Skocz do zawartości
jaco512

[Ursus C-360] Udoskonalenia.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ssienio1    4

Witam mam pytanie odnośnie lewarka zmiany biegów, a mianowicie zakupiłem cały komplet do montażu w podłogę na środek i po wymontowaniu starego tam zostaje prowadnica palca zmiany biegów

oryginalnego lewarka. Czy ty to całkiem usunąć czy zeszlifować? bo tam chodzi wodzik od włączania WOM i tak bez tego to tak trochę lata.

http://www.farmexpert.pl/prowadnica_palca_zmiany_biegow_produkt268.aspx

izydor6280    505

panowie podrzuci ktoś wymiary tej podstawy z ostrówka, szczególnie wysokość, bo reszta sama wyjdzie  ;)

Polska B

Wiadomość z agroFakt.pl

seweryn20    658

Jeśli kupisz dźwignię biegów i podstawę z 30-ki to wszystkie wymiary masz jak na dłoni.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

izydor6280    505

dzwignia z podstawą, więc wszystko co trzeba

poszukaj zetorów na części, ostatnio miałem propozycję 150zł za kpl dzwignię, gdzie sama nowa podstawa kosztuje 230  :blink:

Polska B

Mateusz9809    0

Ale ta podstawa jest wzdłuż skrzyni a powinna być w poprzek czyli jakieś mocowanie czy coś trzeba dorobić?
A teraz się przejrzałem i ta czarna podstawę to można chyba obracać tak? Czyli będzie pasować. Czy ta dźwignię da się jakoś doginac czy jest za twarda?
A teraz się przejrzałem i ta czarna podstawę to można chyba obracać tak? Czyli będzie pasować. Czy ta dźwignię da się jakoś doginac czy jest za twarda?

izydor6280    505

dzwignia na zdjęciu jest przekręcona  ;)

nowe części do ursusa są często marnej jakości, więc pewnie po podgrzaniu bez problemu uformujesz jak będziesz chciał

jak już zamówisz skrobnij tu lub na PW, bo będę miał kilka pytań

Polska B

izydor6280    505

zobacz kilka stron wcześniej, biegi wchodzą lżej, nie blokuje się skrzynia i praca np. z ładowaczem staje się przyjemniejsza

Polska B

kundys    9

Witam

ja dorobiłem tylnią zabudowę do c 360 w kabinie blaszance, oraz siedzisko dla pasazera, komfort się jakos  bardzo nie poprawił ale jest lepiej jak było i z tylu juz nic nie wypadnie i się tak nie kurzy , a na lepszą kabinę nas nie stac w tym momencie

post-57855-0-00836900-1446029400_thumb.jpg

post-57855-0-42173300-1446029544_thumb.jpg

post-57855-0-85742600-1446029552_thumb.jpg

Edytowano przez kundys

Adi96    906

Ładnie zrobione,dwie najgorsze rzeczy w tej kabinie to że potęguje hałas i że jest niska

seweryn20    658

He he dwie najgorsze rzeczy w tej kabinie to: raz kabina, dwa kabina. 

No niestety kiepska. Ale od wiatru i deszczu chroni. Zawsze coś.

Adi96    906

Ale to ująłeś :lol:   no fakt zawsze coś ale jak ktoś jest wysoki to wtedy problem się zaczyna,jak bym nie miał kabiny ja za darmo dawali to bym nie brał rok poczekał i kupił jakaś sokółkę lub czeską oczywiście używaną 

seweryn20    658

Kupę lat w 4011 przegoniłem. Chyba od niej teraz mam na słuchu ubytek.

kundys    9

hehe to racja ta kabina jest bo jest :D no ale juz nie mam zamiaru poki co tego zmieniać, są inne wydatki,a koszt tej blachy z tyłu nie był wysoki, a fakt niska to ona jest :D

czarek19    0

Mam pytanko  do was koledzy czym zastąpić te płaskowiki  do  otwierania dachu w c330.  Zakupiłem nowy  dach ale właśnie nie mam pych  płaskowniczków do otwierania i tez nigdzie tego kupić nie idzie będe wdzięczny za jakieś porady ;)

jackob1997    5

Witam,odnośnie modyfikacji w ursusie to w najbliższym czasie będę zakładał deskę od ursusa c360 3p zamiast tej od c360 oraz nowe kontrolki a mianowicie kontrolka od świateł pozycyjnych i mijania. Zdjęcia z montażu mogę wstawić ;).Kontrolki będą się prezentować następująco 

pulpit 3p.jpg

izydor6280    505

nie wiem po co Ci kontrolki pozycji i krótkich, ale Twoja decyzja

osobiście wolałbym wstawić kontrolki kierunków przyczepy

Polska B

jackob1997    5

Z kontrolkami od przyczepy od kierunków to nie problem ale na obecną chwilę zamontuję tak jak pokazane na fotografii

zetorki12    2355
Napisano (edytowany)

A smarowania i włączonego koguta ? No i od stopu by się przydała .

Edytowano przez zetorki12

ZETOR TEAM

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez c330ursus
      Fajnie się pracuje maszyną która fajnie wygląda. Dlatego zakładam ten temat bo chyba każdy coś zmienił w swojej C-330. Choćby najgłupszy szczegół ale ciągnik już lepiej wygląda piszcie nawet takie szczegóły (oczywiście coś większego niż śrubka czy podkładka <_< )

Ja zaczne:

Radio
      Kontrolka hamulca
      tapicerka na syficie

Nie wiecie jak umyć opon żeby były umyte ja na tym zdjęciu (link poniżej)
      http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image40045.html

przynajmniej te z tyłu bo zwykłą wodą pod ciśnieniem i płynem do naczyń sie nie da <_<
    • Przez c330ursus
      Zamierzam kupić glebogryzarkę do mojego Ursusa C-330 tylko nie wiem ile metrów może być żeby C-330 ją pociągną i jakie zapotrzebowanie mocy na ile metrów glebogryzarki?

Takie mam na oku Która waszym zdaniem będzie najlepsza i którą uciągnie Ursus C-330

http://www.allegro.pl/item346301100_glebog...anio_slask.html

http://www.allegro.pl/item338616663_glebog...sus_zetor_.html

http://www.allegro.pl/item345489219_glebog..._90mokazja.html

I jeszcze będę potrzebował wałek przekaźnika, ponieważ jest to moja pierwsza maszyna na wałek Coś takiego będzie pasować?

http://www.allegro.pl/item344553143_walek_przekaznika.html
    • Przez HorPol65
      Witam!! Mam takie pytanie jaki tur da rade zalozyc do 60-tki??
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.