jaco512

[Ursus C-360] Udoskonalenia.

Polecane posty

Alamo    1514

Nie pogorszyło chłodzenia,jest tak jak było.Seweryn-wentylator ma za zadanie dostarczać powietrze w dużych ilościach i swoją rolę spełnia,oryginalny filtr nie daje tych możliwości,ma słabą przepustowość do tego tłok musi wymuszać,zasysać powietrze,tu dostaje powietrze bezpośrednio w kolektor.Filtr pomimo swych niedużych rozmiarów nie jest najgorszy,łapki wentylatora robią swoje w zależności od obrotów,przy 1600obr. i zdjeciu rury ssącej powietrze dmucha bardzo mocno (pokusiłbym tu o jeszcze zmianę koła pasowego na większe (18tkę) miałbym ten efekt od niższych obrotów,filtr powietrza też bym zmienił na większy,byłaby jeszcze lepsza wydajność,a co do zabijania kurzem to czyszczę filtr raz na 3 miesiące,nie zabija się po dniu pracy,co roku wymieniam.

 

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9486d97fcb4989d8.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d4d120445cd7cfea.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c764f7d68ef1a4ea.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/611d0d63d411ca61.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/edc18c441741866e.html

Edytowano przez Alamo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Mozliwe ze ci się to sprawdza choć trudno w to uwierzyć. A temu że z jednej strony robi cisnienie a z drugiej lecą straty na filtrze i obciążeniu silnika. Na twoim miejscu Wywalił bym ten filtr, wentylator wypucował na glanc tak by żadnego paprocha w nim nie było i połączył od razu do kolektora. A filtr założył na króćcu ssącym wentylatora, oryginalny jaki ma 60-ka. Przepustowość ma spokojnie taką jak trzeba bo znacząco nie zwiększasz poboru powietrza przez silnik. Chronisz przed kurzem cały układ zasilania łącznie z wentylatorem a w filtrze na ssaniu wentylatora nie będzie ciśnienia więc i olejem nie będzie pluł. Powinna się jeszcze sprawność poprawić i unikniesz przeciskania zanieczyszczeń przez papierowy, mały filterek powietrza który nie jest przystosowany do tak dużego silnika i ciśnienia jakie daje wentylator. Gdzieś było foto 60-ki z turbo i filtrem umieszczonym obok silnika.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Kto nie ryzykuje ten nie ma ;) ciekawe rozwiązanie przyznam,musiałbym zdemontować wentylator i zaspawać otwór z jednej strony a z drugiej przyspawać króciec ssący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Ciekawe co gniazda zaworowe i same zawory mówią na uboższą mieszankę (wyższą temperaturę spalania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK44    2

Ja mam we wszystkich ciągnikach prócz FT gałki. Bez wspomagania też się dobrze gałką kręci, chyba że ktoś siły niema to co innego... ;)

 

Ja mam takie pomocowane

http://allegro.pl/ga...2402389840.html

Inne spadały z kierownicy

 

 

Jak pasuje ta gałka na kierownicę przylega dobrze do kierownicy ? (ursus c-360) ona ma jekieś tam łożyska/ wianki ?

 

ta by była fajna tylko wiercenie dziury, dał by ją na ramieniu kierownicy i by nie przeszkadzała w kierowaniu podczas nie używania jej http://allegro.pl/st...2413961675.html

Edytowano przez PIOTREK44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ta pierwsza gałka to powinna pasować,jak jest zrobiona według prawdziwych wymiarów.Ale to można zawsze poprawić.Tam raczej nie ma łożysk ani wianków.

 

Ta która podałeś to ona fajna jest.tylko ja będziesz wiercił to najlepiej zdejmij kierownice bo od spodu może plastik odpaść.Ja tak miałem to kierownice musiałem zmienić...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Nie chce mi się w to wierzyć jakoś żeby wentylator doładował silnik pęd powietrza może i wytworzy ale co z ciśnieniem??. I tu podam przykłąd.

Kiedyś z bracikiem chcieliśmy założyć połówke turbiny z merca vito doładowującej (ukęcił sie wałek) do starej vectry diesla. Toczyliśmy w alu koła pasowe by ograniczyć opory dokłądalismy przekłądnie by zwiększyć obroty. Max uzyskaliśmy 15 000 obr. na turbinie i guzik to dało zero efektu tylko roboty mase, więc wątpie, że wentylator doładuje taki silnik jeszcze przy 2000 obr/min. Szczerze dla mnie to ściema ale 5 a pomysł i chęci

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wałek turbiny w turbosprężarce kręci sie około 150-180tyś. obr/min. w silniku wysokoprężnym. W benzynowym silniku grubo ponad 200 tyś. Wiec 15.000 które ty uzyskałeś tylko stawiało opór.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Dokładnie dlatego nie wierze w to, że przy 2000 jakiś wentylator doładuje silnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Też nie chce mi się w to wierzyć...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK44    2

Ta pierwsza gałka to powinna pasować,jak jest zrobiona według prawdziwych wymiarów.Ale to można zawsze poprawić.Tam raczej nie ma łożysk ani wianków.

 

Ta która podałeś to ona fajna jest.tylko ja będziesz wiercił to najlepiej zdejmij kierownice bo od spodu może plastik odpaść.Ja tak miałem to kierownice musiałem zmienić...

dziury wiercić nie będę nie chcę osłabiać kierownicy a poza-tym teraz kierownicę są takie niekształtne ja mam oryginał podobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Nie no to wiesz indywidualna sprawa.Możliwe że ono może coś dawać...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Mam pytanie odnośnie podnośnika w C-360. Otóż mam zrobiony pług do śniegu na przód i planuję do niego założyć siłownik jednostronnego działania i zastanawiam się jak estetycznie i praktycznie doprowadzić do niego zasilanie. Myślałem żeby tam gdzie się przykręca rurki do wyjść hydraulicznych zamontować trójnik. Wtedy z jednej strony będzie wyjście do tyłu a z drugiej na przód i w związku z tym mam pytanie, czy można tak zrobić i czy jak będę podnosił pług to nie rozwali mi tylnego gniazda hydraulicznego, bo przecież będzie tam ciśnienie?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

No niby tak, ale chciałbym mieć z przodu wyprowadzone gniazdo hydrauliczne na stałe bo tak jak bym chciał używać tylnych wyjść to bym musiał odkręcać ten wąż itd.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

3901a36d9de89e10m.jpg

d5a3e0d741069c18m.jpg

 

Po zmianie filtra na wydajniejszy obr max wzrosły o 50 na min,zauważyłem też że ciągnik przy ciężkiej pracy przestał dusić się jak było to wcześniej,teraz kopci na czarno,czy to dlatego że powinienem zwiększyć dawkę paliwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

A czy możliwe że coś przestawiło się z dawką paliwa?ciągnik po kapitalnym 5 lat z początku palił mniej a teraz więcej czy to czas sprawdzić wtryski? zrobiłem 700mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wtryski powinno się profilaktycznie sprawdzać raz za czasu. Samo ustawienie to niewielki koszt a szybko wróci sie w paliwie. Daj do ustawienia wtryskiwacze bo kopcenie to typowy objaw ich złego działania. Kopcenie silnika na czarno to nic innego jak zbyt mało powietrza w stosunku do paliwa. Jako że coś tam kombinujesz z filtrem to trudno teraz powiedzieć czy to wina wtryskiwaczy czy filtra powietrza. Spróbuj bez filtra. Jak będzie mniej dymił to znaczy że opór jest na filtrze. Dawki nie zwiększaj bo sama zmiana filtra nie poprawia aż tak napełniania powietrzem cylindra żeb było to potrzebne.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Dzieki za pomoc,wezmę się niedługo za wtryski.Założyłem filtr dużo powierzchniowy wiec trudno uwieżyć aby to od tego cały ten problem,co ciekawe na rozgrzanym silniku ciągnik ma zabójcze obroty,gdyby był niedobór powietrza pewnie taki wynik byłby nieosiągalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Obroty silnika reguluje regulator obrotów. Przekraczając ustawioną wartość stopniowo zmniejsza ilość paliwa zmniejszając lub powstrzymując w ten sposób dalsze rozbieganie. Jeśli tobie silnik rozbiega się bardziej to raczej jego wina a nie filtra powietrza.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Czyli choć bym miał wstawioną porządną turbinę regulator nie pozwoli sobie przekroczyć ustalonaj wartości obrotów?Myślę że jest inaczej przy silniku który ma dostarczoną większą dawkę powietrza,regulator obrotów jest ustawiony pod oryginalny filtr,przy najwyrzszych obrotach stale podaje tą samą dawkę paliwa (zimny,czy rozgrzany),w tym czasie podłączmy np przewód z ciśnieniem od sprężarki pod kolektor ssący,obr muszą automatycznie wzrosnąć przez wyższe ciśnienie sprężania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj