jaco512

[Ursus C-360] Udoskonalenia.

Polecane posty

jaco512    997

Myślał ktoś nad tuningiem : turbo czy inne zabiegi żeby było z 60 km?

może praktykował ktoś wyciszenie jej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

żadna filozofja,wystarczy roztoczyć blok i wstawić tłoki z tulejami od zetora 7211,troszke dawke zwjększyć i masz mocniejszy ciągnik i to znacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

słyszałem też że na zachodzie to montują turbo od passata czy coś takiego? kiedyś w topagrarze chyba było coś na ten temat? ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

No napewno da sie zamontować turbo,ale to sie wjąże z wymjanom tłoków,korbowodów,kolektorów itd................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisnia    0

Tuning 60ki hmm dobre ;D wydaje mi sie ze ja mozna ladnie ztuningowac ale wizualnie 8) jest full mozliwosci 8) z silnikem jest gorzej  :-  ale przydalo by sie jakies wspomaganie i przedni naped 8)


:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

wspomaganie i naped to zadna filozofia trylko troche kosztuje bo naped od zetora  a turbo to juz nie wiem    as ja swoją  c 360  i 4011  dawka zwikszona i podkrecone obroty i jej  ale ida mocy ca duzowiecej nie ma ale jak sie wkrecą w obroty max to moment obr wiekszy i kopią sie ale ida dalej do przodu  takie zwawe bardziej są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Hmmm. tylko ciekawe jak takie tuningi wpływają na  żywotność silnika. Ja jak jużmówiłem, mam podkręconą pompę paliwową przy moim C 4011, ale żadko wkręcam ją na te "podkręcone" obroty ;). Takie wynalazki jak zmiana tłoków czy montowanie turbo to na pewno zmniejszy życie silnika... Może to nie jest związane z ciągnikami, ale czytałem kiedyś art. w gazecie motoryzacyjnej na temat chiptuningu samochodów z silnikami TDI- taki zabieg strasznie niszczy silnik :-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laraks    26

moim zdaniem nie oplaca sie tuningowac c360 aby zwiekaszyc moc o pare koni lepiej kupic drugi troche silniejszy ciagnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

coolman111-montując wjększe tłoki niechodzi oto żeby ciągnik zamjast 3skib ciągnoł 4,takie rozwjązanie stosuje sie wtedy gdy ciągnik jest intensywnie eksploatowany i to wręcz pszedłuża żywotność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laraks    26

to mozesz zrobic ja tez kupiłem przyczepe po tuningu wizualnym i sa zalozone kolpaki na felgi to ludzie mysleli ze to alusy hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

tuning można zrobić ale ciekawe ile taki ciągnik po tuningu jeszcze popracuje....

moim zdaniem nie warto bo można tylko stracić!!

jak już pisałe Laraks lepiej kupić coś mocniejszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

coolman c-4011 jedzie seryjnie ok 40km/h to po podkręceniu pompy ile 50?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Mam sąsiada ktury ma 95h i obrabja to C-355 i C-4011,obydwa maja powstawjane tłoki od Ztora.Ciągniki te były remontowane 5 lat temu i chodzą podzisiejszy dzień bez jakiejkolwjek awari,jedynie co było tam robjone to podniśniki i zwolnica chyba w 4011.Ja mam 360 i dam se golowe obciąć że jak bym go dał na jeden sezon do sąsiada to by był zajechany na amen.

 

Ps;pewnie że najlepiej kupić wjekszy traktor tylko co zrobuć jak sie nato niema kasy????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Hej M. No mój C 4011 to na tej podkręconej pompie właśnie jeździ tak ok 40-42 km/h (sprawdzałem ścigając się z znajomym z okolicy, który ma JD z prędkościomierzem). Mój C 4011 nie osiągał seryjnie 40 km/h (pamiętam, że robił jakieś 35-36 km/h)... Może w Twojej okolicy sa jakieś szybkie wersje ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

a co wy na to żey do C-360 wstawić koła od bizona (te szerokie) ??? :- :P


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laraks    26

ja mam szerokie radialki i jak jeszcze on wszytko obrabial to obroty mu spadaly ale niegrzebal sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Pamiętam jak do mnie kiedyś przyjechał gość do wywozu szamba z Zieleni Mieskiej :). Miał przy C 360 ciekawe opony z tyłu. Były to szerokie diagonalne produkcji rosyjskiej. Miały 2 typy bieżnika- jeden taki jak w polskich firmy Dębica, a pomiędzy tym standardowym bieżnikiem jeszcze taki mniejszy. Ciekawe ruskie rozwiązanie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sniker    0

Tylko ciekawe jak na to skrzynia i zwolnice bo mogą sie rozsypać jak ciągnik dostanie na takich kołach w tyłek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj