Skocz do zawartości
jaco512

[Ursus C-360] Udoskonalenia.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

asharot    176

Przecież przednie błotniki są takie że same się urywają a co dopiero z halogenami i jakąś obudową metalową jak ktoś zaproponował.

Wiadomość z agroFakt.pl

dominik1007    0

przecież jeżeli ktoś nie chce nie musi oglądać ale komuś może akurat przydać się informacja co można zmienić w c360 żeby łatwiej się nim pracowało i jak to można zrobić.

ociec82    1

Moja c-360 jest podkręcona na pompie tak że wskazówka od obrotomierza dochodzi jak się kończy napis URSUS TO DO S dochodzi

na obrotomierzu i wyciąga 38-40 km/h

Edytowano przez danielhaker
ortografia

izydor6280    483

na wstepie napisze pogratulowac glupoty

a nastepnie jak mierzyles predkosc, bo nie wierze ze 60 poleci wiecej niz 30km/h z dobrym wiatrem

i za ile bedziesz robic silnik i skrzynie

Legat997    25

A jak tam się mają luzy w układzie kierowniczym? No i silnik? :) da się jakoś opanować przy tej magicznej prędkości 40km/h ciągnik?

Do przeróbek można dołączyć fotel obrotowy. Do ustawiania pod kątem (np. 30...45*)do prac wymagających nadzoru pracy narzędzia z tylu np. orki.

jaco512    39

@ ociec twój silnik przy takich prędkościach ma obroty ok. 3,5 tys / min. Nagraj filmik z V max póki Ursus się kupy jeszcze trzyma.

Marioboss    28
Jeśli mowa o czujnikach to można zamontować czujnik luzu, mógł by sie przydać, ja zawsze jak zapalam to sprawdzam wajchą czy jest luz, kontrolka by się świeciła wtegu gdy ciągnik byłby na luzie, myśle że trzeba by coś pokombinawać koło dzwigni biegów.

Zamontuj sobie w deklu na skrzyni taki wyłącznik-czujnik jaki występuje w MF255.Działało by to na zasadzie odcinania prądu idącego albo z przełącznika do rozrusznika,albo do samego przełącznika i rozruch był by możliwy tylko po przestawieniu dźwigni reduktora w położenie "luz"

strd    4

-Kontrolka sygnalizująca odpowiednia ilość gazu

Na to nie mam za bardzo pomysłu ale może wystarczy podłączyć podobnie jak te od ręcznego hamulca kwestia odpowiedniego zamontowania włącznika

a może prościej- zapadkę na dźwigience od pompy-

do zapalania zaciągasz "gaz" albo wciskasz nogą i puszczasz, i zawsze masz odpowiednie obroty, i gaz ręczny Cie nie obchodzi, chyba, ze chcesz ustawic wyższe w razie potrzeby, a jak przyjdzie zgasić zwalniasz zapadkę i gasisz. Można dać zamiast zapadki kawałek elektromagnesu, coby można było gasić kluczykiem np...

Marioboss    28

Ja miałem takie coś dawnej robione,że po naciśnięciu gazu zaskakiwała mi właśnie taka zapadka ze śrubą ustalającą wolne obroty,bo wku*wiało mnie ciągłe ustawianie ręcznym gazem.To był patent z żuka andoria,gdzie było coś takiego zrobione fabrycznie.Później dopiero to wywaliłem i zrobiłem sobie gaszenie jak w starach,za pomocą dodatkowej dźwigni popychającej listwę zębatą w pompie w kierunku "stop".Jako,że nie maiłem takiej orginalnej obudowy,to dorobiłem sobie sam cały ten mechanizm.Bardzo wygodna rzecz.Co do kontrolki ręcznego,to ja mam zamontowany taki włącznik,jaki był przy pedałach w maluchu,lub polonezie,zamontowałem to na dole,nie przy dźwigni.Identyczny mam do kontrolki włączenia blokady.

asharot    176

Chyba jakieś turbo doładowanie z wentylatora od 126p,ale moge się mylić.

Edytowano przez asharot

Alamo    856

Tak;) to jest turbo wentylator-jest od młockarni msc7b,filtr powietrza od 126p.Zmiany są duże zwłaszcza w zużyciu paliwa,ciągnik spala przy 2000tyś obr.tyle ile poprzednio przy 1200,przy obciążeniu czuć parę koników więcej,nie męczy się przy tym.

Daj lepsze foty- rozumiem, że wentylator jest pędzony od koła pasowego (coś jak pompa do wspomagania w zestawach)? Czy aby filtr z malucha dedykowany do 650 cc nie jest aby za mały?

seweryn20    582

Wielgachny wentylator rodem z młocarni o niewielkiej sprawności i zerowych możliwościach wytworzenie ciśnienia pożerający pewnie z 5 koni silnika. Zdecydowanie za mały filtr powietrza który nawet nowy utrudnia przepływ powietrza nie wspomonając o tym jak to wygląda po paru godz. pracy w kurzu. Przy powierzchni filtrującej tego wkładu zabity będzie w momencie. Gdyby taki patent w jakim kolwiek silniku dawał by jakieś korzyści.... to był by stosowany.

Edytowano przez seweryn20

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez endriu13
      Witam

Rocznie będę robił 250/300 szt. belotów  z siana słomy i sianokiszonki. Ciągnik jaki posiadam to C-360-3p.Zastanawiam się nad wyborem JD 540, 545 lub 550.Proszę o podpowiedź na co zwrócić uwagę przy zakupie kazde uwagi będą dla mnie cenne bo jestem laikiem gdyż zamierzam przesiąść z kostki na zwijkę. Z góry WIELKIE DZIĘKI :mellow:
    • Przez wojtek8244
      Witam,
      Posiadam ciągnik Renault 551 (nowy zakup) i piszę na forum do posiadaczy tego ciągnika, bo mam problem. Gdzie jest w tym ciągniku włączanie świecy płomieniowej? Robi się zimno i przydałoby się trochę podgrzać, z tego co mi się wydaje to włączanie jej jest w stacyjce, ale nie jestem pewny dlatego pytam. Sprawdzone było multimetrem i nie ma napięcia na świecy, sprawdzenie świecy czy jest dobra to żaden problem bo na pewno jest dobra, tylko potrzebuje informacji gdzie jest włączanie jej?
    • Przez Ursus912i360
      Witam. Jestem przed zakupem nowego ciągnika. Będzie on pracował na areale ok 25ha (teren górzysty). I teraz pytanie do użytkowników takowych ciągników. Jak jest z awaryjnością, serwisem, mocą, uciągiem itp. oba te ciągniki są w podobnej cenie.