jaco512

[Ursus C-360] Udoskonalenia.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
asharot    446

Przecież przednie błotniki są takie że same się urywają a co dopiero z halogenami i jakąś obudową metalową jak ktoś zaproponował.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1007    0

www.youtube.com/watch?v=9NLGMyc4mPw&context=C3d14d48ADOEgsToPDskIwLrNe1ndE-TToQAz2b5by a propos udoskonaleń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1007    0

przecież jeżeli ktoś nie chce nie musi oglądać ale komuś może akurat przydać się informacja co można zmienić w c360 żeby łatwiej się nim pracowało i jak to można zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ociec82    1

Moja c-360 jest podkręcona na pompie tak że wskazówka od obrotomierza dochodzi jak się kończy napis URSUS TO DO S dochodzi

na obrotomierzu i wyciąga 38-40 km/h

Edytowano przez danielhaker
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

na wstepie napisze pogratulowac glupoty

a nastepnie jak mierzyles predkosc, bo nie wierze ze 60 poleci wiecej niz 30km/h z dobrym wiatrem

i za ile bedziesz robic silnik i skrzynie


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

A jak tam się mają luzy w układzie kierowniczym? No i silnik? :) da się jakoś opanować przy tej magicznej prędkości 40km/h ciągnik?

Do przeróbek można dołączyć fotel obrotowy. Do ustawiania pod kątem (np. 30...45*)do prac wymagających nadzoru pracy narzędzia z tylu np. orki.


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

@ ociec twój silnik przy takich prędkościach ma obroty ok. 3,5 tys / min. Nagraj filmik z V max póki Ursus się kupy jeszcze trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marioboss    39
Jeśli mowa o czujnikach to można zamontować czujnik luzu, mógł by sie przydać, ja zawsze jak zapalam to sprawdzam wajchą czy jest luz, kontrolka by się świeciła wtegu gdy ciągnik byłby na luzie, myśle że trzeba by coś pokombinawać koło dzwigni biegów.

Zamontuj sobie w deklu na skrzyni taki wyłącznik-czujnik jaki występuje w MF255.Działało by to na zasadzie odcinania prądu idącego albo z przełącznika do rozrusznika,albo do samego przełącznika i rozruch był by możliwy tylko po przestawieniu dźwigni reduktora w położenie "luz"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

-Kontrolka sygnalizująca odpowiednia ilość gazu

Na to nie mam za bardzo pomysłu ale może wystarczy podłączyć podobnie jak te od ręcznego hamulca kwestia odpowiedniego zamontowania włącznika

a może prościej- zapadkę na dźwigience od pompy-

do zapalania zaciągasz "gaz" albo wciskasz nogą i puszczasz, i zawsze masz odpowiednie obroty, i gaz ręczny Cie nie obchodzi, chyba, ze chcesz ustawic wyższe w razie potrzeby, a jak przyjdzie zgasić zwalniasz zapadkę i gasisz. Można dać zamiast zapadki kawałek elektromagnesu, coby można było gasić kluczykiem np...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marioboss    39

Ja miałem takie coś dawnej robione,że po naciśnięciu gazu zaskakiwała mi właśnie taka zapadka ze śrubą ustalającą wolne obroty,bo wku*wiało mnie ciągłe ustawianie ręcznym gazem.To był patent z żuka andoria,gdzie było coś takiego zrobione fabrycznie.Później dopiero to wywaliłem i zrobiłem sobie gaszenie jak w starach,za pomocą dodatkowej dźwigni popychającej listwę zębatą w pompie w kierunku "stop".Jako,że nie maiłem takiej orginalnej obudowy,to dorobiłem sobie sam cały ten mechanizm.Bardzo wygodna rzecz.Co do kontrolki ręcznego,to ja mam zamontowany taki włącznik,jaki był przy pedałach w maluchu,lub polonezie,zamontowałem to na dole,nie przy dźwigni.Identyczny mam do kontrolki włączenia blokady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Tak;) to jest turbo wentylator-jest od młockarni msc7b,filtr powietrza od 126p.Zmiany są duże zwłaszcza w zużyciu paliwa,ciągnik spala przy 2000tyś obr.tyle ile poprzednio przy 1200,przy obciążeniu czuć parę koników więcej,nie męczy się przy tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj lepsze foty- rozumiem, że wentylator jest pędzony od koła pasowego (coś jak pompa do wspomagania w zestawach)? Czy aby filtr z malucha dedykowany do 650 cc nie jest aby za mały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wielgachny wentylator rodem z młocarni o niewielkiej sprawności i zerowych możliwościach wytworzenie ciśnienia pożerający pewnie z 5 koni silnika. Zdecydowanie za mały filtr powietrza który nawet nowy utrudnia przepływ powietrza nie wspomonając o tym jak to wygląda po paru godz. pracy w kurzu. Przy powierzchni filtrującej tego wkładu zabity będzie w momencie. Gdyby taki patent w jakim kolwiek silniku dawał by jakieś korzyści.... to był by stosowany.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Nie mam,ale to raczej jest dobre jak ma się wspomaganie.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj