi być zrobiony pod kątem w tą stronę w którą kręci się koło żeby słoma łatwiej wpadała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Wiecie może skąd zdobyć takie rury które idą do tych kolanek 45* ?

 

 

 

 

111778459_ehxwnxw.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

I jak panowie, widział to już ktoś z bliska? Zamierzam to robić lecz nie wiem do końca co jest w środku. Jak to się dzieje że tak wydmuch*je coś jak w opryskiwaczu sadowniczym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Mechanizmu tnącego nie umieszczę bo sporo nad nim pracowałem i działa znakomicie. A co do napędu most z możliwie dużym przełożeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
escha    13

Mechanizmu tnącego nie umieszczę bo sporo nad nim pracowałem i działa znakomicie. A co do napędu most z możliwie dużym przełożeniem.

 

Ale cwaniak z ciebie. Zadajesz na forum pytania, forumowicze ci odpowiadają a ty nie chcesz podzielić się swoją wiedzą. Z grzeczności nie napiszę tego słowa które by się chciało wypowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Z tarczą mi nikt nie pomógł noże z wierzchu i łopatki od spodu tyle mogę powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

nic nie chcę mówić ale dzięki takim osobą forum traci na swojej wartości no ale cóż takie życie .... Dla mnie wystarczy maszyna na dwa rzędy wiec nie mam z tym aż takiego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rolnik90
      Witam! Mam pytanie jaka odmiane truskawki posadzić aby bylo sporo owocu i żeby zima nie zmarzła? Od wiosny mam zamiar obsadzić jakieś 40 arow.
    • Przez Bartek96
      mam pytanie odnośnie ścielenia truskawek:D czym to robicie jakieś może własne wynalazki jeśli temat był to sorki
      Pozdrawiam bartek96
    • Przez przem159
      Witam, biorę się za uprawę truskawek. Na początek sadzę 25 arów, ale w najbliższych latach mam zamiar powiększyć uprawę do 2 ha a może więcej, chciałem się od was dowiedzieć jakie maszyny powinienem zakupić aby jak najbardziej usprawnić i uprościć pracę. Ściułkować mam zamiar na początku rozrzutnikiem. Myślałem nad zakupem sadzarki ale nie wiem którą lepiej kupić, taką zwykłą http://img04-otomoto...0/A190306_1.jpg czy dołożyć pieniędzy i kupić sadzarkę karuzelową. I jeszcze glebogryzarka, jaką kupić?, czy opłacalny jest zakup glebogryzarki do międzyrzędzi np. akpil truskawka czy może pielnik, bo ta glebogryzarka trochę kosztuję ale jak ma to poprawić wydajność uprawy to jestem gotów tyle za nią dać. Macie może jakieś propozycje co powinienem kupić?
    • Przez PrzemysawCzerwiski
      Witam.Mam małe pytanie jaką dawke zastosowac oprysku beet up trio 180sc.Jest to pierwszo roczna plantacja truskawek.?
    • Przez PrzemysawCzerwiski
      Witam. mam małe pytanie odnosnie tego jaki stosujecie program nawożenia truskawek pzred kwitnieniem tzn:czym ile kiedy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj