Skocz do zawartości
jaco512

[Ursus C-360] Udoskonalenia.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michal1993    350

Mahle ma dwa zestawy naprawcze do C-360. Jeden za ok. 180zł i tak jak mówisz tuleja krotoszyn pierścienie prima a tłok indie a drugi kosztuje coś ok. 300zł i tam jest tuleja krotoszyn pierścienie prima a tłok gorzycki.

damo    26

Jestem zainteresowany wstawieniem zestawów naprawczych od zetora fi 100 w ursusie c 360 zależało by mi na wymiarach zewnętrznych gdyż ktoś kiedyś próbował mi wmówić że można ten zabieg wykonać bez wytaczania bloku ....czekam na info :))

asharot    177

Bez rozwiercania się nie da bo tuleja ma na zewnątrz 115mm.

Po co chcesz montować taki zestaw?

Wiadomość z agroFakt.pl

rafal4610    54

do podniesienia mocy ? Blok musisz roztoczyć ;) I najlepiej jeśli jeszcze wałek rozrządu dasz z Zetora ;) Przyrost mocy będzie odczuwalny ;)

damo    26

ogólnie nie chodzi o moc tylko mam trefny już blok silnika ostatnie tuleje byly już wklejane i po prostu cieknie płyn do oleju ... i coś z tym trzeba zrobić ... jeśli możecie to niech ktoś poda jakiś zakład w którym by taki zabieg wykonali najlepiej w łódzkim/ wielkopolskim.... bo ciągnik potrzebny do paszowozu

locke    291

takie rzeczy to trzeba napawać i obrobić.Możesz samemu napawać i zawieźć tam gdzie mają honownice, albo rozwiercić i wstawić jakieś tuleje...

JANCZAK1176    39

@damo się sinik ,regeneracja polega na rozwierceniu pod orgii rdzy wżerów żeliwa , wklejeniu nowego pierścienia ,opuszczeniu tulei i poziomowanie tłoków jak w MF Robi to zakład w Głownie Rynkowski tel427193106

damo    26
Napisano (edytowany)

"albo rozwiercić i wstawić jakieś tuleje..." na pewno nie rozwiercić :)) jeśli już to wytoczyć :)) przy użyciu takiego czegoś jak np. wytaczadło mikrometrycznego

Janczak 1176 dzięki za informacje zadzwonię to wszystkiego się dowiem...

Edytowano przez damo

damo    26

Wiem zrozumiałem :) też jestem rolnikiem :)) tylko zostało takie zboczenie zawodowe z polibudy:))

damo    26

szczerze to u mnie tylko nowe maszyny są w ORGINALE... a stare to nie wolno patrzeć w katalog .. czy też kupować części przed remontem .. bo nigdy nie wiadomo co Dziadku zmajstrował..(Tokarz) mam 2 tokarki i frezarkę więc prze każdej naprawie aby zlikwidować luzy dorabial różne cuda :))) takrze czasem przy byle jakim remoncie ręce opadają jak trzeba wszystko od nowa dorabiać bo orginało nie podejdzie:)) nawet w pobliskim sklepie się przyzwyczaili że jak ja wchodzę to zawsze są problemy....

Tomasz78    345

Najlepsza dmuchawa od jakiegoś auta ja mam od vwagena i rozprowadzone rurami po kabinie dmucha lepiej niż te wentylatorki a na szrocie dostaniesz coś takiego za grosze.

bratrolnika    1893

do c-360 założyłem podobny, od fiata uno, wygląd bardzo podobny do tego z aukcji, do tego przełącznik 3-stopniowy od fiata cc, i mam wentylatorek z trzema siłami nadmuchu

mógłbym prosić o zdjęcia takich wentylatorków ? chcę zaoszczędzić ściągniecie orzecha / puszki itp.

Edytowano przez --U--R--S--U--S--

bratrolnika    1893

http://allegro.pl/wentylator-powietrza-f-uno-oryginalny-tanio-i3314649537.html tutaj masz link do wentylatorka od Uno, u mnie został on zamontowany po lewej stronie w kabinie puszce na tej belce pod dachem z przodu, delikatnie skierowany w stronę kierowcy, wymusza obieg powietrza w całej kabinie (mam wszystkie szyby, łącznie z tylną), do tego spięty włącznik 3-stopniowy od Fiata CC, na pierwszym biegu jest lekki podmuch, na drugim jest wiatr wystarczający w nawet największe upały, włączając 3 bieg musisz wysiąść z ciągnika i szukać gdzieś z tyłu czapki :D

polecam wybrać się po części na pobliski szrot, za flaszkę kupisz wszystko czego będziesz potrzebował :D

• Like 1

bratrolnika    1893

tylko będziesz musiał metodą prób i błędów kable pospinać, bo z tego co pamiętam to kolorami się nie zgadzają, na silniku masz 1 kabel-masa, i 3 wyjścia plusowe z poszczególnymi prędkościami, na włączniku masz jedno wejście plus i trzy wyjścia plusowe do spięcia z silnikiem

michal1993    350

A wiecie może czy uda się dopasować jakiś czujnik ilości paliwa z jakiegoś samochodu? Chodzi o to, żeby był łatwo dostępny, bo kupować gotowy zestaw za 120zł z przesyłką to mi się nie uśmiecha...

asharot    177

Ten zestaw za 120 zł jest skonstruowany w oparciu o czujnik i wskaźnik MF 255 tylko ma inną tarczę.

A tak wogóle to takie urządzenie jest zbyteczne w C-360,wystarczy zrobić fajną miarkę z płaskownika nierdzewki.

michal1993    350

No taką miarkę mam tylko, że z drewnianej listewki, skala co 2 litry. Zamontowałem w swoim tablicę od 3p i zegar temperatury ten od Ciebie i zostało mi miejsce na jeden zegar a nie chcę żeby było puste więc chcę je czymś zagospodarować, ale skoro tak mówisz to wrócę do pierwotnego pomysłu czyli zegara od smarowania.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez HorPol65
      Witam!! Mam takie pytanie jaki tur da rade zalozyc do 60-tki??
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez endriu13
      Witam

Rocznie będę robił 250/300 szt. belotów  z siana słomy i sianokiszonki. Ciągnik jaki posiadam to C-360-3p.Zastanawiam się nad wyborem JD 540, 545 lub 550.Proszę o podpowiedź na co zwrócić uwagę przy zakupie kazde uwagi będą dla mnie cenne bo jestem laikiem gdyż zamierzam przesiąść z kostki na zwijkę. Z góry WIELKIE DZIĘKI :mellow:
    • Przez Ares1x
      Witam jak użytkownicy Ursusa 1634 go oceniają? Jak z awaryjnością?